"Chcemy oczarować Polskę" - wywiad z zespołem Siddharta

Autor: Monika Matura • 16 lutego 2014
16 lutego 2014 18:58
Monika Matura INFOMUZA.PL

Na przełomie lutego i marca Polskę odwiedzi słoweńska kapela Siddharta, aby zagrać cztery koncerty w naszym kraju. Zapraszamy do wywiadu, w którym o nowym al bumie oraz podróżach poza granice swojego kraju opowiedział nam perkusista grupy Boštjan Meglič .

Monika Matura: Cieszycie się sporą popularnością w Europie, jak sądzicie, co pozwoliło Wam się wybić poza granicami Waszego ojczystego kraju?

Nie uważamy się za bardzo znanych w całej Europie, ale cieszymy się, wiedząc, że mamy sporo fanów w krajach takich jak Polska, Niemcy, Austria, Chorwacja, Włochy...Wierzymy, że istotna jest obecność na rynku,co jest przyczyną dla której podróżujemy poza za granice naszego kraju. Występy na żywo są naszym atutem, w taki sposób osiągnęliśmy sukces w Słowenii, wierzymy, że to klucz do sukcesu również zagranicą.

Często koncertujecie w Polsce, lubicie nasz kraj?

Za każdym razem gdy gramy w Polsce, jesteśmy zawsze ciepło przyjmowani, co jest miły zaskoczeniem i za każdym razem daje nam impuls na przyszłość. Publiczność w Polsce nas kocha, a my kochamy ją, więc za każdym razem, kiedy oni chcą byśmy wrócili, gdy jest ktoś chce nas zobaczyć i usłyszeć,  to jesteśmy bardziej niż chętni aby tego dokonać.

Czy podacz trasy koncertowej, zwiedzacie miasta w których gracie? Które z polskich miast podobało Wam się najbardziej?

Jeśli nasza trasa składa się z koncertów dzień po dniu, nie ma zbyt wiele czasu na to aby pozwiedzać. Rano docieramy na miejsce, następnie mamy próbę dźwięku, kilka wywiadów, jemy obiad i w końcu czas na koncert. Po koncercie spotykamy się z fanami, a później to już czas aby ruszyć w drogę do następnego miasta. Do tej pory mieliśmy tylko trochę wolnego czasu w Warszawie i Krakowie, gdzie byliśmy w stanie dokonać szybkiej wycieczki po mieście. Oba miasta bardzo nam się podobały.

Czy sądzisz, że gdybyście śpiewali tylko w języku słoweńskim, odnieślibyście podobną popularność?

Jeśli chodzi o inne kraje, wierzę, że musimy śpiewać po angielsku, ludzie za granicą nie rozumieją słoweńskiego ale chcą wiedzieć o czym jest piosenka. Jest to również powód dla którego zdecydowaliśmy się przetłumaczyć każdy album na język angielski, jest to sposób na połączenie się z publicznością, która nie rozumie słoweńskiego. Byliśmy jednak bardzo mile zaskoczeni, kiedy polscy fani poprosili o piosenki w języku słoweńskim i z przyjemnością spełniliśmy tę prośbę. Zarówno język polski jak i słoweński są pochodzenia słowiańskiego, więc gdy śpiewamy w naszym języku ojczystym, możemy się wzajemnie zrozumieć. W tym sensie teksty piosenek w języku słoweńskim mogą przyczynić się również do sukcesu w Polsce.

Podobno pracujecie nad nowym albumem? Kiedy możemy spodziewać się pierwszych efektów? Czy zagracie coś z nowego albumu na koncertach w Polsce?

To prawda, że pracujemy nad nowym albumem. W 2014 roku planujemy skupić się na tworzeniu nowego materiału. W tej chwili jesteśmy na etapie burzy mózgów, nowych pomysłów oraz małych jam session. Jeśli chodzi o muzykę, to falstart byłby błędem, dlatego trudno określić dokładną datę wydania albumu, choć jedna z nowych piosenek ujrzała już światło dzienne. W grudniu ubiegłego roku ukazał się nowy singiel " Novi svet (Keaziree)" w Słowenii, znajdzie się on na nowym albumie, mamy również zamiar wykonać go na koncertach w Polsce.

Jakie są Wasze muzyczne plany na najbliższą przyszłość?

Jak już wspomniałem, obecnie pracujemy nad nowym materiałm, będziemy także koncertować w Europie, skupiąjąc się na Polsce, pierwszy przystanek w Głogowie, następne w Warszawie, Krakowie, Lublinie i to wszystko na przełomie lutego i marca.

Czego nauczyliście się o showbussinesie podczas tych 20 lat działalności?

Uświadomiliśmy sobie, że wiara we własną muzykę i pracę, może Cię zaprowadzić daleko, tak długo, jak długo się nie poddajesz. Nie jest trudno wytrzymać, ponieważ bardzo lubimy to co robimy. Sukces przychodzi z czasem, jeśli ciężko pracujesz na swoje marzenia.

Cieszycie się sporą popularnością, czy jest jeszcze coś o czym marzycie?

Osiągnęliśmy spory sukces w Słowenii i i to jest jest spełnieniem marzeń, ale nigdy nie przestajemy marzyć. Jednym z naszych kolejnych marzeń jest oczarować Polskę tak jak Słowenię.

 

Rozmawiała: Monika Matura

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz