24 maja 2006 11:00

Polska trasa koncertowa Grażyny Auguścik

Słynna polska gwiazda Grażyna Auguścik, uznana przez amerykańskich krytyków muzycznych za nową gwiazdę światowego jazzu, będzie od 19 maja do 1 czerwca koncertować w Polsce i Rosji.

Zapraszamy na koncert w Warszawie, który odbędzie się 24 maja 2006 r.
w klubie Jazz Hotl przy Krakowskim Przedmieściu 13 o godzinie 21.00.

Bilety w cenie 50 zł można nabyć w Trafficu (www.shortcut.pl) i Klubie Jazz Hotl. Jest to największy koncert na trasie. Gośćmi koncertu będą światowej sławy ludzie jazzu Urszula Dudziak i Michał Urbaniak.

Grażyna Auguścik stworzyła własny styl interpretacji wzbudzający podziw i uznanie u słuchaczy i muzyków. Pomimo wspaniałej kariery pozostała sobą. Uczyniła bezpośredniość i spontaniczność głównym walorem przekazu. Uważa bowiem, że jest częścią natury, a natura wymaga zachowania balansu. Jej twórczość i życie w pełni uosabia harmonię wartości i sztuki.

"Koncerty mają dla mnie moc uzdrawiającą" - powiedziała Grażyna Auguścik. Śpiew jest dla niej aktem wyzwolenia

"Grażyna jest prawdziwym unikatem, pełna ciepła i temperamentu bez zbędnego sentymentalizmu... Ma w swoim władaniu niewyczerpalny instrument - głos... Jest ona muzycznym odpowiednikiem lekkoatlety o idealnej muskulaturze, poruszającego się z idealną precyzją." - Neil Tesser, "Chicago Reader"

W programie Grażyny Auguścik znajdują się utwory własne zainspirowane muzyką world, czyli etniczną głównie z europy wschodniej, w tym oczywiście polską.

Artystka wystąpi z zespołem w składzie:

Grażyna Auguścik - vocal
John Mclean - gitara
Jarek Bester - akordeon
Matt Ulery - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja

Tournee obejmować będzie następujące miasta: 
24 maja - Warszawa - klub Jazz Hotl (www.jazzhotl.pl)
26 maja - Wiedeń
28 maja - Łomianki
30 maja - Tver
31 maja - Moskwa
01 czerwiec - St. Petersburg

O WOKALISTCE
Grażyna Auguścik jest laureatką nominacji dla "najlepszej jazzowej wokalistki 2002" Annual Chicago Music Awards i "najlepszej polskiej wokalistki jazzowej roku 2004" Jazz Forum Magazine.

Jest wokalistką, aranżerem, kompozytorem, producentem i liderem własnego zespołu. Przez amerykańskich krytyków muzycznych zgodnie uznana została za nową gwiazdę światowego jazzu.

"Jej śpiew jest jak fajerwerki - dynamiczny, płynny, jest eksplozją kolorów na niebie, biegnących w różnych kierunkach... jest to głos płynący z subtelną elegancją, a jego moc czuje się bez najmniejszego wysiłku." - Doug Collier, "Rockford RAM"

Po ukończeniu studiów w Polsce i nagraniu swojej pierwszej płyty "Sunrise Sunset" w 1988 roku trafia do słynnej amerykańskiej uczelni Berklee College of Music w Bostonie. Dyplom ukończenia szkoły otrzymuje w 1992 roku z wyróżnieniem bezpośrednio z rąk Philla Collinsa i Alla Jarreau.

Od 1994 roku mieszka w Chicago, gdzie ma możliwości realizacji pasji tworzenia i spotykania wspaniałych muzyków. Tu koncertuje, nagrywa swoje płyty i prowadzi własną wytwórnię płytową.

Gra tylko z muzykami, których dobrze zna i ceni za profesjonalizm. Wśród jej przyjaciół są takie sławy, jak: Patricia Barber, Paul Wertico, John Medeski, Leni Stern, Rachel Z, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Eric Hochberg, John McLean, Terry Callier, Ernie Adams, Kurt Rosenwinkel, Robert Irving III, Paulinho Garcia, Bogdan Hołownia, Jarek Bester, Andrzej Jagodziński i wielu innych.

Jazzowym wydarzeniem muzycznym 1996 roku stało się nagranie przez nią wokalnych wersji utworów znanych dotąd jedynie w wersjach instrumentalnych. Wydany wtedy album "Don't let me go" (Ron Carter, Kenny Garrett, Mulgrew Miller, Makato Ozone i inni) jest początkiem nowego rozdziału w sztuce wokalistyki.

W roku 1998 jej płyta "Pastels" przygotowana wspólnie z Bogdanem Hołownią uznana została przez National Public Radio za jedną z najlepszych jazzowych płyt roku w USA. Następny album "Fragile" znalazł się na prestiżowym TOP 20 JAZZ ALBUMS roku 2000.

Pasja tworzenia własnej muzyki i bezkompromisowe zachowanie najwyższych standardów artystycznych owocuje następnymi płytami. Wśród projektów zainspirowanych muzyką klasyczną, etniczną i latyno-amerykańską jej zainteresowania sięgają nawet do londyńskiej "underground music", gdzie uznawana jest za zjawisko samo w sobie. Nagrania z jej udziałem dla London Peace Frog Records i Underground Evolution w roku 2000 były na pierwszych miejscach angielskich list radiowych. Dwukrotnie, w 1998 i 2002 roku występuje na jednym z z największych festiwali jazzowych na świecie Chicago Jazz Festival, następnie na Chicago World Music Festiwal w 2001, 2002, 2004 roku, oraz Concord Jazz Festival w Japonii w 2002 roku (16 koncertów wspólnie z Michael I Randy Brecker) oraz w 2004 w Elite Jazz Festival (8 koncertow wspólnie Jim Hall Trio)

Tak w sztuce jak i w życiu nie uznaje kompromisów. Jest dzieckiem natury, czego dowodem jest jej zamiłowanie do muzyki ludowej i płyty takie jak "Kolędy", "To i Hola", oraz "PastForward".

DYSKOGRAFIA:

Płyty solowe:
1989 "Sunrise Sunset" - Polskie Nagrania (Polska)
1996 "Don't Let Me Go" - GMA Records (USA)
1997 "Kolędy" - Voice Magic Records (USA)
1998 "Pastels" - GMA Records (USA)
1999 "To i Hola" - Selles Records (USA)
2000 "Fragile" - GMA Records (USA)
2001 "Don't Let Me Go" - GMA Records (Remastered Rerelease + BT featuring Michał Urbaniak)
2001 "River" - GMA Records (USA)
2002 "Homage" Three for Brazil - Pony Canyon Records (Japan)
2003 "Past Forward" - GMA Records/Jazz Institute of Chicago Sound Archive And Recordings (USA) Współudział w płytach:
1998 "Women Who Swing Chicago" - Big Chicago Records (USA)
1998 Fernardo Huergo "Living these Times" - Brownstone Records (USA)
1999 "The Sacred Spaces Ep" - Underground Evolution Records (USA)
1999 "Primordial Passage" - (vinyl) Peacefrog Records - London (UK)
1999 "Primordial Passage" - (CD) Peacefrog Records - London (UK)
2000 "The Surrender" - Sepia Records (USA) 2000 "The City of Strangers" - Sepia Records (USA)
2001 Gephart Long Quartet "Corners" - Gephart/Long Records (USA)
2003 "Bereshit" (wraz z Cracow Clezmer Band) Remixy:
2000 "Ascension Dimension", vol. 2 - Stereo Deluxe (stu) Ascension (UK)
2001 "Bossa House n' Breaks" - King Sounds Records (Japan)
2001 "First Flight EP" - Elevation Recordings (Ireland)
2001 "Space Lab Yellow: Phase 1" - Ibadan (USA) 2002 "Bali Bar Episode 2" - Shailine Music (France)
2003 "remixes" - Peabody Sherman LP (Japan)

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz