Wywiad z Marty Cintronem - liderem grupy "NO MERCY".

6 września 2012
6 września 2012 19:47

[img:1]
foto: Michał Ignar 


 
NO MERCY to amerykański zespół muzyczny pop i dance, utworzony w lipcu 1995 w Miami przez legendarnego niemieckiego producenta Franka Fariana.

Zespół od początku tworzyli Marty Cintron oraz bracia bliźniacy Ariel i Gabriel Hernández. NO MERCY znane jest ze swoich przebojów takich jak singiel "Where do you go", który w 1996 roku był nr 5 na liście Billboardu w USA, "When I die" czy "Kiss you all over". Zespół szykuje się do nowego albumu nagranego po kilku latach przerwy. Lidera No MERCY spotkaliśmy na planie klipu do piosenki "Shake it" w Warszawie.
 
Marty co Cię sprowadza do Polski?

Przyjechałem tu na zaproszenie Kasi Novej. Z Kasią przyjaźnię się i współpracuję od dawna. Zagramy teraz wspólnie kilka koncertów m.in. w Iławie i Przemyślu. A dzisiaj kręcimy klip do piosenki "Shake it", którą nagraliśmy w duecie z Kasią.


Jak doszło do nagrania duetu "Shake it"?

Kasia przyjechała w zeszłym roku do Miami nagrać kilka piosenek na swój album.
Ja jestem ich producentem. Wszystkie zostały nagrane w moim studiu.
Piosenkę "Shake it" napisał bardzo zdolny polski kompozytor Marcin Nierubiec.
Kiedy po raz pierwszy usłyszałem "Shake it" od razu poczułem, że ten utwór ma wielki potencjał i przebojową melodię. I tak oto znalazłem się na planie klipu w Polsce.

Czy możesz nam trochę opowiedzieć o pracy  z Frankiem Farianem, legendarnym niemieckim producentem, odpowiedzialnym za sukces takich zespołów jak Boney M, czy właśnie No Mercy?

Zabawne, bo teraz Frank pracuje właśnie w moim studiu w Miami. Przeniósł pracę teraz do mnie, bo swoje studio zamknął. Przyjaźnimy się od wielu lat i bardzo dobrze nam się pracuje ze sobą. Rynek muzyczny przeżywa kryzys, ale od jakiegoś czasu jest zdecydowanie lepiej.

Coraz aktywniejsze są publishingi, pojawiło się wielu ciekawych nowych artystów, a ścieżki dźwiękowe do filmów i telewizji są coraz lepsze. Myślę, że Frankowi Farianowi zawdzięczam to, że nadal pracuję w show-biznesie.
Ludzie uwielbiają piosenki, które napisał i wyprodukował dla No Mercy, jak choćby klasyk "Where do you go" i chcą słyszeć je na koncertach. Dlatego do tej pory występujemy w Ameryce i w wielu innych miejscach na świecie. 
Jestem w tej chwili zarówno wykonawcą, jak i producentem i kompozytorem utworów dla innych artystów.
Nie wszyscy wiedzą, że Frank Farian jest również współautorem przeboju "Barbra Streisand", który zdobył niezwykłą popularność na całym świecie.


W Polsce bardzo popularna była piosenka No Mercy "When I die" i romantyczny klip jaki został do niej nakręcony.


Tak? Nie wiedziałem, też bardzo ją lubię, to jedna z moich ulubionych piosenek. Wideoklip do niej nakręciliśmy w we Włoszech w Wenecji. 
Piosenkę napisała słynna kompozytorka Diane Warren (autorka m.in. "Unbreak My Heart" wykonywanej przez Toni Braxton, "Becuse you loved me" śpiewanej przez Celine Dion czy "I Don't Want to Miss a Thing" napisanej grupy Aerosmith przyp. red.).
Na spotkanie z nią pojechałem specjalnie do Los Angeles. Spodziewałem się kobiety w długiej, alowej sukni, a spotkałem bardzo konkretną osobą, która stale .... przeklinała.
To wspaniała kobieta, obdarzona dużym poczuciem humoru z niezwykłym darem do pisania przebojów.
 

Co dzieje się obecnie z No Mercy?

Cały czas nagrywam nowe piosenki. Pracuję w studiu, gram i improwizuję na gitarze, szukam nowych pomysłów na nowy album No Mercy. W tej chwili to ja jestem właścicielem marki "No Mercy".
Pod koniec 2011 roku ukazał się nasz nowy singiel "Shed my skin".
Czasem występuje na koncertach solo, a czasem występujemy jako trio.
Wtedy dołączają do mnie bracia bliźniacy Ariel i Gabriel Hernández.
Oni teraz są mniej związani z muzyką, bo na co dzień z  sukcesami zajmują się handlem nieruchomościami. Ale co jakiś czas się spotykamy i występujemy wspólnie.

Na koniec w imieniu swoim i grupy No Mercy pozdrawiam wszystkich polskich fanów!


rozmawiała: Anna Żywiecka
 

 

Wybrane video clipy no mercy

 

 Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz