20 kwietnia 2007 00:00

Już dziś pierwszy z koncertów Magic Malik Quintet !

Już dziś pierwszy z zapowiadanych koncertów Magic Malik Quintet w Polsce! Ten szanowany muzyk jazzowy, polskim słuchaczom jest szczególnie znany z płyt zespołu Air, na których Francuzi regularnie wykorzystują jego umiejętności gry na instrumentach dętych.

20 kwietnia, Warszawa, klub Palladium
21 kwietnia, Gdańsk, Klub Żak
22 kwietnia, Wrocław, Jazz Klub Rura

Magic Malik (prawdziwe imię i nazwisko Malik Mezzadri) to pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej jazzowy multiinstrumentalista, niesłychanie otwarty na różne muzyczne style. W swojej twórczości Artysta łączy jazz, muzykę etniczną a nawet drum’n’bass tworząc bardzo oryginalną fuzje dźwięków. Jest częstym bywalcem renomowanych festiwali jazzowych, min.: La Haye (Holandia), Paris Jazz Festiwal czy Festiwal Europa Jazz(…).

Label Bleu /www.rebel-bleu.com/ to macierzysta wytwórnia płytowa, dla której Artysta nagrał już 4 albumy, objawiając się publiczności raz jako Magic Malik Orchestra innym razem jako Magic Malik Quintet.
Ostatni album Artysty, pt. „XP2” zebrał świetne recenzje renomowanych jazzowych mediów na całym świecie.

Realizując swoje płyty Malik często zaprasza do współpracy znanych w świecie jazzowym muzyków, wśród których warto wymienić choćby saksofonistę Steve’a Colemana. Podczas koncertów artyście towarzyszy przeważnie 5 osobowy skład muzyków, wśród których stale znajduje się min. fenomenalna kontrabasistka Sarah Murcia, perkusista Maxime Zampieri, klawiszowiec Or Solomon, saksofonista Denis Guivarch i Dj Rebel odpowiedzialny za scratching.

Oto szczegółowy skład osobowy Magic Malik Quintet podczas koncertów w Polsce:

Magic Malik (Mezzadri), flute, vocals
Sarah Murcia, double bass
Jozef Dumoulin, piano
Rhodes Denis Guivarch, alto sax
Maxime Zampieri, drums

Promotorem i Organizatorem koncertów Magic Malik w Polsce jest New Music Art Production oraz Bureau Export w osobie Stefana Włodarczyka.

Koncerty organizowane są w ramach cyklu muzycznego Musique Actuelle, przez współpracy: Ambasady Francuskiej, Instytutu Francuskiego oraz klubów Jazz Rura, Żak i Palladium.

Magic Malik jest szanowanym muzykiem, którego imię jest równie rozpoznawalne jak nastrój jaki stwarza…

Czy to na Bulwarze Saint Germain’s, pulsującym miejskim rytmem, czy w „Jazz of Julien Lourau’s” Groove Gang’u, Malik zawsze wie jakie znaczenie nadać swoim muzycznym spotkaniom, wie jak przedstawić muzykę w sposób ludzki i elegancki.

Urodzony w Afryce, Malik od zawsze widział muzykę jako język komunikacji a przede wszystkim jako środek do przyjmowania świata i sposób na egzystowania w nim.

Wspomina: „Moja mama mówiła mi, że zawsze siedziałem przed radiem, uważnie słuchałem i przetwarzałem melodie używając małego wibrafonu. Zawsze kochałem muzykę, zawsze do mnie przemawiała. Nie potrzebowałem słów. Kiedy słuchałem poszczególnych melodii, rozumiałem sens przekazu”.

Do 15 roku życia Malik był tajemniczym młodym chłopcem, nie bardzo zainteresowanym szkołą i przesiąkniętym światem teatru /jego ojciec - Arthur Lerus był dramaturgiem i dyrektorem teatru/. Już jako kilkunastolatek zaczął grywać spokojne i nastrojowe melodie. Malik: „Mogłem improwizować zawsze i wszędzie. To był mój świat, moje prywatne momenty, moja intymność”.

Spust zostaje naciśnięty, kiedy spotyka Marca Rovelasa nauczyciela fletu w Point à Pitre; „To była rewelacja! On pokazał mi Bacha, Xenakisa, Stockhausena. Byłem oszołomiony. Uświadomiłem sobie, że chcę i mogę być muzykiem”.

Następnie Malik opuścił tradycyjną szkołę i zdecydował się na rozpoczęcie nauki we francuskiej szkole muzycznej Marseilles Music Academy.

Nie miał jeszcze ukończonych osiemnastu lat i wiele do nadgonienia, aby osiągnąć poziom wymagany przez Wyższą Przygotowawczą Klasę.
I to był właśnie moment w którym odkrył swoje powołanie. Muzyka go pochłonęła. Był ambitny, konsekwentny i pracowity. Wkrótce przodował w nauce w Akademii, co zostało zwieńczone zdobyciem pierwszej nagrody w konkursie muzycznych talentów.

W 1988 porzucił klasyczną ścieżkę nauki i wyjechał do Paryża w poszukiwaniu muzycznej przygody. Dołączył tam do grupy/plemienia artystów o nazwie „Human Spirit”. Wspomina: „To był fantastyczny okres mojego życia. Oni nauczyli mnie życia w drodze, na scenie, w squatach. W skrócie pokazali mi jak budować życie z niczego. Jak podnieść się i iść dalej, jak kochać to co robimy”.

„Wstawaj i idź! Utrzymaj się!” – ten lajtmotiv był tym, co przyprowadziło Malika, kilka lat później do „Julien Lourau” popularnego zespołu Groove Gang. W 1999 wyruszył z nimi na tournee dookoła świata. Ta muzyczna przygoda wywarła na niego tak głęboki wpływ, że po powrocie był już gotowy do założenia solowego projektu. „6996” skomponował w Guadeloupe, gdzie został nagrany pod czujnym uchem Philippe’a Avril’a, przy współudziale muzyków, z którymi Malik grywał.

Aby opisać ten projekt Malik mówi” ”Ten album jest mną po powrocie z podróży po całym świecie. Byliśmy w Centralnej Ameryce, na Karaibach, w Północnej Europie, Centralnej Afryce, Afryce Zachodniej” i dalej: „Ten album to więcej niż kompozycje, technika i styl, najistotniejsze urzeczywistnianie muzykę w relacjach, charakterach, odczuwaniu i uczuciach”.

„Album podróżny” Malika zawiera wiele wspomnień, pełen jest tajemniczych środków muzycznych przywiezionych z dalekich lądów, ta płyta pokazuje, że ludzie Zachodu mogą się wiele nauczyć i że powinni poznawać inne kultury.

Wynikiem podróży Malika to zapis klasyfikowanego z nieklasyfikowalnym, rarytas dla sprzedawców płyt i dla szalonych zbieraczy. Jest to tygiel licznych styli i nacji, reinterpretacje drum’n’bass’u, afrykański rytm, echo hinduskiego Ragga, boliwijska muzyka, riffy jazzowe i niezrównana salsa. Przy czym to wyliczanie nie ma odstraszać muzycznego nowicjusza – przeciwnie - zachęcić.
Cały talent Malik’a, opiera się na jego umiejętności i zdolności prawdziwego przywłaszczenia różnych dźwięków, kształtów, styli muzycznych i tworzeniu, nowych, przystępnych, jazzowych utworów, pozbawionych akademickich wpływów.

Malik o swojej „otwartości” muzycznej:
„Myślę, że praca takich ludzi jak Julien Lourau, DJ Gilb’R, Laurent Garnier, albo Saint Germain czy Stéphane Malka’s rzeczywiście zmieniła sposób słuchania muzyki. Wydaje mi się, że wielu ludzi odczuwa muzykę ponad jej stylami. Oni są czuli na to co jest wyrażane, technika i materiał jest na dalszym planie. Na szczęście słuchanie sercem zaczyna się rozwijać”.

Prawda, że ładnie powiedziane? Tym bardziej, że dotyczy tego miejsca gdzie Malik uderza najczulej – uderza prosto w serce.

Patroni koncertów:
-WP.pl
-TVP Kultura
-Jazz Radio
-Aktivist
-A4
-The Warsaw Voice
-Nowamuzyka.pl
-www.Infomusic.pl
-Independent.pl
 


Organizator koncertów:
New Music Art Production
www.newmusicart.pl

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz