"Pomysłów w głowach nam nie brakuje"- wywiad z Little White Lies

Autor: Monika Matura • 17 lipca 2013
17 lipca 2013 10:58
Monika Matura INFOMUZA.PL

[img:1]

O planach na przyszłość, nagraniu kolejnego albumu oraz powiększeniu zespołu opowiedzieli nam muzycy z Little White Lies, którzy już w sierpniu pojawią się na kolejnej edycji Soundrive Fest.

Monika Matura: Macie na swoim koncie występ na Heineken Open’er, to spory sukces, jak do tego doszło?

Zbyszek: My sami czasem zastanawiamy się nad tym, byliśmy zespołem bez żadnego wydawnictwa na koncie. Wysłaliśmy dwa maile z zapytaniem, przedstawieniem siebie i tego co robimy, udało się, dostaliśmy telefon trzy tygodnie przed festiwalem, po którym skakaliśmy ze szczęścia pod sufit.

Kasia: To było dla nas bardzo duże zaskoczenie i naprawdę udany początek naszej przygody.

Podobno fundusze na nagranie drugiego albumu zebraliście za pośrednictwem portalu społecznościowego MegaTotal.pl skąd pomysł na tego typu inicjatywę?

K: Od dłuższego już czasu MegaTotal.pl namawiał nas na stworzenie jakiegoś projektu. Długo się z tym ociągaliśmy bo po pierwsze cały czas dzieje się dużo wokół nas a po drugie idea crowdfunding’u w Polsce tak naprawdę dopiero raczkuje. Brak czasu i lekka niepewność w powodzenie tej misji spowodowały, że ciężko nam było się za to zabrać. Miesiąc temu dostaliśmy maila od chłopaków z propozycją spotkania, uznaliśmy, że warto dowiedzieć się więcej bo przecież w dzisiejszych czasach ciężko jest wszystkim, nam również i perspektywa pozyskania jakiś środków na chociażby studio wydała się bardzo odległa..

Z: Po godzinnej rozmowie zapadła decyzja, że warto spróbować. Nasz projekt przewidziany był na 5 miesięcy, założoną kwotę uzbieraliśmy w 13 i pół dnia (!) Przeszło to nasze najśmielsze oczekiwania i do dziś trudno nam w to uwierzyć. Ponieważ zostały nam jeszcze ponad 4 miesiące do zakończenia projektu dlatego postanowiliśmy, że zbieramy dalej. Tym razem celem jest dotłoczenie większej ilości płyt i nakręcenie teledysku promującego album. Dla najbardziej zaangażowanych inwestorów przewidzieliśmy bardzo fajne bonusy, m.in. udział w naszym teledysku czy rękopis tekstów piosenek, które znajdą się na drugim albumie.

Trudno mi uciec od porównania Was do The Kills, tym sposobem przejdźmy do Waszych muzycznych inspiracji.

Z: Jest tego cała masa, różne nurty, różne gatunki.

K: Przede wszystkim my sami wywodzimy się z różnych gatunków.. Zbyszek zawsze siedział w muzyce gitarowej, ja większość czasu spędziłam na elektronice. Po dziś dzień potrafimy siebie zaskoczyć co ma ogromny wpływ na to co robimy. Oprócz muzyki tak właściwie odnajdujemy inspiracje we wszystkim co nas otacza i nas dotyczy. Dużo podróżujemy, spotykamy mnóstwo interesujących ludzi – to także nam otwiera głowę na wiele różnych fajnych rzeczy.

Czy to prawda, że poznaliście się w salce prób?

Z: Na sali prób narodziło się Little White Lies, sami poznaliśmy się ze 2 miesiące wcześniej na planie teledysku dla łódzkiego bandu, z którym oboje współpracowaliśmy.

Na koncertach występujcie we dwoje, planujecie kiedyś powiększyć zespół?

K: Nie planujemy, już to zrobiliśmy. W czerwcu tego roku dołączył do nas genialny bębniarz Piotr Gwadera (m.in. L.Stadt, Marynarze Łodzi, Blisko Pola) i to razem z nim nagrywamy nasz drugi album także LWL to już trio. Koncert na Soundrive Fest. będzie jednym z ostatnich kiedy pojawimy się na scenie jako duet.

Tworzycie w języku angielskim, planujecie wyruszyć za granicę?

Z: Bardzo chcielibyśmy regularnie grywać zagranicą. Miłe jest na przykład to, że od dłuższego już czasu regularnie dostajemy maile od zagranicznych stacji radiowych z prośbą o przesłanie im naszych kawałków. Cały czas próbujemy złapać kontakty jednak na chwilę obecną to wszystko pozostaje w sferze planów i planowania, żadnych konkretów.

Zespół z którym chcielibyście zagrać na jednej scenie to…?

Z: The Beatles

K: Grinderman

[img:2]

Opowiedzcie o swoich planach koncertowych oraz twórczych na najbliższy czas ( może jakiś nowy teledysk?), a przy okazji, kiedy możemy spodziewać się kolejnego albumu ?

Z: Teledysk jak najbardziej, mamy w tej materii spory deficyt. Poza tym jesteśmy na etapie tworzenia materiału na drugi album. Liczymy, że uda się wejść do studia we wrześniu. Co do terminu wydania, ciężko coś konkretnie na tę chwilę powiedzieć, będziemy się bardzo starać aby premiera odbyła się jeszcze w tym roku. Ponad to liczymy, że jesień tego roku będzie obfita w nasze koncerty, także wypatrujcie nas.

K: Pomysłów w głowach nam nie brakuje, mamy też kilka zaległych projektów do zrealizowania, m.in. akustyczne EP, które marzy nam się już od chyba pół roku. Materiał leży na dysku, potrzebny tylko czas.

Oraz standardowe pytani- skąd pomysł na nazwę zespołu?

K: Ładnie brzmiała i oddawała nasz stan ducha na tamtą chwilę [uśmiech]

W sierpniu wystąpicie podczas II edycji Soundrive Fest 2013, który odbędzie się w nowej lokalizacji Klubie B90 na terenie Stoczni Gdańskiej - jakie są Wasze odczucia przed występem? 

Z: Przede wszystkim świetna atmosfera, którą tworzą to miejsce oraz ludzie. Często powtarzamy bywając w Trójmieście, że znakomicie się tu czujemy, mamy tu mnóstwo znajomych dzięki którym zdarza się odkrywać różne ukryte, znakomite miejsca.

K: Teren stoczni jest przestrzenią dla wielu kreatywnych działań. Mamy wiele przemiłych wspomnień związanych z tym miejscem i fakt, że ponownie mamy okazję tam być cieszy nas niezmiernie!

 

Rozmawiała: Monika Matura

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz