21 maja 2010 12:00

The Dead Weather, Fatboy Slim i inni na Heineken Open'er Festival 2010

Jack White powraca. The Dead Weather jest ostatnim ogłoszonym headlinerem Openera. W niedzielę, 4 lipca wystąpi również Fatboy Slim i Wild Beasts.
[img:1]
Jack White jest dla Open’era z wielu powodów artystą szczególnym. Ten jeden z najważniejszych, najbardziej kreatywnych i wpływowych współczesnych muzyków pojawia się u nas z każdym swoim kolejnym ważnym muzycznie projektem w ważnych dla tego festiwalu momentach. Tak było z The White Stripes, The Raconteurs, i tak będzie z kolejnym headlinerem Open’era - The Dead Weather. Przez wiele miesięcy oficjalna informacja głosiła, że The Dead Weather nie wystąpi tego lata w Europie. Ale byłem przekonany, że Jack White nie odmówi sobie tego, co jest jego żywiołem - prezentacji wielotysięcznej festiwalowej publiczności swoich nowych muzycznych fascynacji. I warto było poczekać, aż do maja - The Dead Weather na głównej scenie Open’era! A do tego: na zamknięcie festiwalu radość i zabawa z mistrzem tanecznych brzmień - Fatboy Slim, nadzieja z Wysp -Wild Beasts oraz niesamowita energia i prawda z RPA - Die Antwoord”-mówi Mikołaj Ziółkowski, szef Alter Artu.

Jack White powraca na Open’era ze swoją nową odsłoną – The Dead Weather. Wcześniej odwiedził nasz festiwal dwukrotnie: z zespołami The White Stripes i The Raconteurs. Każdy z tych koncertów to specjalny moment festiwalu, każda z tych grup to specjalny projekt. The Dead Weather to kolejna supergrupa pod wodzą White’a, do której zaprosił Alison Mosshart (The Kills), Deana Fertitę (Queens of the Stone Age) oraz Jacka Lawrence’a (The Raconteurs).

Każdy z projektów White’a to wynik niezwykłej chemii między muzykami, tak jest też z The Dead Weather. Jednak tym razem jest to wynik znacznie mocniejszych emocji, a proces twórczy i występy na żywo są o wiele bardziej intensywne, niemal wyczerpujące. To także najbardziej mroczny z projektów Jacka, być może duży wpływ na to ma osobowość połowy duetu The Kills – Alison Mosshart. Przede wszystkim jednak The Dead Weather to kolejny znakomity rockowy zespół, grający solidną muzykę, pełną gitarowej energii, odwołującej się do klasyki gatunku.

Grupa istnieje od 2009 roku, a już ukazały się dwa albumy. Pierwszy z nich to „Horehound” wydany w styczniu zeszłego roku, a kilkanaście dni temu ukazała się nowa, znakomita płyta The Dead Weather pt. „Sea of Cowards”, której tytuł według White’a jest wypowiedzią skierowaną przeciwko wzrastającym wpływom internetu i anonimowości umieszczanych w nim komentarzy.

Fatboy Slim to jedna z największych gwiazd muzyki tanecznej, kreator brytyjskiej sceny elektronicznej, autor takich hitów, jak „The Rockafeller Skunk”, „Praise You”, „Right Here, Right Now”, „Toe Jam”, zdobywca Brit Awards i MTV Music Awards, niezmordowany didżej i producent Norman Cook, znany jako Fatboy Slim, po raz drugi w swojej karierze pojawi się na Open’erze, aby wciągnąć publiczność w szaloną zabawę. Fatboy Slim to niemal instytucja – od 25 lat angażuje się w przeróżne projekty muzyczne, które łączy jedno – taneczna wibracja.

W 1985 dołączył do grupy The Housemartins, w 1994 założył Freak Power, w tym samym czasie wydając single pod przeróżnymi pseudonimami, z których najbardziej znane to The Mighty Dub Katz i Pizzaman. Od 1996 Cook z powodzeniem wydaje albumy pod nazwą Fatboy Slim. Pokryta wielokrotną platyną płyta „You’ve Come a Long Way, Baby” to jedno z najbardziej znanych wydawnictw tanecznych na świecie. Od momentu jej wydania Norman Cook pracuje bez wytchnienia. Kilkanaście światowych przebojów, znakomicie przyjmowane albumy, wielotysięczna publiczność na imprezach w Brighton, festiwalach Glastonbury, O2 Wireless i Rockness oraz coraz to nowe projekty muzyczne – tak wygląda życie Fatboy Slima.

To co stanowi o sile Cooka, to mimo mocnej pozycji na scenie tanecznej otwartość na wykonawców tworzących inne gatunki muzyczne. Dlatego jego albumy obfitują w gościnne występy. Na wydanej w zeszłym roku płycie nowego projektu The Brighton Port Authority pojawili się m.in. Dizzee Rascal, Iggy Pop, czy Danger Mouse. Rok 2010 przyniósł niezwykle ciekawy concept album zrealizowany wspólnie z inną legendą muzyki – Davidem Byrnem - opowiadający o życiu Imeldy Marcos, na którym pojawiły się m.in. Róisín Murphy, Santiglod, Tori Amos i Cyndi Lauper. Fatboy Slim ciągle na fali.Wild Beasts - tegoroczni przedstawiciele prestiżowej wytwórni Domino podczas Open’er Festival. Wytwórnia, która dała światu takich artystów, jak Arctic Monkeys i Franz Ferdinand, teraz swoją opieką otoczyła kwartet z Kendal. Debiutancki album „Limbo” ukazał się w 2008, ale to druga płyta „Two Dancers” zwróciła uwagę publiczności i wywołała entuzjastyczne recenzje z NME i Pitchfork na czele. Nastrojowe gitarowe kompozycje, ujmujące melodie oraz czasem zaskakujący falset Haydena Thorpe przyniosły nie tylko nowe zastępy fanów, ale też znalazły grupie miejsce wśród kandydatów na twórców najlepszego albumu 2009 roku, m.in. według Guardiana i Uncut. Wild Beasts są obecnie jednym z najciekawszych zespołów brytyjskiej sceny gitarowej, którym zdecydowanie nie można odmówić własnej wizji.

Die Antwoord to najnowsze odkrycie muzyczno-kulturowe z Południowej Afryki, równocześnie wciągające i przerażające, niebezpieczne i uliczne, a miejscami ocierające się o popowy kicz. W skład grupy wchodzi raper Ninja, wokalistka Yo-Landi Visser oraz DJ Hi-Tek. Razem tworzą muzykę określaną jako „Zef” – brzmienia z pogranicza hiphopu, rave’u, electro i r’n’b. Ich uliczne korzenie oraz niezwykła muzyka zawarta na debiutanckim albumie „$O$” oraz towarzyszące ich nagraniom teledyski w ciągu chwili stały się hitem internetu - miliony wejść na ich stronę zablokowało witrynę. Na Youtube tylko jeden z ich teledysków, „Enter the Ninja”, obejrzało ponad 4 miliony ludzi. Miejsce w którym żyją Die Antwoord jest pełne przemocy i otaczającego zła - taka jest też ich muzyka, tacy są oni sami. To grupa, która niewątpliwie może wstrząsnąć publicznością Open’era.

Wśród zagranicznych artystów zobaczymy:

Czwartek, 1 Lipca: Pearl Jam, Ben Harper and Relentless7, Tricky, Groove Armada, Yeasayer, Ellie Goulding, 2manydjs,Tinariwen
Piątek, 2 Lipca: Pavement, Massive Attack, Klaxons, Cypress Hill, Grace Jones, Mando Diao, Empire Of The Sun
Sobota, 3 Lipca: Kasabian, Regina Spektor, Hot Chip, Skunk Anansie, Matisyahu, Gorillaz Sound System
Niedziela, 4 Lipca: The Dead Weather, Archive, Fatboy Slim, The Hives, Nas & Damian Marley, Wild Beasts

Miejsce: Gdynia, Lotnisko Gdynia - Kosakowo

Ceny karnetów na kolejną edycję festiwalu przedstawiają się następująco:

- Karnet 3 dni (2,3,4.07.2010) - 290 PLN
- Karnet 4 dni (1,2,3,4.07.2010) – 350 PLN

Ceny karnetów z polem namiotowym:

- Karnet 3 dni z polem ( 2,3,4.07.2010 ) - 330 PLN
- Karnet 4 dni z polem ( 1,2,3,4.07.2010 ) - 390 PLN

Bilety jednodniowe w cenie:

- 155 PLN

Bilety do nabycia: www.opener.pl oraz w punktach sprzedaży sieci www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

więcej: opener.pl
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz