Wywiad z Il Divo - Polki najpiękniejsze na świecie?

11 września 2012
11 września 2012 10:44

Już w najbliższą środę odbędzie się pierwszy w Polsce koncert grupy IL Divo, która wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie. Cały czas można nabywać bilety na to wyjątkowe wydarzenie. Zespół zapowiada, że da z siebie wszystko.[img:1]

Jarosław Galewski: W IL Divo jest was czwórka. Kto jest liderem?

David Miller: To nie tak. IL Divo to czterech kapitanów na tym samym statku.

Urs Bühler: Dobrze powiedziane. Poza tym, warto powiedzieć, że mamy bardzo silne charaktery. Tak jest w przypadku każdego z nas i było jeszcze przed założeniem IL Divo. W związku z tym reszta raczej nie zniosłaby sytuacji, że jest pod wpływem jednej osoby. To nie w naszym stylu.

Nie powiecie mi jednak, że nigdy się nie kłócicie, skoro każdą piosenkę tworzą cztery silne charaktery.

Urs Bühler: A jednak powiemy, bo my się naprawdę nie kłócimy. Zawsze jest tak, że szukamy porozumienia i je znajdujemy. Jasne, że są sporne sytuacje, ale zawsze rozwiązujemy to rozmową. Kiedy dochodzi do pewnych kwestii, czasami trzeba podjąć męską decyzję i wtedy decydujemy większością. A jeżeli tak się nie da, to od czego mamy producenta? Czasami on podejmuje decyzję za nas.

David Miller: Sposób, w jaki zresztą tworzymy nasze piosenki, jest dość specyficzny. Wiele sprawdzamy i wiele elementów próbujemy dopasować na zasadzie, że głos jednego brzmi dobrze w tym momencie, a innego w innej partii utworu. Kiedy mamy ogólny kształt tego, co chcemy zrobić, wchodzimy do studia. Ustalamy, że jeden bierze pierwsze wersy utworu. Kiedy jesteś w środku, masz tak naprawdę autonomię, możesz robić, co chcesz. Na tej zasadzie do studia wchodzi każdy z nas. Często kwestią do ustalenia jest to, ile głosów ma być słyszalnych w danym momencie. Czy ma to być głos jednego z nas, dwóch, a może wszystkich? Staramy się, żeby nasze pomysły były świeże, choć pewnych rzeczy nie da się nie powtórzyć, bo jest nas tylko czwórka. Kombinacji i tak jest całkiem sporo. Tak czy inaczej, jedyne spory dotyczą smaku muzycznego. Łączy nas jednak cel, którym jest nagranie jak najlepszego albumu. To pomaga.

Słyniecie z tego, że kochają Was kobiety na całym świecie. W związku z tym z całą pewnością spotykaliście się z różnymi wyrazami tego uwielbienia. Możecie opowiedzieć o najciekawszych historiach?

David Miller: Pod względem muzycznym nasze koncerty są dostępne dla każdego. Tak naprawdę IL Divo słuchają kobiety, mężczyźni, mogą to robić równie dobrze dzieci. Widzimy to zresztą doskonale. Są dzieci z rodzicami, które pewnie widziały IL Divo na ich płytach. Kiedy dorastają, zaczynaja przychodzić same na nasze koncerty. Na widowdni widać również dzieci w wieku od 6 lat, a także osoby starsze. W tym wszystkim jest jednak dodatkowy element. Na scenie pojawia się czterech młodych, dobrze ubranych facetów, którzy świetnie się bawią i śpiewają romantyczne piosenki. To w jakiś sposób musi działać na kobiety! Przychodzi na nasze występy wiele pań, które reagują naprawdę emocjonalnie. Chcemy im dawać jak najwięcej radości i one to kochają, dlatego często wariują na naszym punkcie, krzyczą i często przychodzą na backstage po zakończonych koncertach. Słyszałem też, że jesteśmy całkiem fajną odskocznią dla kobiet w średnim wieku, które są pochłonięte swoimi rodzinami, dziećmi i domowymi obowiązkami. Kiedy one przychodzą na nasze koncerty, podobno znów mogą poczuć się jak 19 – letnie dziewczyny. Na tym chyba też polega nasza rola.

Podobacie się kobietom, ale siłą rzeczy one z pewnością podobają się również Wam. Gdzie IL Divo ma najpiękniejsze fanki?

David Miller: Dobre pytanie. Niech pomyślę...

Urs Buhler: Jesteś z Polski, prawda? Tam jeszcze nie byliśmy. To zresztą ciekawe i warto o tym opowiedzieć, bo naprawdę nie możemy się doczekać. Opowiem historię. Byłem w waszym kraju raz, w krakowskiej operze i w zasadzie do dziś pamiętam tylko jedno. Polki są naprawdę piękne! Nie wiem, czy najpiękniejsze na świecie...

David Miller: Jak to nie! Moja żona jest w połowie Polką, więc są zdecydowanie najpiękniejsze! Nie mam trochę wyjścia, muszę tak powiedzieć.

Urs Buhler: A mi trudno powiedzieć. Tak naprawdę nie chciałbym mówić w imieniu IL Divo, bo gdybyś porozmawiał z każdym z nas, to pewnie okazałoby się, że mamy zupełnie inny gust. Mój jest dość prosty, bo kocham wszystkie piękne kobiety. Gadam trochę jak Carlos, ale to prawda.

David Miller: A ja znajduję wielką przyjemność, kiedy patrzę na kobiety z takich krajów jak Japonia. Są po prostu pięknie. Nie chodzi tu nawet o to, że pociągają mnie pod względem seksualnym. Są wspaniałe i można na nie patrzeć z wielką przyjemnością. Ważna jest z całą pewnością ich wrażliwość i sposób zachowania. Poza tym, oczywiście Europa Wschodnia. Moja żona jest w połowie Polką i w połowie Ukrainką. Ta żeńska część Europy zdecydowanie do mnie przemawia.
 
Fanki z Waszych koncertów wychodzą na ogół bardzo zadowolene. A czy kiedyś było inaczej i daliście po prostu ciała?


Urs Buhler: Powiem coś innego i David od razu będzie wiedział, co mam na myśli: Valencia!

David Miller: Tak! Valencia! To jest niewiarygodna historia. Słuchajcie uważnie!

Urh Buhler: Więc jak pewnie się domyślasz, akcja działa się w Valencii. To był jeden z kolejnych koncertów, które graliśmy, ale... zostaliśmy oszukani. Przede wszystkim oszukana została publiczność. Zakontraktowano nas na około 50 minut. Słowem, nie był to pełny występ. Wiedzieliśmy, że to nie jest jeden z tych wielkich koncertów, ale postanowiliśmy śpiewać dla publiczności nieco dłużej, przez około 60, może 65 minut. Chcieliśmy dać ludziom coś ekstra. Nie wiedzieliśmy tylko jednej szalenie ważnej rzeczy, że organizator promował to wydarzenie i sprzedawał je jako pełny, dwugodzinny koncert. Kiedy zeszliśmy ze sceny przekonani, że daliśmy publiczności coś więcej, tłum oszalał, był po prostu wściekły. Co więcej, to był koncert na świeżym powietrzu i musieliśmy z niego wyjechać, mijając po drodze tych wszystkich ludzi. Zeszliśmy ze sceny, wsiedliśmy do samochodów i po drodzie ciągle ktoś nas zatrzymywał. Musieliśmy przejechać przez tłum ludzi, który poczuł się oszukany.

David Miller: To trzeba było zobaczyć. Zatrzymywali nasze samochody, walili w szyby i krzyczeli, że mamy oddać im pieniądze! Musieliśmy przejechać kilkaset metrów a zajęło nam to prawie 45 minut. Wow. To było niezłe przeżycie.

Zapewniam, że we wrześniu w Polsce wszystko będzie zorganizowane zdecydowanie lepiej.

- To świetnie! Zapraszamy polskich fanów! Nie możemy się naprawdę doczekać. Naprawdę bardzo chcemy się z Wami spotkać! Fani z Polski byli już na naszych innych koncertach w Europie, które odbyły się na początku tego roku. Ich entuzjazm był naprawdę ogromny. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania i już teraz na nie zapraszamy! Do zobaczenia!

Rozmawiał: JAROSŁAW GALEWSKI

 

Cały czas można nabywać bilety na koncert IL Divo. Jest to możliwe za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com oraz www.eventim.pl, a także w sieci sklepów EMPIK, MEDIA MARKT i SATURN na terenie całego kraju. 

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz