28 lipca 2008 10:29
Info Bałtycka Agencja Artystyczna-BART ul. Kościuszki 61 81-703 Sopot

03/08 - PAUL ANKA W OPERZE LEŚNEJ

Bałtycka Agencja Artystyczna BART zaprasza 3 sierpnia b.r. o godz. 20.00 do Opery Leśnej w Sopocie na koncert legendarnego artysty lat 50., 60. i 70..  [img:1]

Na scenie sopockiego amfiteatru wystąpi amerykańska gwiazda PAUL ANKA.  Paul Anka urodził się w 1941 w Ontario. Był cudownym dzieckiem - śpiewać zaczął w wieku 12 lat, zaś dwa lata później zabrał ojcu samochód, aby udać się na amatorski konkurs śpiewania."Kradzież" ta opłaciła się - już wkrótce Paul nagrał swój pierwszy singiel - "I contess". 
  
 
  
Ogromną popularność zdobył dzięki nagraniu "Diany" - utworu, który okazał się megahitem. Kompozycja ta tak zachwyciła producenta Dona Costa, że zaproponował młodemu wokaliście współpracę. Wkrótce melodyjną "Dianę" nucili wszyscy, a Paul Anka miał na swoim koncie 10 milionów singli sprzedanych na całym świecie. Przyszedł czas także na kolejne hity Anki, takie jak: "You Are My Destiny" i "Crazy Love". Wokalista zajmował się również pisaniem piosenek - to o n był autorem szlagieru Buddy’ego Holly - "It Doesn't Master Anymore" orazToma Jonesa "She's a Lady."

  
W 1961 Anka założył własną wytwórnię płytową i skupił się na produkcjach mających zainteresować bardziej dorosłą część publiczności. Pojawił się także w kilku filmach, między innymi w "The Longest Day". 
   
Lata 70. był okresem współpracy z Odią Coates, z którą Anka nagrał single "One Man Woman/One Woman Man" i "I Don't Like to Sleep Alone". Powstał także kolejny solowy album Paula: "Times Of Your Life". Kolejne lata przyniosły głównie wydania zebranych hitów kompozytora, natomiast w następnej dekadzie Anka nagrał duety z takimi artystami jak Michael Buble czy Jon Bon Jovi.Paul Anka pisał też dla innych wykonawców: It Doesn't Matter Anymore hit dla Buddy'ego Holly'ego She's A Lady hit dla Toma Jonesa My Way hit dla Franka Sinatry.Jego piosenkę "Put Your Head On My Shoulder" można usłyszeć w grze Hitman Kontrakty w misji "Przyjęcie u króla mięsa".
  
22 listopada 1963 roku, będący wtedy właściwie u szczytu popularności, Paul Anka miał wystąpić w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Ale widzowie nie usłyszeli „Diany” i wielu innych przebojów. Natomiast do historii przeszedł Paul Anka zapłakany na wiadomość o tym, że prezydent Stanów Zjednoczonych John Fitzgerald Kennedy został zabity w zamachu w Dallas. Koncert w Warszawie odwołano.Pod koniec lat 60. śpiewał m.in. w duecie z polską piosenkarką Violettą Villas w Casino de Paris w Las Vegas.
  
Można go zobaczyć w filmie 3000 mil do Graceland16.09.2007 roku pojawił się w taneczno-muzycznym show Janusza Józefowicza i Nataszy Urbańskiej "Przebojowa noc" i zaśpiewał w duecie z Nataszą Urbańską.
  
  
      

Bilety w cenie:          

      

do 30 czerwca - 200 zł, 120 zł, 80 zł; 
          
od 1 lipca - 240 zł, 150 zł, 100 zł,          

      

 

      

do nabycia w kasach:          

      

BART ul. Kościuszki 61, Sopot,

      

tel. 058/ 555-84-51 lub 52;

      

          

      

 

      

Opera Leśna ul. Moniuszki 12, Sopot,

      

tel. 058/ 555-84-11 [img:2]

  
 

     
 
  
BIOGRAFIA ARTYSTY
    
    
    [img:3:L] Paul Anka (ur. 30 lipca 1941 w Ottawie, Kanada) – piosenkarz pop i twórca piosenek. Jest synem właścicieli restauracji (z pochodzenia Libańczyków). Już jako dziecko śpiewał m.in. w chórze kościoła St Elijah Syriac Orthodox Church w rodzinnej dzielnicy. Od samego początku wiedział, że chce być piosenkarzem. Legenda głosi, że chodził na każdy koncert jaki odbywał się w Ottawie. Chłonął muzykę, podpatrywał zachowanie piosenkarzy, uczył się jak kontrolować publikę.
  

     W szkole Fisher Park High School występował w trio Bobbysoxers, które sam założył. Miał wówczas 13 lat. Występowali w barach, zarabiając 15 dolarów za występ. Będąc na wakacjach w Hollywood w 1956, nagrał swoją pierwszą piosenkę – Blau Wile Deveest Fontaine dla wytwórni RPM. Singel całkiem nieźle radził sobie
     w niektórych częściach Kanady, jednak nie zdołał się przebić do rozgłośni radiowych. Załamany Paul wrócił do Ottawy.     

W roku 1957 za zgodą rodziców wyjechał do Nowego Jorku szukać szczęścia w show-businessie. Grupa z Kanady The Rover Boys pomogła mu dostać się na nagranie do nowo otwartej wytwórni ABC Paramount. Don Costa, szef muzyczny ABC, był pod wrażeniem głosu i entuzjazmu młodego wykonawcy. Podziwiał też jego talent do pisania chwytliwych melodii i słów, które mówiły o problemach nastolatków. Pierwszą piosenką jaką nagrał dla ABC, była Diana, opowiadająca
       o nieszczęśliwej miłości do starszej dziewczyny. Paul napisał ją jeszcze
       w Ottawie, z myślą o swojej starszej o 3 lata opiekunce Dianie Ayoub. Singiel stał się hitem – doszedł do nr 1 w USA latem 1957 roku.

    

Paul poszedł za ciosem i w 1958/1959 umieszcza kolejne 4 piosenki w TOP 20 tygodnika Billboard. W 1958 wystąpił u boku Mamie Van Doren w swoim pierwszym filmie muzycznym – Let's Rock. Latem 1959 singel Lonely Boy z jego drugiego filmu Girls Town zajmuje pozycje nr 1 w USA. Kolejny nr 1 to "Put Your Head On My Shoulder" z tego samego roku. Staje się jednym
       z najpopularniejszych wykonawców młodzieżowych w USA. Wyrusza na tournee po Wielkiej Brytanii, a później, razem z Buddy'm Holly'm, po Australii.

    

W 1960, wiedząc że popularność wśród nastolatków nie będzie wieczna, zaczyna występować w kasynach Las Vegas. Dzięki temu pozyskuje sobie aprobatę dorosłej publiczności. W 1961 przenosi się do wytwórni RCA. ABC zatrzymuje jednak prawa do dawnych piosenek, więc Paul Anka musi je nagrać od nowa dla RCA. W 1962 występuje w dramacie wojennym The Longest Day. Piosenka pod tym samym tytułem staje się kolejnym hitem. Występuje też na Broadwayu
       w sztuce What Makes Sammy Run. Dalej koncertuje w Las Vegas, tracąc kontakt z nowymi trendami.
      
       Po ponad 10-letniej przerwie bez hitu, Paul Anka powrócił w 1974 singlem You're Having My Baby, żaśpiewanym z Odie Coates – nr 1 w USA. W 1975 napisał motyw przewodni do serialu "Kojak" – pt. The Times of Your Life. Melodia stała się tak popularna, że wkrótce nagrał całą piosenkę, która stałą się hitem.

    

Paul Anka nadal koncertuje (głównie w Las Vegas) i wydaje płyty. W 1990 został naturalizowanym Amerykaninem. Wrócił do Ottawy, aby wykupić udziały w drużynie hokeja Ottawa Senators. Ostatni jego album ukazał się w 2005 – Rock Swings. Jest to zbiór przeróbek znanych piosenek rocka na utwory swingowe. Album zajął pozycję nr 9 w Anglii.

    

Hity:
       1975: Times of Your Life
       1974: Having My Baby (duet z Odią Coates)
       1961: Tonight My Love, Tonight
       1959: It's Time to Cry
       1959: Put Your Head on My Shoulder
       1959: Lonely Boy
       1959: Puppy Love
       1959: (All of A Sudden) My Heart Sings
       1958: Crazy Love
       1958: You Are My Destiny
       1957: Diana

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz