Od początku chcieliśmy się wyróżniać - wywiad z zespołem E.P.I.C.

Autor: Monika Matura • 4 lipca 2014
4 lipca 2014 14:57
Monika Matura INFOMUZA.PL

[img:1]

W maju ukazał się teledysk do ich pierwszego singla, teraz Panowie przygotowują się do wydania debiutanckiego albumu, chociaż trudno ich samych nazwać debiutantami, poznajcie E.P.I.C., czyli Adiego Owsianika oraz Dawida Ostrzołka.

Słuchając utworu „Ona”, zauważamy połączenie gitar i elektroniki, czy cały album będzie utrzymany w podobnej konwencji?

Album jest swego rodzaju zamkniętą książką. Jak każda strona różni się od siebie treścią – tak i utwory na albumie mają odmienny charakter, a jednak wspólną treść i barwę. Album z pewnością ma w sobie duże pokłady elektroniki i gitar, sporo na niej również niestosowanych na naszym rodzinnym rynku muzycznym rozwiązań. Od początku chcieliśmy się wyróżniać brzmieniem i aranżacjami – bo to one jako kompozytorów i producentów nas najbardziej interesują.

Adi, jesteś producentem, który współpracował między innymi z Julą czy Rotten Bark, czy ślady tych artystów będzie można odnaleźć na albumie?

Jak najbardziej można będzie usłyszeć pewne aspekty twórczości Juli czy Rotten Bark. Jako producent muzyczny działam dopiero od kilku lat, więc tworząc materiał wyżej wymienionych projektów dopiero tak naprawdę uczyłem się tego, jak powinno się aranżować, produkować i ogólnie kreować brzmienie w popie czy muzyce rock/punk rockowej.

Czy na Waszym albumie spodziewać możemy się gości?

Tworząc pierwszą, autorską płytę chcieliśmy w 100% nagrać ją w duecie. Album powstał bardzo szybko, mieliśmy głowy pełne pomysłów i jeszcze większe nadzieje z nim związane. W naszym debiutanckim teledysku do utworu „Ona” wystąpił nasz kolega i przyjaciel Wojtek Sitnik, znany Wrocławski perkusista.

Z kim współpracujecie przy tworzeniu najnowszego albumu?

Ogromny wkład w stworzenie płyty ma Tomek Morzydusza , z którym pracowaliśmy nad całym materiałem. Tworzył linie synthów, pomógł nam uzyskać właśnie „to” brzmienie. Nasze trio to jedyne osoby zaangażowane w finalną postać płyty.

Tworzycie E.P.I.C. jako duet, czy na koncertach również występujecie w takim składzie? 

Na koncertach na pewno wspierać nas będą chłopaki z Rotten Bark, skład ciągle się klaruje. Z całą pewnością, nie będzie to typowy band. Ale o tym przekonacie się na żywo. 

Nazwa E.P.I.C. kojarzy się jednoznacznie z epickością, dlaczego akurat taka nazwa dla kapeli?

E.P.I.C ma dwa znaczenia. Pierwsze oznacza coś wielkiego , ogromnego, niepowtarzalnego. Drugie, z kropkami nawiązuje do skrótów jakimi posługuje się agencja kosmiczna NASA. Nasza nazwa i image współgrają ze sobą i odzwierciedlają naszą drugą pasję, jaką jest wszechświat i wszystko co z nim związane. Chcieliśmy ten element zawrzeć w naszej muzyce, płyta brzmi równie kosmicznie.

Opowiedzcie coś więcej na temat albumu, kiedy możemy się go spodziewać oraz jaką będzie nosił nazwę?

Album powstał w State of Sound Studio, w Wereszczynie pod Włodawą. Jako że dzieli nas z Adrianem ponad 500 km, kilka razy w miesiącu pokonywałem tę malowniczą trasę, dzielącą Śląsk i Lubelszczyznę. Uwielbiam poruszać się samochodem, a trasa którą pokonujesz samotnie powoduje, że nad wszystkim uważniej się zastanawiasz. Wyjeżdżając z wielkiej aglomeracji jaką są Katowice i jadąc przed siebie, miałem wrażenie, że zrzucam z siebie pewien balast, coś o czym zawsze chciałem opowiedzieć znajduje wreszcie swoje miejsce. Odzwierciedlenie tych myśli z pewnością można znaleźć w tekstach. Są bardzo osobiste. Miejsce w którym powstawała płyta też ma duży wpływ na jej brzmienie. Z dala od zgiełku wielkich miast, w ciszy i spokoju, powstały utwory wcale nie spokojne. Pełne emocji i przemyśleń - dokładnie takie jak my. Na płycie pod tytułem E.P.I.C znajdzie się 10 utworów. Album ma się ukazać nakładem Universal Music Polska. Planowany termin to jesień tego roku.

Kiedy możemy spodziewać się trasy koncertowej?

Chcielibyśmy ruszyć w trasę promującą nasz pierwszy album po jej wydaniu.

Czy przed premierą płyty pojawią się jeszcze jakieś single?

Na to pytanie nie odpowiemy jednoznacznie – obserwujcie nasz profil na facebooku, oraz strony Universal Music Polska a wszystkiego się dowiecie.

Rozmawiała: Monika Matura

Pozostałe wywiady
Bądź jak koło - Rozmowa z Theo Katzmanem To jego trzecia wizyta w Polsce, choć drugi występ. Pierwszy mieliśmy okazję podziwiać przy okazji festiwalu Jazz Around nieco ponad rok temu. Tym razem przyjechał promować swój najnowszy krążek – Be The Wheel, na którym znalazło się... Wywiad ze Stephenem Day podczas Jazz Around Festival 2023 Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day... Wywiad: Cory Wong dla Infomusic.pl Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się niezwykle popularnym artystą ostatnich lat. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest... Wywiad z Ole Borudem podczas Jazz Around Festival 2023 Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. Co ciekawe, zanim trafił w rejony muzyki jazz / soul / west coast  był członkiem heavymetalowych zespołów takich jak Schaliach i Extol. Występował... Wywiad: Marek Napiórkowski - Jak grać, żeby nas słuchano? String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą,... Artur Rojek o muzyce: "Nie idealizuję przeszłości" Rozmowa z Arturem Rojkiem, pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym piętnastego OFF Festivalu w Katowicach, na temat budowania tej imprezy w czasach pandemii, a także jej historii i kształtowaniu się gustów współczesnych odbiorców muzyki.... Wywiad: Urszula Zapraszamy Was do obejrzenia wywiadu z Urszulą – jedną z najważniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Urszula obchodzi w tym roku 40-lecie swojej artystycznej działalności. Przy okazji tej przekrojowej rozmowy... [LIVE] Kazik Staszewski KULT - INFOMUSIC.PL Kazik Staszewski z zespołu m.in. KULT, KNŻ był gościem portalu INFOMUSIC.PL. Rozmawialiśmy m.in. o fenomenie koncertowym Kultu, tekstach Kazika, twórczości jego ojca czy też ewolucji jego wokalu. Zobacz wywiad
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz