15 czerwca 2010 14:46

4. FESTIWAL IDEI All About Freedom – spotkania z gośćmi

W dniach 8 - 18 czerwca 2010 w Gdańsku i Sopot odbędzie się 4. Festiwal Idei All About FReedom. Temat przewodni edycji: Szukając Solidarności. Z tej okazji odbędą się SPOTKANIA Z GOŚĆMI SPECJALNYMI:
 [img:1]
DZIEŃ 8 Wtorek, 15 czerwca 2010, Multikino Gdańsk, Al. Zwycięstwa 14
PROJEKCJA FILMU: Boso ale na rowerze/ godz. 18.00, reż. Feliks van Groeningen/Belgia/Holandia/2009/108 min.
 
Lata 80. XX wieku, małe miasteczko w Belgii. Trzynastoletni Gunther Strobbe mieszka wraz z ojcem i trzema wujkami w domu swych dziadków. Spokój i cisza nie są tu częstym gościem. Strobbowie to głównie hazardziści, pijacy i kobieciarze, żyjący w atmosferze błogiego lenistwa, nieróbstwa, kłótni, a przede wszystkim - zakrapianej alkoholem wyśmienitej zabawy. Absurdalne pomysły są tu na porządku dziennym, a im bardziej szalone, tym lepiej, bo wszyscy realizują je z tym większym zapałem. Rodzina Strobbów jest przecież przekonana o prześladującym ją niefortunnym pechu, możliwym do pokonania wyłącznie śmiechem. Świat traktowany jest więc jak zabawa, a życie staje się ciągłą imprezą i ucieczką od poważnej pracy oraz odpowiedzialności, co nie pozostaje bez wpływu nie tylko na osobowość Gunthera jako nastolatka, ale także na jego dorosłość. Strobbowie nie są wzorem do naśladowania, ale łączy ich silna solidarność. Wspierają się wzajemnie i są dumni z wartości, jakim hołdują.
 
NA PRZEKÓR ŚWIATU: SPOTKANIE Z REŻYSEREM, FELIKSEM VAN GROENINGEN, godz.19.30. Prowadzenie: Michał Chaciński (dziennikarz, krytyk filmowy).
 
DZIEŃ 9 Środa, 16 czerwca 2010, Multikino Gdańsk, Al. Zwycięstwa 14, bilety 10zł, godz. 18.00 PROJEKCJA FILMU: David chce odlecieć /David wants to Fly. Reż. i scen. David Sieveking, Niemcy, Austria, Szwajcaria, 2009, 96 min. Wybrane nagrody i festiwale 2010 – MFF Berlin Hinduski guru Maharishi Mahesh Yogi stał się legendą za życia. Stworzył formułę medytacji transcendentalnej, którą obdarowywał najbardziej prominentne osobistości świata. Inicjował gwiazdy: zespół The Beatles, Mię Farrow i Clinta Eastwooda. Potrafił rozmawiać z ludźmi i zdobywać ich zaufanie. Przez kilka dziesięcioleci stworzył bajecznie bogatą organizację licząca 6 milionów wyznawców. Mówił, że najbardziej zależy mu na utrzymaniu światowego pokoju. „To było jak poznać Jezusa” – wspomina jedna z kochanek guru, dziś zajmująca się leczeniem i szamanizmem.David, młody niemiecki filmowiec odkrywa, że jego idol, reżyser David Lynch, praktykuje medytację Maharishiego i wierzy, że jest ona drogą do spełnienia.
 
SPOTKANIE: SEKTA A SENS ŻYCIA , Z UDZIAŁEM REŻYSERA DAVIDA SIEVEKINGA, godz. 19.30. Udział: David Sieveking (reżyser filmu), Martin Heisler (producent filmu) oraz ojciec Radosław Broniek (Dominikanin, Dyrektor Ośrodka Informacji o Sektach i Nowych Ruchach Religijnych w Warszawie, duszpasterz). Prowadzenie: Tadeusz Sobolewski (dziennikarz, krytyk filmowy, felietonista).
 
DZIEŃ 10 Czwartek, 17 czerwca 2010, godz. 17.00. Biuro Gdańsk ESK 2016, ul. Długi Targ 39/40, wstęp wolny. Debata: Wolność i kontrola w Internecie. Gość specjalny: William Echikson /dyrektor komunikacji Google na Europę, Bliski Wschód i Afrykę/ Moderatorka: Lidia Makowska.
 
DZIEŃ 11 FINAŁ FESTIWALU, piątek 18 czerwca 2010
Centrum Stocznia Gdańska godz. 20.00, bilety 25(30zł)
KONCERT MUZYKA MOJA WOLNOŚĆ – część 2
KAMP! [PL] I CARIBOU [CAN] kanadyjska gwiazda elektronicznego dream popu. Jedyny koncert w Polsce podczas światowego tournee promująca nowa płytę "Swim".
 
Miejsca wydarzeń:
· Gdańsk, Multikino, Al. Zwycięstwa 14
· Sopot, Multikino, ul. Bohaterów Monte Cassino 63
· Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska, ul. Doki 1
· Gdańsk, Klub Parlament, ul. Św. Ducha 2
Biuro Festiwalu: Biuro ESK 2016 kandydat - ul. Długi Targ 39/40
• 11 dni wydarzeń festiwalowych
• 10 dni projekcji filmowych
• 26 projekcji w Gdańsku i Sopocie
• 15 filmów festiwalowych z całego świata
• 8 spotkań filmowych – twórcy, krytycy filmowi, komentatorzy
• 1 prezentacja teatralna (prapremierowe czytanie sztuki)
• 1 debata ideowa – temat przewodni festiwalu „szukając solidarności”
• 1 debata kulturowa – „Wolnościowy potencjał mediów cyfrowych”
• 2 koncerty polskiej i zagranicznej muzyki alternatywnej
• plener artystyczny na terenie stoczni studentów gdańskiej ASP.
 
Bilety:
- przegląd filmowy: 10 zł i 15 zł (weekend) – kasy Multikina Gdańsk i Sopot;
- koncerty: 25zł (przedsprzedaż) i 30 zł (w dniu koncertu). Sprzedaż ogólnopolska: sieć Eventim (www.eventim.pl), Bileterie Empik, sieć sklepów Media Markt i Saturn;
- próba czytana tekstu: 15 zł – bilety dostępne na wystawie „Drogi do Wolności”.
 
Dodatkowych informacji o Festiwalu udziela :
Marta Szadowiak
[email protected]
tel. 502 404 394
 
Wiele jest w Polsce festiwali filmowych, prezentujących najnowsze dzieła kinematografii, ale także festiwali muzycznych czy teatralnych. Ale tylko jeden festiwal łączy ze sobą ich wiele odmiennych funkcji przedstawiając różnorodne efekty twórczości artystycznej. Co więcej, pokazuje współczesną twórczość w kontekście dzisiejszych pytań i wyzwań, przed jakimi stajemy. Takim festiwalem jest All About Freedom / Wszystko o Wolności – jedyny w Polsce FESTIWAL IDEI.
 
„Tegoroczna 4. edycja festiwalu All About Freedom otwiera jego nowy rozdział. Od tego roku bowiem festiwal odbywać się będzie w czerwcu – miesiącu współczesnych wolnościowych kontekstów. Zmiana terminu festiwalu nie zmienia jednak jego formuły, która zakłada prezentację i zestawianie ze sobą różnorodnych form – film, muzyka, teatr, debata – opisujących wolność jako elementarną wartość zarówno dla pojedynczego człowieka jak i dla społeczeństw”. – wyjaśnia Monika Bogdanowicz, która kieruje tym projektem w ramach Europejskiego Centrum Solidarności. „Mnogość tematów i znaczeń związanych z wolnością pojawi się podczas tegorocznej edycji w dwóch kontekstach. Pierwszy mówi o wolności, którą możemy określić jako potencjał wyzwalający energię i myślenie o zmianach w życiu (np. filmy „Boso ale na rowerze”, „Precious” czy „Tacy sami a inni”). Mówiąc o potencjale wolności inicjujemy w ramach festiwalu cykl debat poświęconych mediom cyfrowym. We współpracy z Biurem Europejskiej Stolicy Kultury zastanowimy się czy Internet jest naprawdę wolny. Potencjał wolności to także tegoroczna scena muzyczna festiwalu. Prezentujemy artystów przekraczających ramy gatunków, stylów muzycznych, szukający nowego, oryginalnego sposobu podejścia do sztuki kompozycji. Tacy właśnie wyjątkowi są Caribou – gwiazda symfonicznego dream-popu, czy brytyjski Tim Exile, nazywany Davidem Bowie muzyki elektronicznej.
 
Obraz ten uzupełniają polskie odsłony muzyczne – świetny Kamp! i żonglujący stylami oraz wsparty głosami czołówki polskiej sceny alternatywnej FOX feat. Goście” – podkreśla Bogdanowicz. „Drugi kontekst to poszukiwanie solidarności, uniwersalnej wartości, która była przyczyną wspólnotowego myślenia o kształcie i potrzebach społeczeństwa polskiego, ale także każdej jednostki, żyjącej w systemie totalitarnym. W debacie ideowej AAFF pragniemy zapytać o rolę, jaką solidarność pełni dzisiaj w naszym życiu codziennym. Do debaty Szukając Solidarności zaprosiliśmy znane postaci polskiego życia artystycznego, które w swojej twórczości poruszają problemy związane z polską tożsamością i stosunkiem do tradycji wspólnotowej. Naszymi gośćmi będą Łukasz Rostkowski (L.U.C), Jacek Boruch oraz Paweł Dunin-Wąsowicz. Wyjątkowo ciekawie zapowiada się także program teatralny 4. edycji festiwalu All About Freedom. „O emocjach i nadziejach związanych z Solidarnością roku 1980 opowiada sztuka Małgorzaty Niezabitowskiej „Polskie lato, polska jesień”, której prapremierowe czytanie odbędzie się w Stoczni Gdańskiej. W tym historycznym miejscu spotkamy się po 30 latach, aby zadać pytanie o dzisiejszą kondycję solidarności i wolności”. – zaprasza Monika Bogdanowicz.
 
INFORMACJA O FESTIWALU ALL ABOUT FREEDOM:
Festiwal All About Freedom - to cykliczne, interdyscyplinarne wydarzenie kulturalno-artystyczne prowokuje do debaty na temat różnych wymiarów wolności, a także na temat jej granic. Festiwal ma trzy główne moduły: Film, Muzyka, Teatr - w każdej edycji tworzą one razem wielogłosową płaszczyznę dialogu o wolności jako wartości uniwersalnej i ważnej dla każdego człowieka. Program festiwalu to corocznie najwyższej jakości oferta kulturalna. Filmy, koncerty czy spektakle i debaty mówią o wolności we współczesnym świecie w różnych kontekstach i ujęciach. W ramach festiwalu odbywają się przede wszystkim projekcje filmowe (sieć Multikino Gdańsk, Sopot) najnowszych, premierowych w Polsce filmów festiwalowych z całego świata (m.in. filmy z festiwali Sundance, Toronto, Berlin i inne). Projekcjom festiwalowym towarzyszą debaty, spotkania, prelekcje.
 
Program muzyczny festiwalu prezentuje oryginalną, alternatywną czy niezależną muzykę z Polski i z całego świata. Podczas festiwalu odbywają się koncerty wyjątkowych artystów czy zespołów muzycznych, których twórczość cechuje się unikalną ekspresją którą definiujemy w haśle Muzyka moja wolność. Podczas 3 edycji wystąpili m.in. tacy artyści jak: Pati Jang i FlyKiller (UK), Jimi Tenor (UK), Wildbirds & Peacedrums (SWE) czy L.U.C (PL) i Speech Debelle (UK).
 
Festiwal All About Freedom powstał z myśli o wolności i z chęci spojrzenia na jej ideę przez pryzmat artystyczny, nieszablonowy, wyzwolony. Pragniemy, by wydarzenie to prowokowało do myślenia nad ideą wolności, do rozważania jej nowych i starych sensów, konfrontowania myślenia własnego z tym, jakie mają inni, zarówno tutaj w Polsce, jak i na świecie. Chcemy, by myślenie to odbywało się w ciągłym dialogu, by niezmiennie poszerzało swoje horyzonty. Publiczność projektu corocznie dowiaduje się jak wielogłosowy może być to dialog i że pragnienie swobody, jakie odczuwają ludzie na całym świecie, niezależne jest od miejsca zamieszkania, koloru skóry, wyznania czy poglądów. Niezmienna jest również ekspresja wolności czyli chęć reżyserów, muzyków czy innych twórców do podjęcia wyzwania, przełożenia własnej ekspresji wolności na język.
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz