13 maja 2022 10:00
Info ESS Audio ESS Audio tel: +48 (22) 2041 200 www.essaudio.pl

SRX900 - Nowa seria aktywnych zestawów głośnikowych od JBL

Firma HARMAN Professional Solutions przedstawiła serię aktywnych zestawów głośnikowych JBL SRX900. W jej skład wchodzą podwójne 6.5-calowe i podwójne 10-calowe aktywne moduły liniowe oraz 18-calowe i podwójne 18-calowe aktywne subwoofery. Seria SRX900 ma być idealnym rozwiązaniem dla firm rentalowych, instalacji stałych oraz muzyków poszukujących najlepszego połączenia wydajności
i mobilności.

Imponująca jakość brzmienia serii SRX900 jest oparta na sprawdzonych technologiach JBL Professional. Zaprojektowane i wyprodukowane customowe przetworniki o dużej mocy gwarantują doskonałą jakość i wiodącą w swojej klasie wydajność. Precyzyjne falowody zapewniają dokładną kontrolę pokrycia, co przekłada się na zrozumiałość i czytelnosć dźwięku, która nie ma sobie równych w tej kategorii. Konfigurowalny przez użytkownika procesor DSP oraz narzędzia programowe do projektowania i zarządzania, zapewniają praktyczną kontrolę z poziomu komputera lub urządzenia przenośnego. Konstrukcja obudowy każdego modelu w serii SRX900 została przemyślana pod kątem łatwej obsługi, szybkiego montażu, zajmowania minimalnej przestrzeni i sprawnego transportu.

 

 

Dzięki serii SRX900 przenieśliśmy technologie profesjonalnych liniowych zestawów głośnikowych JBL do uniwersalnych, niedrogich systemów, które mogą być rozbudowywane wraz z potrzebami klientów. Ponieważ systemy są skalowalne, łatwiej jest zacząć od niewielkiej inwestycji i rozbudowywać system w miarę upływu czasu. Ponadto, modele SRX900 są tak skonstruowane, aby bezproblemowo współpracowały z innymi systemami touringowymi JBL.

George Georgallis - Dyrektor ds. zarządzania produktami

 

Głośniki serii SRX900 uwydatniają innowacje akustyczne, takie jak opatentowany przez JBL Radiation Boundary Integrator (RBI), polegający na instalacji przetworników wysokich i niskich częstotliwości w pojedynczej tubie, poprawiając poziomą dyspersję przy jednoczesnej minimalizacji rozmiaru obudowy. Opatentowany falowód zapewnia idealną współpracę modułów, gwarantując płynne pokrycie od przodu do tyłu, a duża tuba rozszerza kontrolę nad niskimi częstotliwościami i ogranicza niepożądaną energię z tyłu grona.

 

[img:2]

 

Przetwornik kompresyjny 2432H-3 instalowany w modułach szerokopasmowych serii SRX900, posiada neodymowy magnes, 3-calową tytanową membranę z ujściem o średnicy 1,5 cala, co zapewnia doskonałe odtwarzanie transjentów, szeroki zakres dynamiki i rozszerzoną skuteczność powyżej 10 kHz.

Przetworniki niskotonowe wykorzystują opatentowaną technologię JBL Differential Drive z podwójną cewką i podwójną szczeliną, która zapewnia lepsze rozpraszanie ciepła, niższą kompresję mocy i szerszy zakres dynamiki niż konwencjonalne konstrukcje z pojedynczą cewką. Wszystko to składa się na rozszerzone pasmo przenoszenia, wysoką moc i niskie zniekształcenia, zamknięte w niewiarygodnie lekkim przetworniku.

 

[img:3]

 

Modele SRX900 posiadają wbudowany procesor DSP, który zapewnia wszystko, czego użytkownicy potrzebują do optymalizacji i dostrojenia swoich systemów, między innymi: 24-pasmowy korektor parametryczny, 2000 ms opóźnienia i kontrolę wzmocnienia.

Opatentowany przez JBL filtr ASC (Array Size Compensation) koryguje różne rozmiary gron, a filtr TDC (Throw Distance Compensation) oparty na technologii FIR, kompensuje straty dźwięku spowodowane przez powietrze, zapewniając bardziej równomierną dystrybucję dźwięku. Umieszczony na tylnym panelu wyświetlacz LCD zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji sterowania.

 

[img:1]

 

Zestaw narzędzi programowych upraszcza projektowanie i zarządzanie systemem: wykorzystaj oprogramowanie symulacyjne LAC-3 do predykcji parametrów akustycznych oraz aplikację towarzyszącą Array Link iOS/Android do przesyłania informacji o podwieszaniu i mechanice z LAC-3 do urządzeń mobilnych. Nowe, dedykowane serii SRX900 oprogramowanie do zarządzania systemem, JBL Performance z obsługą Wi-Fi, integruje funkcje konfiguracyjne i kontrolne w jednej aplikacji.

 

JBL Performance wprowadza wysoce intuicyjny, oparty na grafice proces konfiguracji, inspirowany oprogramowaniem JBL Performance Manager. Skupiliśmy się na przeniesieniu niesamowitej mocy DSP w serii SRX900 na łatwą w użyciu platformę programową; możliwość korzystania z niej na iPadzie, komputerze Mac lub PC, przenosi ten system na zupełnie nowy poziom.

Eric Stahlhammer - HARMAN Senior Product Manager, Performance Amplifiers and DSP

 

[img:4]

 

Seria SRX900 obsługuje nowy protokół HControl Ethernet firmy HARMAN, który zapewnia większą stabilność, zmniejsza obciążenie sieci i eliminuje konieczność zarządzania złożonymi adresami IP. Użytkownicy mogą po prostu ustawić wartość numeryczną dla każdego urządzenia, co ułatwia jego identyfikację. Modele w serii SRX900 są wyposażone w podwójne porty Ethernet, co upraszcza tworzenie sieci poprzez kaskadowe łączenie urządzeń oraz ułatwia monitorowanie i konfigurowanie systemu przez sieć. Ponieważ seria SRX900 wykorzystuje standardowe protokoły Ethernet, klienci mogą korzystać z niedrogich produktów sieciowych, takich jak przełączniki ethernetowe i punkty dostępu wi-fi.

Pakiet limiterów LevelMax w serii SRX900, opracowany przez inżynierów JBL i Crown, wykorzystuje zaawansowane algorytmy, aby chronić przetworniki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Długotrwała ochrona termiczna utrzymuje temperaturę przetworników pod kontrolą, zapewniając niezawodną pracę w każdych warunkach.

 

[img:5]

 

Seria SRX900 oferuje kompletne rozwiązanie systemowe, obejmujące głośniki, subwoofery i akcesoria, które umożliwiają budowanie wielu konfiguracji, upraszczają przechowywanie, transport i podwieszanie. Systemy SRX900 mogą być konfigurowane na wiele sposobów, od montażu na statywach, przez systemy ustawianie na podłożu, aż po podwieszane grona do 16 modułów. Trzypunktowy system podwieszania sprawia, że proces podwieszanie systemów jest bezpieczny i łatwy, niezależnie od wielkości systemu i poziomu doświadczenia użytkownika: ustawione na podłożu kąty między modułami zachowują swoje nastawy po podniesieniu systemu. Modele w serii SRX900 zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo współpracowały z innymi systemami koncertowymi JBL, współdzieląc jakość brzmienia i charakterystykę fazową.

Ponieważ wszystkie modele serii SRX900 są aktywne, użytkownicy nie muszą się już martwić o dopasowywanie komponentów czy przenoszenie zestawu wzmacniaczy. Zastosowane wzmacniacze klasy D są chłodzone pasywnie, bez koniecznych otworów, przez które woda lub kurz mogłyby dostać się do układów elektronicznych. Uniwersalny zasilacz impulsowy działa przy napięciu w zakresie od 100 do 250 V, a tryb niskiego poboru mocy oszczędza energię, gdy nie jest wykrywany dźwięk. Do tego samego obwodu zasilania można podłączyć maksymalnie osiem modułów SRX906 lub cztery moduły SRX910 (w zależności od regionu na świecie), co minimalizuje złożoność okablowania i obniża koszty.

 

[img:6]

 

Obudowy ze wzmocnionej sklejki i kompozytów są zoptymalizowane akustycznie pod kątem doskonałej reprodukcji basów i mają czysty, nowoczesny wygląd, z zamkniętymi panelami bocznymi i zintegrowanymi uchwytami. Wyposażono je w duże, podwójnie porty niskich częstotliwości, które zapewniają wymagany przepływ powietrza nawet przy maksymalnym obciążeniu systemu.

Jak każdy produkt JBL, modele z serii SRX900 przechodzą 100 godzin rygorystycznych testów wytrzymałościowych, aby zapewnić ich bezbłędne i niezawodne działanie w warunkach rzeczywistych. Dostępne akcesoria obejmują ramy, adaptery do montażu na statywach i na kratownicach, skrzynie, wózki transportowe i pokrowce.


więcej: jblpro.com

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz