"Nie chciałabym nigdzie uciekać"- wywiad z Kasią Moś

Autor: Monika Matura • 29 marca 2014
29 marca 2014 16:26
Monika Matura INFOMUZA.PL

Choć na scenie gości już od kilku dobrych lata, dopiero w tym roku ukaże się jej debiutancki album. Występowała z The Pussycat Dolls, mogliście ją również zobaczyć i posłuchać w Must Be The Music, przeczytajcie nasz wywiad z Kasią Moś. 

Monika Matura: Masz na swoim koncie występy między innymi w Stanach i Kandzie, czy publiczność za granicą różni się od tej w Polsce?

Kasia Moś: Ludzi za granicą jest chyba trochę łatwiej rozruszać, tamtejsza publiczność nie wstydzi się okazywania emocji. Polacy też otwierają się już coraz bardziej, młodzi ludzie nie mają już z tą otwartością problemu.

Nigdy nie myślałaś o tym, aby uciec i tworzyć na stałe poza granicami Polski?

Na pewno nie chciałabym nigdzie uciekać. Moja przygoda ze Stanami była wspaniała i bardzo bym chciała tam jeszcze wrócić, ale to w Polsce, przynajmniej jak na razie chcę żyć i tworzyć.

Skończyłaś szkołę muzyczną, jednak Twój tata również jest powiązany z muzyką, czy była to Twoja decyzja, czy też może rodzina namawiała Cię do tego?

Moi rodzice są muzykami, więc czymś zupełnie naturalnym było wysłanie mnie i mojego brata do szkoły muzycznej. Rodzice nigdy do niczego mnie nie zmuszali, wprawdzie granie na instrumencie nie było moją pasją, ale w pewnym momencie zrozumiałam,  że wykształcenie muzyczne będzie mi bardzo przydatne w śpiewaniu.

Po występie w Must Be The Music porównywano Cię do Edyty Górniak, czy istnieje ktoś taki kto jest Twoim muzycznym ideałem i do kogo chciałabyś być porównywana?

Porównywana chyba nie, są jednak artyści, którzy mnie inspirują, są niedoścignionymi wzorami,  np. Fantasia Barrino, której głos zachwyca mnie za każdym razem, każdy jej występ sprawia, że mam ciarki na całym ciele.

Zaprezentowałaś „Zatracam się” czy możemy się spodziewać, że reszta albumu będzie utrzymana w podobnej  konwencji?

"Zatracam się" na pewno nie obrazuje klimatu w jakim będzie cały album. Muzyka na naszej płycie będzie zróżnicowana stylistycznie zaczynając od popu, a kończąc na elementach bluesa.

Powiedz proszę, kiedy możemy spodziewać się premiery Twojego albumu? Czy to prawda, że usłyszymy na nim tak teksty w języku polskim jak i angielskim?

Album ukaże się w drugiej połowie tego roku. Tak, większość tekstów będzie w języku angielskim.

W jednym z wywiadów powiedziałaś, że chętnie zajęłabyś się problemem zwierząt oraz karami za ich złe traktowanie, czy bierzesz udział w akcjach, które są związane właśnie z tego typu problematyką?

Już od najmłodszych lat walczę o prawa zwierząt, ich los nigdy nie był mi obojętny. Wspólnie z ludźmi, którzy również kochają zwierzęta założyliśmy Żorskie Stowarzyszenie dla Zwierząt, organizujemy koncerty charytatywne, zbiórki karmy, interwencje, nasi członkowie wyprowadzają psy z Żorskiego Azylu, na naszym koncie znajduję się wiele uratowanych zwierząt.  Staram się jak tylko mogę, chociaż zdaję sobie sprawę, że to wciąż bardzo mało.  Prezes naszego stowarzyszenia pani Izabela Piontek to niezwykła osoba, która poświęca cały swój czas i życie na ratowanie zdrowia i życia bezbronnych stworzeń, Iza jest dla mnie wzorem. Tacy ludzie zmieniają naszą rzeczywistość na lepsze.

Trudno Cię nazwać Nowicjuszką, a jednak wydajesz album dopiero teraz, czym to jest spowodowane?

Sama zadaję sobie to pytanie (śmiech).  Gdy miałam 18 lat, zaczęłam pracę nad płytą z utworami Roberta Jansona, w którymś momencie zrozumiałam jednak, że nie do końca odnajduję się w takiej muzyce, że o czymś innym marzę. Potem były studia, Stany, pare bardzo fajnych projektów i wreszcie nadszedł czas na płytę - tak widocznie było mi pisane.

Masz na swoim koncie pewne sukcesy, jaka była Twoja motywacja względem udziału w Must Be The Music?

Moją motywacją była chęć sprawdzenia się,  kolejne wyzwanie. Walka ze swoimi demonami, lękiem przed oceną. I zdecydowanie nie żałuję, wzięcia udziału w tym programie.

Opowiedz proszę jak wspominasz występy z The Pussycat Dolls?

Na pewno było to jedno ze wspanialszych życiowych doświadczeń. Praca, ale przede wszystkim obserwacja dziewczyn z The Pussycat Dolls Burlesque Review wiele mnie nauczyła. Była to przygoda mojego życia.

Jakie są Twoje plany na 2014 ? Czy możemy spodziewać się sporej ilości koncertów?

Mam taką nadzieję (śmiech). Moje plany są ściśle związane z pracą nad płytą. W kwietniu,  ukaże się teledysk do naszego drugiego singla " Beautiful sunrise".

Rozmawiała: Monika Matura

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz