25 kwietnia 2024 00:43

Electrum Up2Date w Białymstoku

W tym roku festiwal Electrum Up To Date odbędzie się na w nowych datach: 30.05-02.06. Przez cztery dni na terenie całego Białegostoku szykujemy dla Was imprezy, koncerty i dyskusje oscylujące wokół niezależnej muzyki elektronicznej. Ponownie eksplorujemy różnorodne obszary dźwiękowe, a my oddajemy głos osobom pełnym pasji, tworzącym z odwagą i zabierającym słuchacza w prawdziwą dźwiękową przygodę, niezależnie od tego czy grają techno, electro, muzykę basową czy ambient. Czekają na Was 4 dni pełne koncertów, imprez, wystaw i konferencji w malowniczym Białymstoku.

Po krzykliwym pozdro techno nie ma już śladu. W opozycji do oczywistych wyborów programowych, jakie dominują dzisiejszą scenę, nasz program Electrum Up To Date 2024 to raczej zaproszenie do ukrytego klubu miłośników gatunku, gdzie sekretny uścisk dłoni otwiera drogę do prawdziwie kosmicznych podróży. Znaczna część programu techno tegorocznej edycji to celebracja nie tylko DJ-ów, ale też producentów i wyjątkowe występy live, jak i koncertowe. Tegoroczna edycja Electrum Up to Date Festival to szerokie spektrum ekspresji, od pionierów z brytyjskich czy holenderskich scen przez młode reprezentantki świeżych gatunków, najciekawsze artystki i twórców z regionu Europy Wschodniej po silną reprezentację białostockiej sceny muzycznej. 

Najcięższy bagaż przywiezie Colin Benders, artysta, który występuje na potężnym systemie modularnym. Holender, który wydawał wspólnie z m.in. Speedym J czy Daxem J (panowie nie sa spokrewnieni), specjalizuje się w wielopłaszczyznowych zarówno kompozycjach jak i improwizacjach, które zachwycają głębią dźwięku i niesamowitą dynamiką rozległych planów. Szczegółowość i precyzja dźwięku to zasługa wyjątkowego pomysłu na swoje instrumentarium. 

Znany głównie pod pseudonimem Shifted, Guy Andrews, zaprezentuje premierowy live pod szyldem Carrier, w którym daje upust fascynacjom abstrakcyjnym brzmieniom. Wspaniałe klasyczne dźwięki lat 90. przywiezie do Białegostoku Arthur Robert. Po raz pierwszy w Polsce wystąpi Gruzin HVL znany ze współpracy z legendarnym już Bassiani. Mamy nadzieję, że szef Midgar Records, Severja, zdąży do maja przejść Final Fantasy 7 Rebirth i w międzyczasie ułożyć wspaniale hipnotycznego seta. O solidny groove zadba Sepehr, a głębinowe brzmienia zaprezentują tajemnicze projekty VC-118AMod21 i nieco mniej tajemniczy, a równie ciekawi Konduku i mieszkający w Pradze Turek Pink Concrete. W secie b2b zaprezentują się też inne osoby reprezentujące czeską scenę: Fleika Marie Pravda. O szybsze rytmy zadba Michał Macewicz, rezydent wrocławskiego Ciała, a o bardziej detroitowe MATRIX3K z warszawskiego Miazmatu. 

Dla fanów electro przygotowaliśmy smaczki, które odnajdą w występach Lake Haze czy Tafkampu, ale wydarzeniem będzie bez wątpienia pojawienie się anonimowego projektu Client_03. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się też łamiący granice gatunków, lo-fi projekt Rezzett, w którego skład wchodzą Lukid i Tapes. Rzadko na scenie pojawia się też MPU101, który zawita na naszym Electrum Up To Date po sukcesach wydawnictw z Ilian Tape. Premierowy występ live w klimacie najbardziej klasycznych z rytmów muzyki tanecznej zaprezentują przedstawiciele lokalnej sceny Edemski MARMØ

Na styku gatunków zagra inny reprezentant białostockiej sceny, wielki eklektyk Andrzej Zieliński. Gdzieś między electro, acidem i idm-em porusza się też nieślubna córka Aphex Twina, Alberta Balsam. W zaskakującym b2b spotkają się Blank i Grażyna Biedroń.

Ponadgranicznym spotkaniem będzie b2b jednego z twórców eksperymentalnej formy drum & bassu czyli autonomiku, Kid Dramy z reprezentantem kolektywu DrumObsession, Alegrią. Z Wysp przylecą też grająca d&b Mantra i legendarny pionier dubstepu, współzałożyciel DMZ, Loefah. Inny z weteranów lat 00., Pinch, wystąpi z kolei w międzypokoleniowym duecie z Madam X, wielbicielką świeżych, ciężkich basowych brzmień. Najcięższe działa wytoczą z kolei inspirujący się mrokiem miejskiej muzyki Katatonic Silentio i The Untouchables. Basową część programu uzupełnia Re:ni, której hybrydowe podejście do setów scala ze sobą różne odłamy współczesnej muzyki klubowej.

Electrum Up to Date to nie tylko muzyka do tańca, ale też szeroki przegląd tego, co interesujące na scenie eksperymentalnej. Słowacko-węgierska artystka Adela Mede tworzy osobiste piosenki na pograniczu folku i ambientu, zgłębiając zarówno swoją osobistą historię, jak i szukając inspiracji w korzeniach. Tradycja jest równie ważna dla Niczos, która śpiewając po podlasku tworzy nowe światy na styku miejsc, gdzie lokalne staje się globalnym. Artystka zaprezentuje wspólnie z kompozytorką Antoniną Car nowy projekt pod nazwą “Toń”. Specjalny ambientowy projekt AV zaprezentuje też kolektyw Późno.

Poszukiwania na polu interesujących faktur elektronicznych to modus operandi włoskiej artystki Marty De Pascalis, która z syntezatorowego minimalizmu wyciąga bogate, psychodeliczne brzmienia. Flora Yin-Wong operuje z kolei technikami muzyki konkretnej i eksperymentuje z delikatnymi brzmieniami elektroakustycznymi. Delikatnymi dronami posługuje się również kompozytor Stefan Węgłowski, a piękna elektroakustyka to domena Kenijczyka KMRU. Na drugim końcu spektrum leży muzyka Puce Mary, której potężne, industrialne brzmienia przeszywają do szpiku kości. 

Amerykańska kompozytorka Lea Bertucci obok solowego występu pokieruje też wykonaniem jej kompozycji “Vapours” na kwartet smyczkowy, w skład którego wejdą m.in. Resina czy Julia Ziętek. Zespół Malediwy, czyli Marek Pospieszalski i Kuba Janicki, przyjadą przy okazji premiery swojego nowego albumu zatytułowanego “Eden”. Lokalną scenę eksperymentalną będzie reprezentować też Tymek Papior z solowym performansem na perkusję i elektronikę.

Noc otwarcia w Galerii Arsenał będzie z kolei okazją do spotkania polsko-ukraińskiego oraz szerokiego spojrzenia na muzykę taneczną, od trance’u i hipnotycznych brzmień, jakie można usłyszeć odpowiednio w setach Shjvy czy Rethe, przez soczyste techno Richie Beige po szalony zdekonstruwany rejw JmDashy. MAYBE WE CAN HAVE FUN TOGETHER to rave-perfmance w elektrowni zainicjowany przez ukraińskiego artystę nowych mediów –  Ivana Svitlychnyi, współkuratorowany przez ekipę w składzie: Dmytro Fedorenko, Tatiana Kochubinska, Liera Polianskova. Wydarzenie jest częścią Electrum Up To Date Festival i wystawy MAYBE WE CAN HAVE FUN TOGETHER, którą będzie można obejrzeć w drugiej lokalizacji Galerii Arsenał przy ul. Mickiewicza 2 w dniach 10.05 – 21.07.2024.

Organizowany przez nas festiwal Up To Date stał się rozpoznawalny dzięki wielkiej miłości do muzyki niezależnej, wyjątkowemu zaangażowaniu w kwestie społeczne oraz trosce o planetę. Szczególnie ostatnia kwestia stała się silnym łącznikiem pomiędzy nami – ekipą festiwalu, a pochodzącą z Białegostoku firmą Electrum, która jest liderem w dziedzinie Climate Tech. Wspólne wartości i cele oraz wizja wieloletniej współpracy opartej na szacunku i zrozumieniu stały się iskrą do zacieśnienia naszych więzi. Rok 2024 stał się zatem nie tylko okazją do celebracji 15.-lecia naszego festiwalu, ale także nowego rozdziału w jego historii, w który wkracza wspólnie z partnerem tytularnym o podobnych poglądach – już jako Electrum Up To Date Festival. 

Karnety FULL oraz NOCNE na Electrum Up To Date Festival są już wyprzedane. W sprzedaży znajdują się bilety na pojedyncze wydarzenia oraz karnety Industrial Outdoor uprawniające do wejścia na noce imprezowe w festiwalowy piątek i sobotę. Wychodząc naprzeciw potrzebom festiwalowiczów oraz w zgodzie z filozofią #dontworrybeyourself Organizatorzy wprowadzili bilety grupowe, które uprawniają do tańszego wejścia na festiwal dla grup znajomych. Ilość biletów i karnetów na festiwal jest limitowana. 

ELECTRUM UP TO DATE FESTIVAL
30.05 – 02.06.2024
Białystok
www.uptodate.pl

Instagram  | Facebook  | Soundcloud  |  Youtube

Ogłoszeni artyści (pochodzenie/zamieszkanie):

Adela Mede live (SK/HU)
Alberta Balsam (NL)
Andrzej Zieliński (PL)
Antonina Car & Niczos pres TOŃ (PL) – premiera
Arthur Robert live (AT)
blank b2b Grażyna Biedroń (PL)
Carrier live (UK) – premiera
Client_03 (UK)
Colin Benders live (NL)
Edemski & MARMØ live (PL) – premiera
fleika b2b Marie Pravda (CZ)
Flora Yin Wong live (UK)
HVL live (GE)
JmDasha (UA)
Katatonic Silentio live (IT)
Kid Drama b2b Alegria (PL/UK)
KMRU live (KE/DE)
Konduku (NL/DE)
Lake Haze live (PT)
Lea Bertucci pres. Vapours (US)
Loefah (UK)
Malediwy (PL)
Mantra (UK)
Marta De Pascalis live  (IT)
MATRIX3K (PL)
Michał Macewicz (PL)
Mod21 live (IT)
MPU101 live (DE)
Pinch b2b Madam X (UK)
Pink Concrete (TR/CZ)
późno hybrid AV (PL)
Projekt New Hope Crew (PL)
Puce Mary live (DK/DE)
re:ni (UK)
Rethe live (PL)
Rezzett live (UK)
Richie Beige (UA/PL)
Sepehr live (IR/US)
Severja (IT/DE)
shjva live (UA/PL)
Stefan Węgłowski live (PL)
Tafkamp (NL)
The Untouchables (BE)
Tymek Papior (PL)
VC-118A live (NL/FI)

 
Electronic & dance
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz