Wywiad z Paris Can Can

8 maja 2006
8 maja 2006 12:00

Paris Can Can

Paris Can Can - legendarna rewia z Paryża po raz pierwszy w Polsce! 

 Czy przywozicie do Polski jakieś specjalne dekoracje lub elementy sceny?

Tak, z najciekawszych rzeczy jakie przywozimy, to bogato zdobione kurtyny, nawiązujące do stylu malarskiego Henri de Toulouse-Lautreca oraz ręcznie robioną, oświetloną wierzę Eiffela.

 Czy występowaliście kiedyś przed kimś sławnym?

Tak, występowaliśmy w tylu miejscach na świecie, że oczywiście sławy pojawiały się wśród naszej widowni. Były to zarówno gwiazdy showbiznesu jak i politycy. Z polityków najmilej wspominamy Prezydenta Portugalii, który wyjątkowo wylewnie podziękował nam za występ.

 Czy występowaliście na scenie razem z kimś sławnym?
Tak, występowała z nami Miss Francji. Jak wiadomo, mamy duże wymagania co do urody naszych tancerek.

 Gdzie najczęściej wykonujecie swoją rewię? 
  Czy zdarzały się wam występy w jakimś szczególnym miejscu?

Występowaliśmy w wielu teatrach, zarówno w tych starych, z tradycją I bogatą historią jak i w nowych, które kojarzą się widzom z nowoczesnością. Jednym z miejsc, które były szczególnie charakterystyczne, to Narodowy Teatr Tajwanu.

 Co myślicie, gdy słyszycie nazwę Polska? Czy znacie nasz kraj?
Myślimy wtedy – to kraj pełen miłych, przyjacielskich ludzi, kraj z pokaźną historią muzyki i tańca. No i to nowa widownia dla nas!

 Czy zdarzyło się wam kiedyś coś niezwykłego, coś niespotykanego podczas występów?
Kiedyś w teatrze mieliśmy awarię prądu. Musieliśmy więc opuścić budynek, czekać na zewnątrz wraz z publicznością i po jakimś czasie wrócić na scenę by kontynuować występ. Nawiązaliśmy wtedy z publicznością naprawdę wyjątkowy kontakt!

 Czy zdarzyło się wam kiedyś śmiesznego podczas występów?
Tak, kiedyś jedna z kurtyn nie chciała się otworzyć, więc musieliśmy tańczyć kankana wokół niej!

 Czym dokładnie jest kankan? Rozmową? Wyrażeniem uczuć? Rodzajem tańca?
Kankan to taniec, który narodził się na ulicach Paryża…jako protest przeciwko bogatym damom, które bawiły się na ekskluzywnych, fantazyjnych salach balowych Paryża. Była to po prostu ironia, żart z tych eleganckich pań. Dziewczęta na ulicach wymachiwały nogami i unosiły spódnice…tak właśnie narodził się kankan!

 Ta piękna biżuteria z waszych występów – jest prawdziwa?
Tego nigdy nie zdradzimy! Tak naprawdę mamy dwa komplety biżuterii, prawdziwą i sztuczną. Ze względów bezpieczeństwa nigdy nie zdradzamy, którą mamy zamiar pokazać podczas występu.

 Jak duża jest wasza garderoba? Jak wiele miejsca zajmuje?
Nasza garderoba podróżuje w 20 kufrach, razem to około 200 strojów.

 Czy macie fryzjera, stylistę dbającego o wasze fryzury, czy układacie włosy sami?
Jest specjalna osoba, która dba o nasze peruki i uczesania.

 Czy macie jakieś specjalne diety, ograniczenia posiłków lub limity wagi?
Nie ma jakiegoś specjalnego reżimu. Ważne jest jedynie utrzymywanie kondycji, dużego wigoru i to, aby mieścić się w kostiumy!

 Czy często musicie kupować nowe buty? Czy bardzo się one zdzierają?
Tak, bardzo często wymieniamy obuwie tancerzy…i wciąż naprawiamy obcasy, bo to one najbardziej niszczą się podczas tańca kankan.

 Czy każdy może tańczyć kankana, czy wymaga to jakiś specjalnych predyspozycji i talentu?
Kankan to taniec niezwykle trudny do nauczenia, wymaga bowiem umiejętności tańców baletowych oraz akrobatyki ale także możliwości wysokich wykopów i podskakiwania. Przydaje się również dobre wyczucie muzyki jazzowej. Główną predyspozycją fizyczną jest oczywiście duża wytrzymałość i wspaniała kondycja, która pozwoli podołać wyczerpującym treningom i występom.

 Jak długo trzeba się uczyć kankana?
Zabiera to zwykle wiele tygodni, aby zacząć tańczyć właściwie, a jeszcze dłużej, aby zacząć go wykonywać dobrze na scenie, podczas występów.

 Mówi się, że niektóre narody mają taniec we krwi. Co o tym myślicie?
Tak, to szczera prawda, a dotyczy w szczególności tancerzy francuskiego kankana!

 Jeśli nie bylibyście tancerzami, co robilibyście w życiu?
Prawdopodobnie bylibyśmy nauczycielami tańca…

 Czy bardzo tęsknicie za waszymi rodzinami gdy jesteście w trasie?
Tak, ale telefony komórkowe i elektroniczna poczta bardzo pomaga utrzymywać kontakt z bliskimi.

 Czy musieliście poświęcić cokolwiek aby zostać tancerzami?
Desery!

 Jak wygląda wasz typowy dzień pracy? Jak często macie próby, jak często ćwiczycie show?
Tancerze muszą się rozgrzewać i ćwiczyć każdego dnia, bo kankan może być niebezpieczny dla tancerzy, którzy nie są w dobrej formie. Dodatkowo każda nowa scena, na której występujemy wymaga prób odnośnie przestrzeni tańca i rozstawienia artystów. Również akrobaci stale ćwiczą aby nie stracić formy i aby ich występy były bezpieczne i perfekcyjnie wykonane. Generalnie każdy z członków grupy ćwiczy po minimum 3 godziny dziennie.

 Czy możecie zdradzić coś o waszym życiu prywatnym?
Czy w zespole są jakieś małżeństwa? Jak na razie nie mamy w zespole małżeństw, ale dwoje z naszych artystów doczekało się już narodzin dzieci!

 Który z Waszych tańców jest najdłuższy?
Nasz drugi kankan trwa aż 8 minut!

 Jak często zmieniacie stroje podczas swojego show?
Tancerze zmieniają kostiumy ponad dziesięciokrotnie!

 Kto projektuje wasze kostiumy? I kto je szyje?
Mamy kilku projektantów kostiumów. Suknie do wykonywania kankana projektuje William Guilhem w Paryżu i tam są szyte. Niektóre kostiumy projektuje Sarah Cromwell w Londynie. Tam też są one szyte.

 Czy ciężko jest tańczyć w tak niecodziennych strojach?
Tak, suknie do kankana są bardzo ciężkie, co wymaga wielu godzin prób, aby ciało tancerek przyzwyczaiło się do takiego obciążenia. Z kolei w strojach z piór trudno zachować równowagę. Tak więc nie tyko taniec jest trudny, trudne jest również występowanie w tych pięknych, bogatych kostiumach.

 Czy pióra, które obejrzeć można na przedstawieniu są prawdziwe?
Co to za pióra? Tak, to prawdziwe pióra. Większość z nich pochodzi od strusi, jako, że są to pióra najbardziej luksusowe I najpiękniejsze. Ale można też znaleźć w naszych strojach pióra innych pięknych ptaków.

 Czy taniec w skąpym ubiorze sprawia tancerkom problem?
Jedynie wtedy, gdy jest zimno!

 Czy wasze show jest bardziej kabaretowe czy erotyczne?
Nasza rewia jest niezwykłą kombinacją bardzo energetycznego tańca, ale również wielu nowoczesnych stylów…często bardzo „sexy”…

 Jak przygotowujecie się do występu? Jak długo trwa robienie makijażu?
Tancerze potrzebują oczywiście próby i rozgrzewki przed każdym występem. Panie potrzebują około godziny na wykonanie rewiowego makijażu. 

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz