5 czerwca 2023 15:16

Unsound Ephemera w Warszawie

Ephemera, uroczo określana jako ekscentryczna, młodsza siostra Unsoundu, po raz czwarty pojawi się w stolicy. Festiwal odbędzie się od 15 do 18 czerwca w różnych miejscach na mapie Warszawy. Inspirowana słowiańskimi obrzędami związanymi z letnim przesileniem, Ephemera będzie pełna światła, tańca, muzyki, sztuki, wspólnotowych doświadczeń i jedzenia. Wydarzenie nie skupia się na headlinerach, ale na tworzeniu narracji opowiadającej o ciekawych zjawiskach w Polsce i zagranicą. Bilety dostępne są przez platformę Going.

Choć oficjalnie otwarcie ma miejsce 15 czerwca, to już 14 czerwca zapraszamy do galerii LETO na poświęconą czworonogom oraz kuratorowaną przez warszawskich artystów Bolesława Chromrego oraz Bartosza Zaskórskiego grupową wystawę pt. „Psizm”. Na wernisażu zagrają Chair oraz Mchy i Porosty. Zachęcamy do przyprowadzenia własnych psich przyjaciół.

15 czerwca „Zmierzch” – uczta dla zmysłów odbywająca się na terenie parku i Pałacu w Królikarni. W programie: krakowska twórczyni Martyna Basta, eksperymentalnx artystx z Korei o pseudonimie bela oraz norweski saksofonista Bendik Giske. Smakowicie zapowiada się wegańska, jadalna instalacja przygotowana na terenie parku przez artystki i szefowe kuchni Polę Sutryk oraz Polę Salicką. W centrum instalacji zobaczymy ucieleśniające ducha Ephemery magiczne obrazy Marcina Janusza – prace zostały przygotowane na festiwal i stanowią tegoroczną oprawę wizualną wydarzenia. Bilety dostępne są tutaj.

16 czerwca zapraszamy do Nowego Teatru na „Migotania”, czyli niezwykłe połączenie muzyki i światła. Wieczór otworzy Malibu, francuska specjalistka od ambientowych migotań, a następnie „Triptych” – najnowsze, spektakularne przedsięwzięcie Robina Foxa, inspirowane twórczością pioniera audiowizualnej synestezji, Stanisława Ostoi-Kotkowskiego. Na zakończenie - live Eviana Christa, któremu towarzyszyć będzie powalające świetlne show stworzone przez Emmanuala Bairda.Bilety dostępne są tutaj.

Następnie Ephemera przejmie podziemie na Jasnej 1, by zaprezentować brzmienia z różnych części świata. Na sali głównej pojawią się: kolumbijka Bitter Babe, grająca mieszankę latynoskich i ciężkich, basowych rytmów, Toumba z Jordanii, indonezyjski producent Kasimyn z duetu Gabber Modus Operandi oraz wrocławska DJ-ka Kitty Sarcasm w secie b2b z Sempreyem z Krakowa. Z kolei na sali barowej sety DJ-skie zaserwują mieszkająca w Berlinie polska artystka jśa, ukraińska Shjva oraz pochodząca z Warszawy Ania R. Bilety na „Żar” dostępne są tutaj.

17 czerwca „Puls”, a w nim koncerty w sali im. Lutosławskiego w Studiu Polskiego Radia. Phil Elverum, znany bardziej jako Mount Eerie lub The Microphones zaprezentuje nowe utwory pochodzące z powstającej właśnie płyty. Będzie to pierwszy od 6 lat występ artysty w Polsce. Przed nami także premiera zamówionego na Ephemerę utwóru Aleksandry Słyż oraz Teoniki Rożynek na elektronikę i trio instrumentów dętych. Artystki będą eksplorowały znaczenie słonecznego przesilenia i kryjącą się w nim tajemnicę. Bilety dostępne są tutaj.

Gorąco zrobi się podczas „Zapasów” w Komunie Warszawa. Prosto z Mexico City przyjedzie do Polski ekipa odpowiedzialna za „Lucha Lub” – queerowy performans, swoją formułą nawiązujący do zamaskowanej odmiany wrestlingu o nazwie lucha libre. Wkrótce ogłosimy otwarty nabór dla osób performerskich, które chciałyby wziąć bezpośredni udział w zapasach. Walczące osoby będzie muzycznie wspierać BADSISTA. Poziom szaleństwa wzrośnie, gdy na scenie pojawi się balijski duet Gabber Modus Operandi, znany ze swoich gabberowych i hardkorowych występów. Bilety dostępne są tutaj.

Ephemera i warszawski kolektyw Kem ponownie łączą siły i zapraszają na słynną już queerową imprezę z serii Dragana Bar, która tym razem odbędzie się w klubie Odessa. W jej ramach zagrają warszawskie gwiazdy androgienia i KAROLINDA oraz pochodząca z Brazylii niesamowita BADSISTA, zderzająca ze sobą takie gatunki jak techno, baile funk czy house. Przed nami także wybuchowy, pełen potężnych momentów set, który zaserwuje estoc. Bądźcie gotowe i gotowi także na gorące, niespodziewane performatywne występy, które pojawią się w różnych zakamarkach Odessy. Bilety dostępne są tutaj.

Z Dragany udamy się prosto na „W Brzask”, czyli ukochany, warszawski cykl koncertów odbywających się w letnie niedziele o wschodzie słońca na terenie Muzeum Rzeźby w Królikarni. Prezentujące ekscentryczną muzykę przedsięwzięcie obchodzi swoje dziesiąte urodziny. To już drugi raz, kiedy Muzeum i Ephemera organizują specjalne wspólne wydarzenie. Tym razem o wschodzie słońca pojawi się Anna Zaradny, która wykona performans zbudowany wokół dźwięku saksofonu. W line-upie także polski kompozytor i wykonawca Piotr Kurek oraz występ norwesko-chilijskiej flecistki Johanny Orellany. Następnie płynnie przejdziemy do coraz bardziej energetycznych i szalonych rytmów, które zaserwuje legendarna holenderska artystka DJ Marcelle aka Another Nice Mess. Wstęp wolny. Wydarzenie współkuratorowane przez Anię Miczko oraz Krzysztofa Bagińskiego.

Festiwal zakończy się koncertem Heinaliego. Ukraiński kompozytor wykona na żywo materiał z ostatniego albumu „Kyiv Eternal”, na którym nagrania terenowe z przedwojennego Kijowa zostały przekształcone w muzyczny hołd dla stawiającego opór miasta. Częścią pracy będzie także materiał wideo składający się z ujęć ukraińskiej stolicy, zebranych od publiczności w ramach otwartego naboru. Tego wieczoru zobaczymy także pięć audiowizualnych prac powstałych w ramach projektu RIDNE, którego celem jest tworzenie – poprzez dźwięk i obraz – bardziej cielesnej i emocjonalnej reprezentacji wojennej rzeczywistości. RIDNE jest produkowany przez ukraińską wytwórnię muzyczną Standard Deviation i artystów związanych z AV Remote Control.

Pełna strona festiwalu dostępna będzie już wkrótce, ale w międzyczasie śledźcie informacje pojawiające się na naszym Instagramie i Facebooku10 maja pojawi pojawi się drugie ogłoszenie Ephemery – program zostanie wzbogacony o warsztaty, spotkania oraz jedną lub dwie niespodzianki. Przypominamy, ż ewszystkie bilety dostępne są przez platformę Going.

Artyści / Artystki / Osoby artystyczne:

androgienia (PL) / Anna Zaradny (PL) / Ania R. (PL) / BADSISTA (BR) / bela (KR) Bendik Giske (NO) / Bitter Babe (CO) / Chair (PL) / DJ Marcelle / Another Nice Mess (NL) / estoc (US) / Evian Christ - live (UK) / Gabber Modus Operandi (ID) / Heinali pres. Kyiv Eternal (UA) / Johanna Orellana (NO/CL) / jśa (PL) / KAROLINDA (PL) / Kasimyn (ID) / Kitty Sarcasm b2b Semprey (PL) / Lucha Lub (MX/PL/BR) / Malibu (FR) / Marcin Janusz (PL) / Martyna Basta (PL) / Mount Eerie (US) / Piotr Kurek (PL) / Pola Sutryk and Pola Salicka (PL) / RIDNE (UA) / Robin Fox pres. Triptych (AU) Shjva (PL) / Teoniki Rożynek & Aleksandra Słyż (PL) / Toumba (JO)

Alternatywa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz