17 maja 2010 16:00

Pierwsze gwiazdy Festiwalu Pozytywne Wibracje

Legendarne brytyjskie zespoły The Brand New Heavies oraz Us3, najczęściej występujące na prestiżowych kompilacjach Pozytywne Wibracje, to pierwsze podane przez organizatorów gwiazdy festiwalu!
[img:1] Pojawią się one na dwudniowym festiwalu, który odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym malowniczo położonym w Parku Zwierzynieckim, który stanowi unikalny fragment dawnej Puszczy Knyszyńskiej zachowany w bliskim sąsiedztwie centrum miasta. Bilety na festiwal dostępne będą w ogólnopolskiej sprzedaży od piątku 14 maja br. w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych. Pierwsza edycja „Pozytywne Wibracje Festival” odbędzie się w weekend 23 i 24 lipca br. w Białymstoku.

Zespół The Brand New Heavies wystąpi po raz pierwszy w Polsce wraz ze swoją najważniejszą, charyzmatyczną wokalistką N’Deą Davenport, z którą nagrał największe przeboje m.in. „Dream On Dreamer“ czy „Midnight At The Oasis“. Grupa Us3 to znany i lubiany w Polsce globalny fenomen, jeden z najbardziej interesujących projektów w świecie muzycznym, który w wyjątkowy sposób łączy brzmienie klasycznego jazzu i nowoczesnych tanecznych bitów.

“The Brand New Heavies i Us3 to gwiazdy, które od samego początku towarzyszą wydawanym przez nas kompilacjom ‘Pozytywne Wibracje’. Dlatego nie wyobrażałem sobie pierwszej edycji naszego festiwalu bez ich udziału. To było moje marzenie od 10 lat! Liczę na to, że na festiwal przyjadą oddani fani naszych płyt z całej Polski, chcemy do tego zachęcić także mieszkańców Białegostoku, a także tych miłośników dobrej muzyki, którzy spędzają tegoroczne wakacje na Mazurach i w okolicach Podlasia” – mówi Stanisław Trzciński, dyrektor artystyczny i współproducent nowego festiwalu, a także od 13 lat twórca wszystkich płyt z serii Pozytywne Wibracje.Pozytywne Wibracje Festival oparty jest na kultowej kompilacji muzycznej „Pozytywne Wibracje”, która uznana jest za jedną z najciekawszych serii płytowych wydawanych w Polsce. Jest bezapelacyjnie najbardziej prestiżową składanką muzyczną istniejącą na polskim rynku od 13 lat. Uznana marka oraz modne i energiczne brzmienia połączone z kultowymi przebojami są niepodważalnymi atutami każdej płyty z tej serii. Kompilacja „Pozytywne Wibracje” to w Polsce coś więcej niż tylko kultowa kolekcja płytowa. To określony styl życia, to emocje i muzyka każdego pokolenia. Pomysłodawcą serii płyt „Pozytywne Wibracje” jest Stanisław Trzciński, który odpowiada za dobór repertuaru do każdej z kompilacji.

Organizatorzy stawiają sobie także inny, bardzo ważny cel edukacyjny imprezy. Poszerzenie świadomości ekologicznej wśród gości wydarzenia. Z nadzieją na zwiększenie działań, które wzmocnią status Białegostoku jako miasta ekologicznego. Realizacji tego celu ma pomóc ścisła współpraca przy organizacji promocji festiwalu z renomowaną organizacją Zielone Płuca Polski.

Pozytywne Wibracje w 2010 roku to także premiera płyty! W najnowszej, jubileuszowej części kompilacji Pozytywne Wibracje vol 10, której premiera planowana jest na pierwszą połowę czerwca br, oprócz dawki doskonałej muzyki, 48 stronicowego albumu prezentującego 13-letnią historię serii oraz specjalnej trzeciej bonusowej płyty CD, pojawi się także wyjątkowa niespodzianka - ważna dla tych wszystkich, którzy wybierają się na festiwal w Białymstoku!

The Brand New Heavies legendarna brytyjska grupa acid jazzowa, swoją muzyczną karierę, rozpoczęła w połowie lat 80-tych, niemal natychmiast zaskarbiając sobie serca fanów poprzez wyjątkowe podejście do wykonywanej muzyki (funk, soul, acid jazz). The Brand New Heavies w swoim dorobku mają wiele znakomitych płyt, które na całym świecie zdobyły status złotych i platynowych krążków. Po latach współpracy z różnymi wokalistkami, ku radości milionów fanów, drogi N’Dei i pozostałych muzyków znów się skrzyżowały. W 2008 roku w wypełnionej po brzegi londyńskiej Indigo/O2 odbył się największy od dekady koncert zespołu, udokumentowany płytą „Live in London“. Od początków kariery grupa nieprzerwanie koncertuje na całym globie, a występy zespołu słyną z wyjątkowo pozytywnej energii, która natychmiast udziela się licznie zgromadzonej publicznośći. Warto przypomnieć, że podczas koncertu BNH w ramach imprezy Inwazja Mocy RMF FM (byli jedyną gwiazdą tego koncertu) 22 lipca 2000 roku na lotnisku pod Wrocławiem zgromadziło się aż 70 000 osób publiczności. Podczas festiwalu w Białymstoku będzie można usłyszeć niezapomniane przeboje formacji takie jak „You Are The Universe”, „Sometimes“, „Dream Come True”, „Midnight At The Oasis”, „Dream On Dreamer”, „Boogie“ czy „Brother Sister“ The Brand New Heavies tworzą: N’Deą Davenport (wokal), Simon Bartholomew (gitara, wokal), Jan Kincaid (perkusja) oraz Andrew Levy (bas). Zespół wystąpi w Polsce także z dodatkową sekcją dętą.
[img:2] Formacja Us3 powstała w 1992 roku. Jej założycielem i liderem jest londyński producent Geoff Wilkinson, który jednocześnie dba o jej muzyczny charakter. Już w 1993 zdobyli światowy rozgłos dzięki hiphopowej aranżacji klasycznego utworu „Cantaloupe Island” Herbiego Hancocka. - „Cantaloop (Flip Fantasia)”. Dzięki temu Us3 zostało muzycznym symbolem nowego brzmienia lat 90-tych. Wydany na fali popularności album „Hand on the Torch” niebawem stał się globalnym fenomenem. Był także pierwszym krążkiem w historii słynnej wytwórni Blue Note, który osiągnął w USA status platynowy (ponad milion sprzedanych egzemplarzy). Światowy sukces Us3 utwierdził Geoff’a w przekonaniu, że wśród młodych słuchaczy jest ogromne zapotrzebowanie na jazz i wszelkie jego odmiany. Miksując klasyczne i nowoczesne jazzowe sample z elementami rapu, nie zapomina o pozostałych gatunkach muzycznych m.in.: funku, reggae, soulu, r’n’b, czy brzmieniach elektronicznych. Geoff Wilkinson marzył o tym, aby każdemu albumowi Us3 towarzyszyli inni wokaliści. Właśnie dlatego do każdej kolejnej płyty zaprasza muzyków reprezentujących różne style muzyczne. W Polsce zespół pojawi się w składzie: Geoff Wilkinson (lider,bity), DJ First Rate (dj), Sean Hargreaves(instrument klawiszowe), Chris Dodd (gitara basowa), Ed Jones (saksofon), Bryan Corbett (trąbka), Akil Dasan Baker (wokal, raper). Us3 w swoim dorobku ma 7 znakomitych płyt, z których wiele pokryło się złotem i platyną. Zespół zachwyca fanów na całym świecie od Europy, poprzez Amerykę Północną i Południową aż po daleką Azję. Ich energetyczne koncerty zawsze fundują publiczności całą gamę artystycznych niespodzianek i różnorodnych brzmień. Projekt Us3 jednocześnie afirmuje przeszłość jest głęboko zakorzeniony w teraźniejszości i śmiało patrzy w muzyczną przyszłość.

Na uczestników Pozytywne Wibracje Festival 2010 czeka wiele niespodzianek. Koncerty formacji The Brand New Heavies i Us3 będą na pewno będą bardzo ciekawą podróżą po muzycznych drogach świata. Ale to jedynie namiastka tego, czego publiczność w Białymstoku będzie mogła doświadczyć podczas lipcowego weekendu - zapewnia Paweł Kwiatkowski, producent festiwalu. Każdego dnia obejrzymy występy aż pięciu zespołów, już niebawem ogłosimy kolejne gwiazdy, jeden z koncertów zapowiada się wręcz sensacyjnie!

Karnety na Pozytywne Wibracje Festival 2010 w cenie od 100-300zł dostępne będą w sprzedaży ogólnopolskiej oraz systemach internetowych :
- Eventim (www.eventim.pl)
- Ticketonline (www.ticketonline.pl)
- Ticketpro (www.ticketpro.pl)
- kasy biletowe w salonach Empik w całej Polsce
- ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn
oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie:
- Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl )
- SHORTCUT w Traffi-Clubie, ul. Bracka 25 (www.shortcut.pl)
- Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15
- Centrum Handlowe Promenada 22 611 39 39
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz