Czekał na Polskę - wywiad z Bryanem Adamsem

10 czerwca 2011
10 czerwca 2011 09:37

Pamiętam moje dotychczasowe występy w Polsce. Można powiedzieć, że były to różne koncerty. Łączyła je jednak jedna rzecz. W mojej głowie pozostał obraz tłumu polskich fanów, którzy byli wobec nas nastawieni bardzo przyjaźnie w trakcie występu – mówi jeden z najwybitniejszych piosenkarzy XX wieku Bryan Adams, który 13 czerwca wystąpi na Stadionie Miejskim w Rybniku.

 

[img:1]

Jarosław Galewski: Od pewnego czasu realizuje się pan w nowej roli. Niedawno po raz pierwszy został pan ojcem. Dlaczego Bryan Adams tak długo dojrzewał do tej ważnej życiowej decyzji?

Bryan Adams: Tak naprawdę, kiedy decydujesz się na dziecko, powinieneś podjąć taką decyzję wraz z osobą, której w stu procentach ufasz. Nie wiem, co mam odpowiedzieć. Trudno mi wyjaśnić, dlaczego zwlekałem tak długo.

Alicia Grimaldi, matka twojego dziecka, najpierw zorganizowała twoje życie zawodowe, pomagając przy tworzeniu twojej fundacji. Teraz zorganizuje twoje życie prywatne?

- Dobrze powiedziane. W pewnym sensie można powiedzieć, że teraz zorganizuje moje sprawy rodzinne. Jest w tym naprawdę dużo racji. Z drugiej strony mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że gdyby ktoś nie sprzedał do prasy historii o naszym szczęściu, to pewnie nigdy byśmy o tym sami nie powiedzieli. Wychodzimy z założenia, że nasze życie prywatne to nasze życie.

Nowa rola może wpłynąć na Bryana Adamsa jako artystę?

- Można powiedzieć, że każdego dnia człowiek staje w obliczu nowych wyzwań. W przypadku artysty odpowiedzialność zawsze jest taka sama. Nie masz wyjścia i przez cały czas musisz dążyć do bycia kreatywnym. W tej chwili nie zaobserwowałem żadnych zmian z powodu mojej nowej życiowej roli. Czuję za to, że w przyszłości czeka mnie do zrealizowania coś więcej niż kolejny cel.

Wielkimi krokami zbliża się pana koncert w Rybniku. Nie da się ukryć, że polscy fani długo czekali na pana kolejny koncert…

- Pamiętam moje dotychczasowe występy w Polsce. Można powiedzieć, że były to różne koncerty. Łączyła je jednak jedna rzecz. W mojej głowie pozostał obraz tłumu polskich fanów, którzy byli wobec nas nastawieni bardzo przyjaźnie w trakcie występu. Powiem szczerze, że nie mogę się doczekać powrotu do Polski.

Po koncercie spędzi pan w Polsce jedną noc. Jakieś plany?

- Szczerze? Jako turysta nie mam w tej chwili żadnych planów. Zapewniam jednak, że to się zmieni, kiedy koncert zacznie zbliżać się już tymi największymi krokami. Tak czy inaczej, wszystkie propozycje mile widziane!

Czerwiec to w Polsce okres wielkich wydarzeń muzycznych. Poza panem, w naszym kraju wystąpią między innymi Rod Stewart i Sting, z którymi nagrał pan słynny utwór „All for love”. Planujecie może jakieś spotkanie?

- Problem polega na tym, że w Polsce będziemy w różnym czasie. Co do „All for love”, to powiem szczerze, że z ogromną przyjemnością wykonałbym z nimi znowu ten numer. Ze Stingiem zrobiłem to już kilka razy na żywo, kiedy ten utwór był wielkim hitem. Co ciekawe, z Rodem jeszcze razem nie śpiewałem. Oczywiście, nie liczymy nagrania w studio.

Jest pan znany jako twórca piosenek filmowych. Na czym polega fenomen Bryana Adamsa w tworzeniu takich utworów?

- Zwykle wszystko zaczyna się od tego, że musisz opowiedzieć za pomocą piosenki pewną historię. Zaczynasz więc już z jakąś bazą informacji, wiesz, co cię czeka. Ostatnio napisałem utwór do filmu „Jock z buszu”, który ujrzy światło dzienne latem. To historia pewnego faceta i jego psa.

A inne plany?

- Poza wspomnianą przed chwilą produkcją, przygotowałem utwory do spodziewanego niebawem filmu „Dorothy of OZ” i dla niewielkiej niezależnej kanadyjskiej produkcji. Szczerze mówiąc, w ostatnim czasie piszę naprawdę sporo i może wykluje się z tego nawet jakiś album. Nic nie jest jednak w tej chwili potwierdzone.

Zastanawia mnie, jak jeden z najwybitniejszych piosenkarzy XX wieku, który w światowej muzyce osiągnął już wszystko, znajduje motywacje do dalszego tworzenia…

-
To bardzo proste. Po prostu kocham moją robotę. Uwielbiam śpiewać i dlatego budzenie się każdego dnia jest dla mnie bardzo łatwe i przyjemne. Za każdym razem chcę to robić. Poza tym, w moich planach są wizyty w wielu niesamowitych miejscach jak Polska, o której już rozmawialiśmy. To wszystko czyni moją pracę niezwykle interesującą.

Czyli do zobaczenia 13 czerwca w Rybniku?

- Zdecydowanie! Naprawdę nie mogę się doczekać. Wystarczająco długo czekałem już na ten moment. Powiedziałbym nawet, że za długo.

Rozmawiał: Jarosław Galewski

Portal INFOMUSIC.PL objął patronatem koncert Bryana Adamsa w Rybniku.

[img:2]

 

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz