5 stycznia 2009 12:24
Info UNIVERSAL MUSIC POLSKA UNIVERSAL MUSIC POLSKA tel: (22) 560 47 00 www.universalmusic.pl EMI Music Poland Sp z o.o. EMI Music Poland Sp z o.o. tel: (22) 549 18 00 www.emimusic.pl Warner Music Poland ul. Ul. Kasprowicza 45/47 01-836 Warszawa

Koncertowy rok 2009

Depeche Mode, Simply Red, Cesaria Evora, James Blunt, Jean Michel Jarre, Cassandra Wilson, Patricia Kaas oraz Nigel Kennedy i Jarosław Śmietana - to tylko kilku wykonawców spośród licznego grona artystów, którzy odwiedzą z koncertami nasz kraj już w pierwszym półroczu 2009 roku.

Rok 2009 w Polsce będzie obfitował w koncerty wykonawców z naprawdę „wysokiej półki”. Już pierwsze półrocze przyniesie nam występy prawdziwych gwiazd, prezentujących bardzo różnorodne gatunki muzyki i właściwie każdy będzie miał szansę znalezienia czegoś dla siebie.

STYCZEŃ

18. stycznia odbędą się aż dwa koncerty: Stranglersów w Warszawie (klub Proxima) oraz U.K. SUBS (supportowanych przez The Vibrators) we Wrocławiu.

20. stycznia w warszawskim klubie Palladium wystąpi tercet: Richard Bona, Steve Gadd i Sylvain Luc. Muzycy zagrają również 21. stycznia w poznańskiej Auli UAM. Koncerty odbędą się w ramach trasy "Trio Tour". Będzie to jedyna okazja, by usłyszeć tych trzech artystów razem, ponieważ muzycy nie planują rejestracji swoich występów na żywo ani wspólnej wizyty w studiu nagrań.

24. stycznia zagra we Wrocławiu nowojorski zespół Helmet. Będzie to jedyny koncert tej grupy w Polsce.

31. stycznia w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią Tomasz Stańko i Andrzej Smolik. Artyści ponownie zaprezentują kompozycję "Peyotl", stworzoną na bazie utworów Witkacego.

LUTY

W lutym czeka polską publiczność trasa koncertowa zespołu Marillion. Muzycy zagrają 9. lutego w Krakowie, 10. lutego w Warszawie, a 11. lutego w Gdańsku. Brytyjska grupa przyjedzie do Polski z nowym materiałem - wydanym jesienią ubiegłego roku na płycie "Happiness Is The Road".

Między 5 a 13 lutego polscy melomani będą mogli również posłuchać na żywo Krystiana Zimermana. Pianista po dziesięcioletniej przerwie da w naszym kraju 5 koncertów: 5 lutego w Łodzi, 6 lutego w Warszawie, 8 lutego w Poznaniu, 10 lutego w Krakowie oraz 13 lutego w Katowicach.

Natomiast 19. lutego wystąpi z jedynym koncertem w Polsce James Blunt. Podczas występu, który odbędzie się w warszawskiej Sali Kongresowej, publiczność usłyszy zapewne przeboje z multiplatynowej płyty "All The Lost Souls", która doczekała się w listopadzie ubiegłego roku ekskluzywnej reedycji.

     
 

21 lutego odbędzie się w warszawskiej Stodole występ fińskiej grupy The Rasmus. Koncert będzie stanowił część wielkiej trasy koncertowej promującej najnowszy krążek zespołu zatytułowany "Black Roses".

Również w lutym wystąpi w Polsce Ayo, która odwiedzi nasz kraj kolejny raz, tym razem z piosenkami ze swojej najnowszej płyty "Gravity At Last". Artystka zaśpiewa 17. lutego w Warszawie, 18. lutego w Zabrzu, a 19. lutego w Poznaniu.

MARZEC

12. marca w warszawskim klubie Stodoła wystąpi niezwykły duet: Nigel Kennedy z Jarosławem Śmietaną zaprezentują się w repertuarze Jimiego Hendrixa.

21. marca odbędzie się koncert szwedzkiej formacji Opeth specjalizująca się w progresywnym metalu. Muzycy wystąpią w warszawskim klubie Stodoła.

W tym miesiącu rozpocznie się również jedenasta edycja Ery Jazzu. W ramach dorocznego cyklu koncertów 12. marca w warszawskiej Sali Kongresowej wystąpi David Krakauer. Artysta zagra ze swoim zespołem Madness oraz nowojorskim dj-em KeepAlive.
27. kwietnia odbędzie się jedyny w Polsce występ króla funky - amerykańskiego saksofonisty Maceo Parkera; 18. maja - koncert kwartetu kanadyjskiej pianistki i wokalistki Holly Cole w programie "Tribute to Tom Waits" a 3. listopada program "Love Songs" zaprezentuje Cassandra Wilson. Wszystkie planowane wydarzenia będą miały miejsce w Warszawie.

22. marca wystąpi w Warszawie, w Sali Kongresowej, Cesaria Evora

30. marca, również w stolicy, w klubie Stodoła, odbędzie się koncert formacji Sisters Of Mercy.

KWIECIEŃ

W kwietniu z dwoma koncertami wystąpi Angie Stone. Artystka zaśpiewa: 23. kwietnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu i 24. kwietnia w warszawskiej Sali Kongresowej. Będzie to druga wizyta tej wokalistki w Polsce. Tym razem artystka zaprezentuje piosenki ze swojej najnowszej płyty "The Art Of Love & War".

Zaś 26. kwietnia z jednym koncertem wystąpi w naszym kraju wystąpi wielka gwiazda francuskiej muzyki Patricia Kaas. Artystka zaśpiewa w Sali Kongresowej w Warszawie. Koncert odbędzie się w ramach tournee promującego jej nową płytę "Kabaret”.

MAJ

Pożegnalny koncert Simply Red odbędzie się 3. maja w Warszawie. Zespół wystąpi w ramach swojej ostatniej trasy koncertowej "Greatest Hits Tour". Legendarna brytyjska formacja przestanie istnieć po 25. latach działalności i wydaniu 12. albumów.

6. maja we wrocławskiej Hali Stulecie ponownie wystąpi Jean Michel Jarre. Wirtuoz muzyki elektronicznej zagra w ramach trasy koncertowej "World Arena Tour".

Zaś 23. maja na Stadionie Gwardii w Warszawie wystąpi Depeche Mode. Koncert będzie stanowił jeden z elementów europejskiej części trasy: "Depeche Mode - Tour Of The Universe".

CZERWIEC

Na początek czerwca zapowiadana jest nowa tajemnicza impreza, która ma odbyć się w Krakowie. Będzie to "Selector Festival. Best Contemporary Music And Multimedia", a organizatorem wydarzenia jest agencja, której dziełem jest Heineken Open’er Festival. Na temat tegorocznego Openera wiadomo na razie tyle, że będzie trwał cztery dni (od 2. do 5. lipca), a na siedmiu scenach na dawnego lotniska w Gdyni Babich Dołach wystąpi ponad 120 artystów

Są też niepotwierdzone jeszcze oficjalnie informacje o tym, że 20. czerwca, zaśpiewa na krakowskich Wiankach Lenny Kravitz.

Polscy miłośnicy kanadyjskiego piosenkarza Garou też z niecierpliwością czekają na potwierdzenie koncertu, który artysta zapowiedział podczas swojej październikowej wizyty w naszym kraju. Na razie wiadomo tyle, że guebecki bard w marcu planuje wielką trasą koncertową na wschodzie - może więc przy okazji znajdzie też wolny termin na występ w Polsce.


(Empik.com)
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz