19 lipca 2023 15:16

Znamy pełny lineup Jazz Around Festival 2023

Najlepsza muzyka z pogranicza jazzu, funku i groove’u wypełni dwa ciepłe, lipcowe wieczory w stolicy Śląska. Jacob Banks, Benjamin Clementine, Theo Croker, Mychelle, MonoNeon, MaBaSo i Kuba Badach, Klawo, Monika Borzym, USO 9001 – to artyści i artystki, którzy dopełniają line-up Jazz Around Festival 2023. Druga odsłona wydarzenia już 21 i 22 lipca w na scenach katowickiego MCK i NOSPR. Bilety dostępne w sprzedaży na jazzaround.pl.

 

 

Druga edycja Jazz Around Festival, międzynarodowego wydarzenia inspirowanego legendarnymi Montreux Jazz Festival i North Sea Jazz Festival, wystartuje już za niespełna dwa miesiące. Ze scen popłyną dźwięki raz bliższe jazzowi, czasem bardziej funkowe czy soulowe, ale niemal zawsze z wyczuwalnym feelingiem, groove’em, sekcją dętą i dynamiczną pracą sekcji rytmicznej.

Do tej pory ogłoszonymi artystami są gitarzysta Cory Wong, funkowa legenda Incognito, brytyjskie trio The Comet Is Coming, kolektyw Brooklyn Funk Essentials. W Katowicach wystąpi też kompozytor i wokalista Stephen Day, węgierski kwartet Mörk, norweski multiinstrumentalista Ole Børud. Usłyszymy też songwriterkę Tertię May, austriacki kwartet Candlelight Ficus oraz After ’Ours z Nowej Zelandii. W line-upie pojawiły się też polskie gwiazdy: Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski z najnowszym albumem String Theory oraz Kasia Pietrzko Trio z Maciejem Kądzielą i Andrzejem Chyrą.

Jak każdy pionier Jacob Banks nie boi się przekraczać artystycznych granic. Wpadające w ucho, charakterystyczne brzmienie, w których odnajdziemy elementy R&B, rock and rolla, hip-hopu i popu, to jego znak rozpoznawczy. Dużą popularność przyniósł mu album Village z 2018 roku, z którego pochodzi m.in. utwór Unknown (To You), odtworzony ponad 45 milionów razy w serwisie Spotify. Z kolei słynny Chainsmoking, utwór z tej samej płyty, tygodnik „Time” uznał za jedną z najlepszych piosenek 2017 roku.

 

[img:2]
Jacob Banks. Materiały prasowe organizatora.

 

Jak w kilku słowach opisać artystyczny świat Benjamina Clementine’a? Bardzo trudno, wszak jego eksperymentalne, momentami awangardowe podejście do muzyki popularnej, enigmatyczna prezencja, aksamitny baryton i literacka pasja wymykają się prostym kategoriom. Uznany przez krytyków zdobywca Mercury Prize, człowiek wielu talentów, zaczaruje festiwalową publiczność już za niespełna dwa miesiące.

Artysta, producent, kompozytor, lider myśli, influencer i twórca gustów, a przede wszystkim maestro trąbki Theo Croker zagra na jednej ze scen Jazz Around Festival. Ostatnie dwa albumy artysty, Love Quantum z 2022 roku i Blk2Life // A Future Past z 2021 roku, oraz najnowszy minialbum By the Way pokazują podróż Crokera jako trębacza, kompozytora i producenta w rozszerzaniu muzyki jazzowej o hip-hop, R&B i elektronikę.

MonoNeon, czyli Dywane Thomas Jr., to pochodzący z Memphis w USA basista i muzyk eksperymentalny. Popularność zdobył za pośrednictwem serwisu YouTube, gdzie dzięki graniu zjawiskowych gitarowych setów zdobywał coraz większą rzeszę fanów. Artysta ma już na koncie statuetkę Grammy jako współtwórca albumu King’s Disease Nasa oraz kilkadziesiąt albumów nagranych we współpracach i solowo.

 

[img:3]
Benjamin Clementine. Materiały prasowe organizatora.

 

Na Jazz Around Festival wystąpi trio MaBaSo z Kubą Badachem. To projekt wibrafonisty elektrycznego – Bernarda Maseli. Tworzą go kontrabasista i basista elektryczny Michał Barański oraz słowacki perkusista, obecnie mieszkający w Pradze – Dano Šoltis. W projekcie weźmie również udział wokalista i kompozytor, lider zespołu Poluzjanci – Kuba Badach.

W Katowicach wystąpi też wokalistka jazzowa Monika Borzym, której ostatni album to zagłębienie się w twórczość jednej ze swoich idolek – kanadyjskiej legendy Joni Mitchell. „Ta płyta to wyraz buntu przeciw temu, co dzieje się na dzisiejszym rynku muzycznym. Obecnie dominuje na nim produkcja i elektronika i wszystko wydaje mi się zunifikowane” – mówi artystka. Płyta powstała we współpracy z wybitnym gitarzystą z Los Angeles – Mitchellem Longiem – oraz nowojorskim producentem Devinem Greenwoodem.

Początki Klawo sięgają 2019 roku. Po czterech miesiącach poszukiwań i pierwszych wspólnych próbach okazało się, że nowe aranżacje i energia każdego z członków nadała utworom zupełnie nowego groove'u, a oparta na jazzowej improwizacji spontaniczność sprawiła, że zaczęli grać coraz więcej i wspólnie komponować autorski materiał. Instrumentalne kompozycje Klawo czerpią z różnych stylów muzycznych, w tym funku, psychodelii, hip hopu, jazzu i afrobeatu, ze sporą dozą miejsca na improwizację.

 

[img:4]
Od lewej: Theo Croker & MonoNeon. Materiały prasowe organizatora.

 

Urodzona i wychowana w londyńskim Hackney Mychelle po raz pierwszy sięgnęła po gitarę w wieku 10 lat, by na dobre powrócić do niej po siedmiu latach, tworzyć muzykę i budować swoją muzyczną markę na londyńskiej scenie. W 2019 roku została zauważona przez Idrisa Elbę, który zaprosił ją do zaśpiewania w projekcie Yardie Mixtape. W maju 2023 roku ukazała się epka It’s Not You, It’s Me.

Zachwycają nie tylko muzycznym warsztatem, lecz także świeżym podejściem do jazzu. USO 9001 to – jak mówią członkowie zespołu – „off-jazz, hip-hop, gęste bity grane na bębnach, gitarowe piosenki i punk rock”. Na początku 2021 roku ukazała się ich epka Unidentified Sonoristic Object, która zawojowała festiwal Jazz Jantar.

 

Karnety

 
  • FAV TIX - Dostępne do 20.04.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
    Karnet dwudniowy: 359 zł
  • REGULAR TICKETS - Dostępne od 20.04.2023 (godz. 12:00) do 1.07.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
    Karnet dwudniowy: 399 zł
  • FINAL CALL TICKETS - Dostępne od 1.07.2023 (godz. 12:00) do wyczerpania puli biletów.
    Karnet dwudniowy: 459 zł

 

Kup karnety

 

Informacje o biletach jednodniowych ogłosimy niebawem! Na wybrane koncerty w NOSPR będzie obowiązywała wcześniejsza rezerwacja miejsc z uwagi na ich ograniczoną liczbę. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.

 

[img:1]

 

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerami wydarzenia są Międzynarodowe Centrum Konferencyjne i siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Patronami medialnymi są Radio 357, Wyborcza.pl, Polityka, Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Soul i Presto. Więcej informacji i regulamin wydarzenia na www.jazzaround.pl.

 

Media społecznościowe

 

 

Blues & jazz
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz