28 kwietnia 2010 00:00

DAVID GARFIELD & KARIZMA - smooth jazz z L.A

Słoneczny

Smooth Jazz z Los Angeles


14 maja to dzień, w którym rusza polska trasa koncertowa największego jak dotąd Smooth Jazzowego projektu pod nazwą:


David Garfield & Karizma Live in Concert „David Garfield to producent, kompozytor, pianista z dorobkiem ponad 50 albumów, na co dzień współpracujący z takimi gwiazdami jak:

Steve Lukather (Toto), Michael Bolton, Diannee Reeves, Oleta Adams, Cher, The Manhattan Transfer, Michael McDonald, George Benson, Natalie Cole czy Larry Carlton

W koncertach wezmą również udział specjalni goście: Alex Ligertwood (jeden z wokalistów Santany), Eric Marienthal (m.in. Chick Corea Elektrik Band) oraz wyjątkowo dobrze znany polskiej publiczności George & G.

Koncerty poprowadzi: Marek Sierocki


Rozkład jazdy:

14.05.2010 - Chorzów, Teatr Rozrywki

17.05.2010 - Warszawa, Teatr Roma

18.05.2010 - Łódź, Toya Studio
 
David Garfield to jeden z tych muzyków, o których można napisać:
wszechstronni. Jako producent, kompozytor i klawiszowiec na rynku muzycznym znany jest jako osoba, która potrafi nadać muzyce charakterystyczne, ujmujące brzmienie. Balansując w swej karierze na granicy takich stylów, jak: rock, jazz, funk, pop, world beat za każdym razem zaskakuje, bez popadania w nudne schematy. Stąd jego sława muzyka sesyjnego, udzielającego się w projektach największych gwiazd, typu: Steve Lukather (Toto), Michael Bolton, Dianne Reeves, Eros Ramazzotti, Oleta Adams, Cher, The Manhattan Transfer, Michael McDonald, George Benson, Natalie Cole, Larry Carlton czy George Benson. Ogólnie ujmując, na koncie Davida Garfielda znajduje się ponad 50 wyprodukowanych albumów, a także nagrania przygotowane dla kina oraz telewizji.

Dążąc w swej twórczości do odkrywania coraz to nowych rejonów nie poprzestaje na karierze solowej. Na przełomie ostatnich 30 lat był współzałożycielem kilku znanych formacji. Jedną z nich jest bestsellerowy projekt Karizma, powstały przy udziale Carlosa Vegi (wieloletnia współpraca z Jamesem Taylorem). W początkowym okresie w stylistyce Karizmy dominowały klimaty West Coastu i wpływy jazzu latynoskiego, zaś po dołączeniu gitarzysty Michaela Landau pojawiły się akcenty rockowe. Zespół ze swoim charakterystycznym brzmieniem zyskał sobie wiele sympatii na terenie Australii, Japonii, jak i Europy. Innym z popularnych przedsięwzięć Davida Garfielda jest zespół Los Lobotomys, założony m.in. z muzykami Toto (Steve Lukather, Jeff Porcaro) oraz światowej sławy basistą Nathanem East.


Ched Wackerman należy do jednych z tych szczęśliwców, którzy mieli okazję współpracować z legendarnym Frankiem Zappą - zarówno w studio, jak i w trasie. Rozpoczynając swą karierę muzyczną w 1978 w zespole Billa Watrousa dał się poznać jako fenomenalny perkusista, z którego umiejętności korzystali muzycy tacy jak: Steve Vai, John Patitucci, Joe Sample, Allan Holdsworth oraz Barbra Streisand.

Ched Wackerman ma również na swoim koncie cztery albumy studyjne, znakomicie przyjęte przez krytyków. Jego styl gry stanowi wyrafinowane połączenie rockowej energii z finezją muzyki jazzowej. James Harrahto absolutna pierwsza liga jeśli chodzi o technikę gry na gitarze. Łącząc ze sobą różne gatunki muzyczne - od folk po rock - nadaje swej muzyce osobliwy charakter. Dzięki temu zdobył sobie zaufanie muzyków wywodzących się z różnych środowisk - soul, jazz, pop, blues.

O jego ostatniej płycie “Words Fail Me” Brenda Russell napisała: “...oszałamiająca, każdy utwór jest niesamowicie zaaranżowany, unikatowy muzyczny talent, porażająco piękna”. W dotychczasowej karierze miał okazję współpracować zarówno z Rayem Charlesem, Herbie Hancockiem, Billy Ray Cyrusem, Arethą Franklyn, jak i Madonną, Jewel czy Huey Lewisem.

James Harrah jest również autorem nagrań do kilku filmów (“Podwójna gra”, “Drużyna marzeń?”), w tym głównej piosenki do obrazu Kevina Costnera “Bezprawie”.


 

Alex Ligertwood - charakterystyczny wokal, który dał się poznać za pośrednictwem muzyki Carlosa Santany. Jako posiadacz melodyjnego, a zarazem głębokiego głosu specjalizuje się w repertuarze z zakresu soul i R&B, inspirując się dokonaniami takich gigantów, jak: Marvin Gaye, Otis Redding czy Sam Cooke.

Poza sukcesami jako współautor kompozycji szeregu hitów i wyróżnień w formacji Santana w postaci Złotych Płyt, Alex Ligertwood współpracował m.in. z Jeff Beck Band, Brian Auger's Oblivion Express, Carly Simon, Average White Band i Ben E. Kingiem.

Obecnie pracuje nad swoimi solowymi projektami, udzielając się również w formacji Metro. 

 

Eric Marienthal - prawdziwy multiinstrumentalista (saksofon altowy, tenorowy, sopranowy, klarnet, flet, obój) cechujący się niezwykle elastycznymi zainteresowaniami muzycznymi. Oscylując w swej twórczości pomiędzy fusion a electric jazzem, potrafi zachować klasyczny jazzowy feeling. Jego początki kariery to udział w projektach Ala Hurta, Johna Novello, jak i Chicka Corei - Elektric Band.

Z tym ostatnim w latach 80-tych zdobył dwie nagrody Grammy, które utorowały mu drogę do solowego wydawnictwa “Voices of the Heart”. Jako muzyk sesyjny miał okazję współpracować z artystami z przeróżnych kręgów gatunkowych - od soul, jazz po pop. Z najbardziej znanych wystarczy wymienić: Eltona Johna, Billy’ego Joela, Stevie Wondera, Patti La Belle, B.B. Kinga, Johnny Mathisa oraz Burta Bacharacha. Eric jest także autorem trzech podręczników do gry na saksofonie oraz nauczycielem akademickim. Ponadto co roku Marienthal organizuje w celach charytatywnych cykl koncertów dla fundacji High Hopes Head Injury Program.


 

George & G - polski kompozytor, wokalista, producent muzyczny. Od lat 80-tych do dnia dzisiejszego występujący poza granicami kraju. Los Angeles to jedno z tych miejsc, w których George & G odnajduje inspirację muzyczną i słoneczny nastrój. W Polsce artysta znany dzięki produkcji światowej jakości kolęd, zrealizowanych w Izraelu z największymi polskimi wokalistami jak: Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Kasia Stankiewicz. Projekt ten ponadto współtworzyli znani muzycy m.in: Eric Marienthal, David Garfield, Hakan Mjornheim.

Kolejną produkcją George & G jest bardzo dobrze przyjęty przez międzynarodową publiczność album „So Much Too Say” - trafnie określony przez Marka Niedźwieckiego - Kalifornijski Rock Nad Wisłą. Na tym albumie znalazły się takie nazwiska jak: David Garfield, Alex Ligetrtwood, Lou Pardini, Warren Wiebe, Bill Champlin, Joseph Williams, Mark Leadford, Jason Scheff - komentarz chyba zbędny... Podczas trasy koncertowej Słoneczny Smooth Jazz będziemy mieli okazję na żywo posłuchać utworów z tej płyty.

[img:1]

 

 

 

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz