15 sierpnia 2007 00:00

METALOWA TWIERDZA – NYSA 2007

METALOWA TWIERDZA NYSA 2007, 21 kapel z całej Polski, Czeskiej Republiki i Słowacji.
 
Nysa to piękne, zabytkowe miasto zwane kiedyś Śląskim Rzymem. Posiada unikatowy, zachowany w 70% system fortyfikacji nowożytnych; dwanaście samodzielnych fortów, systemy bastionów i fos. Region nyski położony jest w południowo-zachodniej części Opolszczyzny, na Przedgórzu Sudeckim. Dogodne położenie miasta na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych zapewnia dobre połączenie z dużymi aglomeracjami miejskimi i ośrodkami gospodarczymi Dolnego i Górnego Śląska oraz Republiką Czeską.

Piątek 17.08
1. Pillage & Burn
2. Presence Of Mind
3. Death Rate
4. HammerHeart
5. Empatic
6. [i]
7. Shaark

Sobota 18.08
1. Angra Mainju
2. Thy Hastur
3. Morbus Mortifer
4. Motorbreath
5. Bestiar
6. Head Up
7. Morior Axis

Niedziela 19.08
1. NoRt
2. Cockroach
3. Excellent
4. Manthor
5. Clinica Muerte
6. Cryptic
7. Locomotive

START godzina 17:00
KONIEC godzina 00:00
Wstęp: Wolny

Gospodarz obiektu:
Bractwo Rycerskie - Chorągiew Nysa

Wolontariat
Stowarzyszenie "Format.Nysa" i inni.

Baza noclegowa:
• Nyski Ośrodek Rekreacji (NOR) z/s w Skorochowie ( www.nor.nysa.pl )
tel. 077 433 20 26, 077 433 38 81, fax. 077 433 42 79
e-mail: [email protected]

• Kąpielisko miejskie - Nysa, ul. Ujejskiego
tel. (077) 433 06 98
Usytuowane blisko centrum miasta. Jest to obiekt o powierzchni 20.000 m2 posiadający pole biwakowe, piaszczystą plażę i tereny zielone. Na terenie Kąpieliska znajdują się małe punkty gastronomiczne.

• Jezioro Nyskie - Skorochów
tel. (077) 433 20 26
Nyski Ośrodek Rekreacji położony jest na północno-wschodnim brzegu Jeziora Nyskiego przy drodze krajowej nr 423 zwanej "Trasą Sudecką". Ośrodek oferuje noclegi o zróżnicowanym charakterze, oddając turystom do dyspozycji: - 110 miejsc w domkach kempingowych i pokojach gościnnych - 500 miejsc na polu namiotowym - 42 stanowiska karawaningowe.
Bardzo dużym atutem ośrodka jest jego atrakcyjne położenie. Z brzegów jeziora roztacza się piękny widok na Góry Opawskie i Rychlebskie Hory oraz panoramę Nysy.
Rozległa piaszczysta plaża ze strzeżonym kąpieliskiem jest doskonałym miejscem do bezpiecznego i udanego wypoczynku.

• Szkolne Schronisko Młodzieżowe - Nysa, ul. Krawiecka 28 tel. (077) 433 37 31

• PWSZ NYSA - Dom Studenta nr2 - Nysa, ul. Kościuszki 12 tel. (0 77) 433 13 05

• Zobacz także: http://www.nysa.pl/turystyka.html

Atrakcje Nysy:
Nysa to piękne, zabytkowe miasto zwane kiedyś Śląskim Rzymem. Posiada unikatowy, zachowany w 70% system fortyfikacji nowożytnych; dwanaście samodzielnych fortów, systemy bastionów i fos. Region nyski położony jest w południowo-zachodniej części Opolszczyzny, na Przedgórzu Sudeckim. Dogodne położenie miasta na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych zapewnia dobre połączenie z dużymi aglomeracjami miejskimi i ośrodkami gospodarczymi Dolnego i Górnego Śląska oraz Republiką Czeską:

• góry Opawskie ( www.goryopawskie.pl )
• jezioro Nyskie ( www.nor.nysa.pl )
• góry Rychlebskie ( www.rychlebskehory.cz )
• jezioro Otmuchowskie ( www.otmuchow.pl ),
• 20 km od Republiki Czeskiej ( www.eurorgionpradziad.pl ),
• 30 km od autostrady A4 (od strony Wrocławia - zjazd Przylesie (195 km) Nysa-Brzeg, od strony Krakowa - zjazd Prądy (223 km) Nysa-Opole), ( www.autostrady.pl )
• 40 km od Jesenika (Czechy), ( www.info-jesenik.cz )
• 50 km od Opola ( www.opole.pl ),
• 60 km od Kotliny Kłodzkiej ( www.sudety.it ),
• 80 km od Wrocławia ( www.wroclaw.pl ).

Przejścia graniczne:
• Głuchołazy - Mikulovice, przejście drogowe, ruch osobowy do 3,5 t.
• Konradów - Zlate Hory, przejście drogowe, ruch osobowy i towarowy do 3,5 t.
• Sławniowice - Velke Kunetice, mały ruch graniczny
• Kałków - Vidnawa, mały ruch graniczny
• Biskupia Kopa, przejście turystyczne, ruch pieszy, rowerowy i narciarski
Po czeskiej stronie tuż przy granicy ziemi nyskiej leżą: Zlate Hory (1 km), Mikulovice (0,5 km), Jesenik (16 km). Nieco dalej położone są miejscowości: Vrbno pod Pradziadem i Szumperk.

Zobacz także: www.nysa.pl/turystyka.html

Historia

Metalowa Twierdza - Nysa 2003
I edycja Metalowej Twierdzy to spontaniczny ruch nyskich muzyków, zespołów i środowiska naszej młodzieży. Zespoły szukając miejsc do próbowania i szlifowania własnego warsztatu muzycznego, upodobały sobie jedną z wielu nyskich fortyfikacji - położony w przepięknej scenerii paku miejskiego - fort wodny nad Bielawką. Miejsce kultowe dla wcześniejszej generacji heavy-metalu, punk rocka i grunge-u. Z inicjatywą zorganizowania festiwalu wyszedł Maciej Łuczka, jego bliskie otoczenie oraz Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji - TWIERDZA NYSA. Udało się! Podczas jednodniowego koncertu, na scenie zagrały głównie nyskie kapele, a sama impreza odbiła się szerokim echem w naszym regionie.

Metalowa Twierdza - Nysa 2004
Do drugiej edycji festiwalu i organizatorów debiutanckiej imprezy dołącza Wiesław Kamiński z zapleczem miejscowego klubu muzycznego "Hefajstos" oraz Urząd Miejski w Nysie. Na dwudniową imprezę ściąga kilka kapel zarówno z naszego regionu jak i z południowej Polski. Muzycy z entuzjazmem przyjeżdżają do nas na własny koszt i za przysłowiowe "piwko i chleb" tworzą wspaniałe święto rocka i metalu w naszym mieście. Przez dwa dni fort wodny nad Bielawką odwiedza blisko 1000 fanów niezależnej muzy.

Metalowa Twierdza - Nysa 2005
Nad organizacją trzydniowej imprezy pracuje społecznie kilkuosobowy komitet organizacyjny: Maciej Łuczka, Wiesław Kamiński, Adam Zelent oraz sztab 50 wolontariuszy. Patronat organizacyjny nad imprezą obejmują: Bastion Sztuk, Urząd Miejski w Nysie oraz Samorząd Studencki - PWSZ Nysa. Gospodarzem obiektu jest Towarzystwo Przyjaciół Fortyfikacji - TWIERDZA NYSA. Od strony technicznej pomagają nam; Nyski Dom Kultury oraz Nyskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne. Nawiązujemy również współpracę z Domem Kultury w Jeseniku - czeskim miastem partnerskim Nysy. Za pośrednictwem Pawła Kostrzewy z wydziału kultury Urzędu Miejskiego w Nysie i dyrektora domu kultury w Jeseniku Mirkiem Hrdličką na naszym festiwalu występują dwa zespoły muzyczne z naszego partnerskiego regionu z Czech. Przez trzy dni festiwalu w sumie występuje 20 kapel. Fort wodny nad Bielawką w przepieknej scenerii parku miejskiego przez trzy dni odwiedziło ponad 2500 ludzi. Nad imprezą patronat medialny objęły zarówno branżowe serwisy i wydawnictwa muzyczne jaki krajowe, wojewódzkie i lokalne media.

Metalowa Twierdza - Nysa 2006
Na bazie wolontariatu Metalowej Twierdzy i środowiska nieistniejącego już klubu muzycznego "HEFAJSTOS" powstaje aktywne stowarzyszenie "Format.Nysa", które organizuje w Nysie kilkanaście akcji kulturalnych m.in.: warsztatów artystycznych SLOT FEST NYSA, koncertów muzycznych m.in.; OCEAN, FRÜHSTÜCK, LEAF, ELECTRIC, przedstawień teatru żywiołów ognia VERTALLEN, Dyskusyjnych Klubów Filmowych, happeningu TAK - Tajna Akcja Kulturalna. Z inicjatywy Pawła Kostrzewy z wydziału kultury Urzędu Miejskiego w porozumieniu z MKZ Jesenik i Miroslavem Hridliczką przy pomocy Wiesława Kamińskiego i Adama Zelenta ze stowarzyszenia "Format.Nysa" zostaje złożony projekt o dofinansowanie ze środków europejskiego funduszu rozwoju regionalnego w ramach programu INTERREG IIIA CZECHY-POLSKA. Projekt obejmuje trzydniowy festiwal w Nysie. Równocześnie ze strony czeskiej zostaje złożony komplementarny projekt na jednodniowy festiwal w Jeseniku, tydzień po zakończeniu imprezy w Nysie. Nasz projekt został pozytywnie zaakceptowany i wyróżniony przez zarząd Euroregionu Pradziad.

Metalowa Twierdza - Nysa 2007 - co nowego?
Organizatorem V edycji festiwalu oficjalnie został Nyski Dom Kultury na zlecenie Urzędu Miejskiego w Nysie. Zainteresowanie zespołów rośnie, a o możliwości zagrania na festiwalu pytają zespoły całej Europy. W tym roku oprócz polskich zespołów zagrają goście z Czech i Słowacji.
Młodzież i wolontariusze ze stowarzyszenia „Format.Nysa” aktywnie biorą udział przy organizacji, biorąc na siebie większość obowiązków.

UWAGA
Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia własnego alkoholu na teren Imprezy. Na terenie festiwalu organizator zapewnia ogródki piwne i gastronomiczne.

17-19 sierpnia 2007 r.

Miejscowość:
Nysa (www.nysa.eu , mapa.nysa.pl , www.powiat.nysa.pl ),
woj. opolskie (www.opole.pl ).

Lokalizacja:
Bastion Morawski (Bractwo Rycerskie), ul. Bramy Grodkowskiej

Organizator:
Urząd Miejski w Nysie (www.nysa.eu)
Nyski Dom Kultury (www.ndk.nysa.pl)

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz