24 maja 2010 19:36

Już wkrótce Ursynalia 2010

Tegoroczne Ursynalia to trzy dni muzycznego święta, które odbędzie się w dniach 28-30 maja. Na uczestników czeka energetyczna mieszanka rocka, popu, reggae oraz muzyki elektronicznej. Owa różnorodność muzyczna będzie miała swój wyraz na dwóch scenach – głównej i tanecznej.
[img:1]
Ursynalia 2010 to kontynuacja celów jakie postawili sobie organizatorzy, czyli przede wszystkim ich cykliczny i ogólnopolski charakter. W tym roku z racji na gwiazdy, które zagrają organizatorzy planują ponad 150.000 uczestników!
 
Współzałożyciel i perkusista zespół SUM 41 Steve Jocz 26 maja uległ poważnemu wypadkowi w drodze na lotnisko w Los Angeles. Stan artysty jest na tyle poważny, że zespół jest zmuszony do odwołania części europejskie trasy koncertowej, w tym koncertu na Ursynaliach!!!
 
Pierwszym zespołem jaki potwierdził swój udział na Ursynaliach 2010 był brytyjski The Futureheads, kwartet rockowy pochodzący z miejscowości Sunderland w północnej Anglii.Ich twórczość określa się jako post punk oraz indie rock. Poza The Futureheads na Ursynaliach zagrają dwie inne gwiazdy z zagranicy, a będą to:
 
Parov Stelar (band) - niepowtarzalny austriacki DJ. Pod pseudonimem Parov Stelar, kryje się 36-letni Marcus Füreder. W jego muzyce usłyszymy motywy takie jak nu-jazz, downtempo, breakbeat i lounge. Jego sample często nawiązują do starej szkoły trip-hopowej. Ale Parov Stelar to nie jest tylko muzyka elektroniczna. Do swych nagrań Austriak często angażuje muzyków grających na trąbce, pianinie, perkusji, kontrabasie, flecie i innych. Te elementy nadają poszczególnym kompozycjom szczególnego ciepła i miękkości.
 
Kazik na Żywo to polski zespół rapcorowy, powstały w 1991 roku w Warszawie. Zespół (początkowo pod nazwą Kazik) grał w składzie: wokalista Kazik Staszewski, gitarzysta Adam "Burza" Burzyński, basista Michał "Kwiatek" Kwiatkowski oraz perkusista Kuba Jabłoński. Formacja grała początkowo wyłącznie utwory z solowych projektów Kazika, co później uległo zmianie.
 
Strachy na Lachy to kolejny zespół, który wystąpi na scenie Ursynaliów 2010. Artyści z pewnością wykonają swoje najbardziej znane utwory. Żywiołowy repertuar oraz niezwykła popularność wśród studenckiej, i nie tylko, publiki sprawiają, że ich koncert jest gwarancją dobrej zabawy.

Lipali  - zespół od powstania w 2000 roku wydał cztery płyty i wypuścił dziewięć singli. Gra muzykę zaliczaną ogólnie do kategorii alternatywnego rocka. Mimo tego w nutach piosenek usłyszeć można nie tylko ostre brzmienie rockowej gitary, ale też rymy nieco funkowe i odrobinkę jazzujące. Chłopcy lubią eksperymenty. Lider zespołu Tomasz Lipiński, wcześniej główna postać zespołu Illusion, rozpoczął działalność Lipali jako swój solowy projekt. Wkrótce okazało się jednak, że Lipie gra zespołowa bardziej odpowiada i do stałego składu, jako sekcja rytmiczna, dołączyli: Adrian "Qlos" Kulik (ex.TUFF ENUFF) i Łukasz "Luk" Jeleniewski (ex.IMTM).
 
Lady Pank - ich chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Lady Pank to już weterani polskiej sceny muzycznej, ale nie dinozaury - cały czas działają, mają się dobrze i nie zapowiadają wyginięcia.
 
Ewa Farna to zaledwie 17-letnia dziewczyna, która w bieżącym roku wprowadziła duże zamieszanie na polskim rynku muzycznym. Piosenki z pogranicza pop rocka spotkały się z dużym uznaniem w kraju. Na konto jej osiągnięć można wpisać: wygraną w plebiscycie VIVA Comet 2010 w kategorii Artystka Roku, 2. miejsce w plebiscycie Telekamer w kategorii Muzyk, przyznanie Super Jedynki 2009 w kategorii Płyta Roku podczas Festiwalu w Opolu.
 
Sidney Polak - autor i wykonawca takich hitów jak "Chomiczówka", "Otwieram Wino", "Skuter" znany również jako perkusista zespołu T.Love. SIDNEY POLAK jest nominowany w dwóch kategoriach w plebiscycie Viva Comet 2010!
 
Michał "Jelonek" Jelonek - członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych, były członek kieleckiej grupy Ankh. Jeden z najlepszych skrzypków na polskiej scenie rockowej. Najlepszy instrumentalista polski wg magazynu Tylko Rock (1993) oraz 2 miejsce Teraz Rock (2009). Jelonek wygrał wiele konkursów i festiwali, m.in. Złotego Bączka, czy Jarocin'93. Koncert Jelonka otwierał Woodstock 2009.

Carrion - ta radomska rockowa grupa podbijająca serca słuchaczy Radia Eska Rock. Ich najnowszy singiel "Sztandary Eloi" wielokrotnie gościł na 1 miejscu popularnej listy NRD!
 
Buldog - nazwa znanej i przez niektórych lubianej rasy psa posłużyła w 2006 założycielom Buldoga - kapeli wywodzącej się wprost od kultowego Kultu i Kazika Staszewskiego. Piotr Wieteska - inicjator zespołu, jak powiada zawsze miał marzenie żeby zrealizować swój projekt i wreszcie mu się udało. W skład tej barwnej formacji obecnie wchodzi 10-ć osób i poza zwykłymi rockowymi instrumentami pojawia się jeszcze saksofon, puzon, trąbka, waltornia i gramofony. Jak widać tradycyjny rock to nie jest. Raczej taki prześmiewczy rockowy kombinat funku, punku i alternatywy.

Projekty towarzyszące:
 
Miasteczko Kultury Studenckiej ma na celu promocje wszelakiej aktywności studenckiej poprzez zaaranżowanie miejsca prezentacji dla organizacji Studenckich i kół naukowych, aktywności prospołecznych o charakterze uczelnianym oraz ogólnopolskim, wystawa twórczości studentów (sztuka, muzyka, live act, fotografia), konkursy fotograficzne w kilku kategoriach m.in. : podróżujący student, życie w Warszawie, przyroda w mieście, wydarzenie.
 
Ursynalia dla aktywnych to zawody sportowe organizowane przez środowisko AZS SGGW. Trzy dni gier plażowych, zespołowych, ogólnorozwojowych i integracyjnych mają na celu zwrócenie uwagi uczestnikom na zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.
 
Extreme Zone, czyli duża dawka pozytywnej adrenaliny w bezpiecznym wydaniu. W tym roku planujemy dwa dźwigi bungee i wiele innych atrakcji.

Juwenalia w wydaniu klubowym powracają - 2 edycja Sceny Klubowej podczas Warsaw Student Festiwal Ursynalia 2010. Scena klubowa to 3 dni podzielone tematycznie, z muzyką zaprezentowaną przez bardziej i mniej znanych dj polskiej sceny klubowej. Dajemy szanse promocji młodym i zdolnym dj, nie zapominając o prawdziwych mistrzach za deckami. Podczas 3 niezapomnianych dni Festiwalu wystąpi u nas ok. 20 Dj-ów z całej Polski:
 
Dzień 1. House music:
Bardzo soczyście, bardzo melodyjnie, bardzo klubowo. Idealny klimat, aby rozpocząć weekend na campusie SGGW. Za deckami stanie ikona polskiej muzyki klubowej Mike Angelo.

Dzień 2. Drum & bass, bassline, electro music:
Tego dnia muzyka z głośników popłynie jeszcze szybciej i jeszcze energiczniej. Pokaz umiejętności dj’skich zaprezentuje nam nie kto inny jak Duże Pe.

Dzień 3. Rythm & blues, funk music, roots music:
„Czarnej muzy” nie mogło zabraknąć na Ursynaliach. Zabierzemy was w przygodę na Jamajkę razem z projektem Roots Revival, do roztańczonego Rio de Janerio z Edem Szynszylem i Wojtkiem Kidoniem a wieczór skończymy w iście Amerykańskim stylu ze znany nie tylko warszawskim klubowiczom Dj Tuniziano.
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz