2 października 2007 00:00

One Love Sound Fest 2007

Czwarta edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 17 listopada 2007. Festiwal na przestrzeni czterech lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie. Podczas poprzedniej edycji w Hali Ludowej bawiło się ponad dziesięć tysięcy ludzi!
 
W tym roku Organizatorzy przygotowali dwie olbrzymie sceny: główną w Hali Ludowej oraz soundsystemową w pobliskiej Wytwórni Filmów Fabularnych. To jednak nie wszystko. Na ekskluzywny koncert zaproszono m.in. Anthonego B, który przyleci prosto z Jamajki i zagra jedyny koncert w Europie!
 
Nie gościliśmy jeszcze w Polsce gwiazdy reggae tego formatu! Anthony B ma na swoim koncie kilkanaście świetnie przyjętych na całym świecie płyt i wspólne nagrania z takimi gwiazdami jak: Sizzla, Luciano, Buju Banton, Wyclef Jean i Snoop Dogg! Pozostali artyści, którzy wystąpią we Wrocławiu również udowadniają, że profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące w Polsce schematy festiwalowe.
 
Na tegoroczny festiwal zaproszono bowiem w sumie aż 11 zagranicznych wykonawców, którzy do tej pory nie występowali w Polsce. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. Koncerty to oczywiście nie jedyna atrakcja One Love. Festiwal urozmaicą także liczne imprezy towarzyszące
z udziałem zagranicznych gości.
 
Warsztaty dla soundsystemów poprowadzi World Clash Champion, czyli Sentinel Sound z Niemiec. Natomiast w kinie festiwalowym, oprócz projekcji filmów dokumentalnych i fabularnych o reggae, będzie można spotkać się także z reżyserem dokumentalnego filmu „One Love” – Petrem Zahradka z Czech. W ramach festiwalu odbędzie się również wystawa fotografii Clementa Tardifa z Francji – jednego z najlepszych europejskich fotografów dokumentujących kulturę reggae. 17 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce!

Gwiazdy One Love Sound Fest 2007:
Anthony B (Jamajka), Jah Shaka (Jamajka/Wielka Brytania), Zoe & The Okada Super Sound (Liberia/Niemcy), Iration Steppas (Wielka Brytania), Sista Woman In Reggae (Wielka Brytania), Sentinel Sound (Niemcy), Irie Revoltes (Niemcy/Francja), Pow Pow Movement (Niemcy), Mantis (Zimbabwe), The Bug (Wielka Brytania), Tomer Yosef (Izrael), Natural Dread Killaz (Polska), Singledread Sound (Polska), Masala Soundsystem (Polska)
 
[img:1]


Gwiazdy One Love Sound Fest 2007:

Anthony B (Jamajka)
Nie gościliśmy jeszcze w Polsce gwiazdy reggae tego formatu! Anthony B ma na koncie kilkanaście świetnie przyjętych na całym świecie płyt i wspólne nagrania, m.in. z takimi gwiazdami jak: Sizzla, Luciano, Buju Banton, Wyclef Jean i Snoop Dogg!

W swojej twórczości Anthony B z łatwością łączy klasyczną wibrację reggae z energią dancehallu. Każdy jego występ jest niepowtarzalnym wydarzeniem, co oprócz niesamowitej charyzmy scenicznej wokalisty, pozostaje zasługą jego rewelacyjnego ośmioosobowego bandu. I właśnie z tym zespołem Anthony B przybędzie do Wrocławia prosto z Jamajki, na specjalne zaproszenie One Love 2007, aby zagrać jedyny koncert w Europie!

Jah Shaka (Jamajka/Wielka Brytania)
Król dubu i guru brytyjskiego modern roots. Uważany jest za ojca chrzestnego brytyjskiej sceny sound systemowej i jedną z najważniejszych postaci w historii reggae. Działa nieprzerwanie od początku lat siedemdziesiątych. Jest zwycięzcą niezliczonej ilości soundclashy i właścicielem setek unikatowych dubplates. Jego występy są niezwykle mistycznym doświadczeniem. W końcu polscy fani zobaczą długo oczekiwany szamański taniec za konsoletą i przekonają się, dlaczego Jah Shakę zwą King Zulu Warrior!

Zoe & The Okada Super Sound (Liberia/Niemcy)
Pochodząca z Liberii Zoe za swoją duchową ojczyznę uważa Jamajkę. To tam tworzy swoją muzykę współpracując z takimi gwiazdami jak Ky-Mani Marley, Anthony B czy Alborosie. Jej płyty okazały się niesamowitymi sukcesami, a przeboje „Rock Steady” czy „Could it be You” zapewniły międzynarodową sławę. Do Polski przyjedzie po raz pierwszy. Będzie promować swoją najnowszą płytę pt. „Golden Rebellion”, która zostanie wydana bezpośrednio przed One Love 2007! Na scenie będzie wspierana przez doskonały band Okada Super Sound, jak również pochodzącą z Kuby wokalistkę Mirtę oraz Jamajczyka MC Suppa T. Pierwsza dama europejskiego reggae nareszcie
u nas!

Iration Steppas (Wielka Brytania)
Bezsprzecznie jeden z najważniejszych dubowych sound systemów na świecie. Powstali w Leeds na początku lat 90 zainspirowani działalnością wielkiego Jah Shaki. Szybko jednak stało się o nich głośno, a wkrótce ich występy mogli ujrzeć fani na całym świecie, łącznie z Japonią i Australią. Dzięki swoim produkcją zdobyli uznanie zarówno miłośników reggae, jak i nowoczesnej elektroniki. W ich muzyce słychać Roots, dub, drum & bass, jungle, a nawet dubstep. Nareszcie awangarda muzyki dub wyceluje swe superciężkie działa prosto w uszy i serca polskiej publiczności!

Sista Women In Reggae (Wielka Brytania)
Niezwykła supergrupa muzyki roots, stworzona wyłącznie przez same kobiety! Zespół powstał z połączenia sił legendarnych bandów Akabu i AbbaKush. Artystki mają na swoim koncie wspólne nagrania z Horacem Andy, Benjaminem Zepaniahu i Massive Attack! Koncerty Sisty słyną z magicznie rootsowej atmosfery, czego dowodem jest rewelacyjna płyta live nagrana podczas Montreux Jazz Festival. Miło nam, że po występach na wielkich festiwalach takich jak: Summer Jam czy Rototom Sunsplash, królowe brytyjskiego reggae zagoszczą na One Love 2007!

Sentinel Sound (Niemcy)
To pierwszy w historii „World Champion Soundsystem”, który odwiedzi Polskę. Ten najbardziej utytułowany w Europie soundsystem ma na swoim koncie zwycięskie bitwy m.in. z takimi tuzami, jak Blackkat (Jamajka), czy Downbeat the Ruler (USA). Słyną także z tego, że jako pierwszy sound system z kontynentu europejskiego dosłownie "zmiażdżyli" jamajski Turbo Force przed ich własną publicznością w Kingston na Jamajce! Panie i Panowie Sentinel Sound tylko i wyłącznie na One Love Sound Fest 2007!

Irie Revoltes (Niemcy)
Grupa, która odniosła najbardziej spektakularny sukces w europejskim reggae w ostatnich latach. W ciągu zaledwie kilku lat, z grupki przyjaciół, zespół przeistoczył się w jeden z najczęściej koncertujących bandów w Europie. Nie ma się czemu dziwić, bowiem Irie Revoltes to trójka szalonych wokalistów wspieranych przez siedmiu doskonałych muzyków, potrafiących rozniecić ogień na każdej scenie. Zespół świetnie oddaje mulitkulturową ideę naszego festiwalu – powstały w Niemczech, śpiewa po francusku, angielsku i niemiecku, w nowoczesny sposób łącząc reggae, hip hop, raggamuffin, a nawet ska. Dajcie się porwać szalonym buntownikom!

Pow Pow Movement (Niemcy)
Jeden z najbardziej utytułowanych dancehallowych sound systemów w Europie. Jako pierwszy skład z Europy w 2000 roku wzięli udział w światowym soundclashu odbywającym się w Nowym Jorku. Niedługo po tym sięgnęli po koronę najlepszego systemu w Europie! Oprócz znakomitej selekcji, niemała w tym zasługa charyzmatycznego jamajskiego MC Devona. Poza naszym krajem grali już chyba wszędzie: od Jamajki po Afrykę, przez Kanadę i USA. Międzynarodową sławę przyniosła im również działalność producencka. Na riddimach ich autorstwa nagrywają największe tuzy światowego reggae: Anthony B, Beenie Man, Sizzla, Luciano czy Bounty Killer. Po legendarnym występie z Beenie Manem, podczas tegorocznego Summer Jam, potężny Pow Pow Movement nadciąga by zdobyć Polskę!

Mantis (Zimbabwe)
To ostatnio największe odkrycie niemieckiej sceny reggae. Pod pseudonimem Mantis kryje się Ian George Hilman – multiinstrumentalista pochodzący z Zimbabwe. Ten wszechstronnie utalentowany muzyk obdarzony jest niesamowitą barwą głosu. Na swojej debiutanckiej płycie „Love take control”, wydanej w 2006 roku, sam nagrał większości instrumentów, a co ważniejsze, fantastycznie zaśpiewał. Bez wątpienia będzie jednym z największych odkryć One Love Sound Fest 2007!

The Bug & MC Warrior Queen & MC Ricky Ranking (Wielka Brytania/Jamajka)
Kevin Martin, bo tak brzmi prawdziwe nazwisko The Bug-a znany jest wszystkim fanom podziemnej elektroniki z takich projektów jak Techno Animal, avant-jazzowy God czy hip-hopowy Ice. W 2003 roku The Bug podbił masową publiczność doskonałą płytą pt. „Pressure”, która była wydana dla wytwórni samego Aphex Twina! Na płycie tej połączył mroczne, surowe dancehallowe bity z obłąkańczym śpiewem czołówki brytyjskiej sceny raggamuffin. Na długiej liście jego współpracowników znalazł się m.in. Rootsman, Daddy Freddy, Cutty Ranks, Warrior Queen czy Tikiman. Teraz The Bug pracuje nad albumem dla wytwórni znanej każdemu miłośnikowi ambitnych brzmień: kultowej Ninja Tune! Do Wrocławia przyjedzie z zupełnie świeżym materiałem wraz z MC Warrior Queen z Jamajki i MC Ricky Ranking. Jeśli kiedyś zastanawiałeś się, co będzie grane na Jamajce w XXII wieku – to w końcu masz okazję się przekonać!

Tomer Yosef (Izrael)
Na co dzień frontman, MC i perkusista kultowej nowojorskiej formacji Balkan Beat Box. Oprócz działalności w BBB, Tomer występuje także w swoim autorskim projekcie, będącym fuzją muzyki jamajskiej z żydowską. I właśnie z tą kulturową mieszanką Tomer Yosef przyjedzie po raz pierwszy do Polski. Z pewnością możemy oczekiwać hebrajskiego wokalu opartego o rootsowe brzmienia. Jednak, co najważniejsze, Tomer to prawdziwa, tykająca bomba, która zawsze eksploduje z niesamowitą energią. Trudno opisać to, co dzieje się na scenie w czasie jego występów, ale z pewnością pozostaje dalekie od powszechnego wyobrażenia koncertu muzyki reggae. Typowany jest na najbardziej żywiołowego artystę tegorocznej edycji One Love!

Natural Dread Killaz (Polska)
Jedna z najbardziej popularnych formacji reggae w Polsce. Serca słuchaczy rozgrzewają wybuchową mieszanką reggae, dancehallu, ragga i hip-hopu. Największym atutem NDK są żywiołowi wokaliści, wspierani przez precyzyjną, koncertową maszynę Riddim Bandits. Nie przez przypadek jako jedyni grali na wszystkich edycjach One Love Sound Fest !

Masala Soundsystem (Polska)
Masala Soundsystem to połaczenie orientalnej selekcji nagrań oraz żywiołowego MC. Ich muzyka wędruje od Ukrainy przez Algierię po Punjab i Hollywood, zahaczając przy tym o Izrael, Węgry, Brazylię, Rumunię
i wszystkie inne miejsca, gdzie tworzy się dobrą taneczną muzykę.

Singledread Sound (Polska)
Nezwykle lubiana w całej Polsce formacja, w skład której wchodzą Malik (selekta), MadMike (voc), OlaMonola (voc) oraz Mr. Czapla (selekta). Specjalizują się w klasycznej jamajskiej wibracji, ragga, reggae, dancehall
i dub, ale nie stronią też od współczesnych brzmień hiphop. Na koncie mają niezliczoną ilość koncertów oraz m.in. siedmiocalowy singiel, na którym śpiewają z King Kalabash`em (Martynika/Francja), który występował na poprzedniej edycji One Love.
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz