21 czerwca 2010 14:23

Pozytywnie i po polsku na festiwalu w Białymstoku

[img:1]

Znamy już zagraniczne gwiazdy Pozytywne Wibracje Festival! Podczas dwudniowej imprezy w Białymstoku nie zabraknie także polskich artystów.

W piątek 23 lipca zagra zespół Poluzjanci, będzie można usłyszeć również magiczny głos i największe hity Miki Urbaniak. W sobotę 24 lipca wystąpi tegoroczne odkrycie polskiej sceny muzycznej FOX (na zdj.), a także Prince of Dreistadt and Monika Dryl z niecodzienną rewią piosenki oraz specjalny projekt Fortepian Szopena.

Mika Urbaniak to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Związana z muzyką od urodzenia. Już od 11 roku życia pisze własne piosenki, a jako 14 latka zadebiutowała na scenie. Rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny muzycznej. Współpracowała m.in. z Andrzejem Smolikiem, Grzegorzem Markowskim, Mietkiem Szcześniakiem, Noviką, O.S.T.R., Liroy’em i oczywiście z Michałem Urbaniakiem. W zeszłym roku ukazał się jej debiutancki album Closer, nad jego produkcją czuwał Troy Miller, znany ze współpracy m.in. z Amy Winehouse i Markiem Ronsonem. Efekty pracy Artystów zostały docenione przez Akademię Fonograficzną, płyta została nagrodzona statuetką Fryderyka w kategorii Album Roku Pop. Mika Urbaniak to niezwykła osobowość i niecodzienny talent, a jej występ w Białymstoku na długo pozostanie w pamięci gości festiwalu.

Michał „FOX” Król to obecnie jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej muzycznej scenie elektronicznej i alternatywnej. Na stałe współpracuje z Marią Peszek i Kayah. Zadebiutował 5 lat temu z zespołem 15 minut projekt, którego album został fenomenalnie przyjęty przez media i publiczność. Teraz przyszedł czas na jego pierwszy - autorski album Fox Box, na którym gościnnie pojawili się najważniejsi artyści rodzimej sceny alternatywnej: Novika, Pinawella (Sistars/Paulina Przybysz), Michał Skrok (Bunio/Dick for Dick), Sqbass, Marsija (Loco Star), Natalia Lubrano (Miloopa) i Tomasz Organek (SOFA). To zapewne będzie jedna z tych płyt, które wyznaczą nowe trendy na polskiej scenie muzycznej. Jego nagrania zdobyły uznanie wśród opiniotwórczych blogerów i krytyków, ale przede wszystkim w kręgach miłośników alternatywnych rytmów. Niedawny występ FOXa na festiwalu Top Trendy w konkursie „Trendy” uznano za najbardziej interesujący i odkrywczy, co zaowocowało nagrodą jurorów. Publiczność również była zachwycona radosnym, doskonałym występem. Na festiwalu w Białymstoku FOX zaprezentuje swoje najnowsze dzieło muzyczne z gościnnym udziałem Natalii Lubrano i Tomasza Organka z zespołu SOFA.Prince od Dreistadt i Monika Dryl to oryginalna i brawurowa forma wokalno – instrumentalna, dowcipna i energetyzująca. Składa się na nią kilkanaście piosenek polskich i zagranicznych, współczesnych oraz pochodzących z lat 30 – 50 . Przedstawienie jest ekscentryczną zabawą muzycznymi konwencjami, w której usłyszeć można Franka Sinatrę, Maxa Raabe, Moloko, Beatę Kozidrak i Elvisa Presley’a w jednej piosence, gdzie największa wschodnoniemiecka scena rewiowa Friedrich Stadt Palast spotyka się z przedwojenną Warszawą, dixielandem, tangiem i festiwalem piosenki żołnierskiej w Kołobrzegu. W repertuarze projektu znajdują się choćby tak ponadczasowe standardy jak: Hernando’s Hideway, Quizas, Quizas, Quizas, Sway, The Lady Loves Him, Let’s Call The Whole Things Off, jak również polskie perełki muzyczne z repertuaru Ludmiły Jakubczak, Nataszy Zylskiej, czy pastiszowo potraktowane utwory współczesne jak choćby Sing it Back zespołu Moloko jako polskie przedwojenne tango, czy utwory Bajmu, Republiki i Papa Dance w wersjach odkrywających niespotykane dotąd możliwości interpretacji ikon polskiej muzyki pop. Prince of Dreistadt and Monika Dryl to również arcydowcipny konglomerat cytatów z historii polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej.

Tę oryginalną i niecodzienną rewię piosenki tworzą wielkie indywidualności i znakomite głosy: białostocczanka Monika Dryl – wokalistka i aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, Agata Warda – wokalistka Teatru Roma, Maja Kisielińska – wokalistka zespołu Oczi Cziorne oraz Maciej Ulewicz – wokalista i dziennikarz Radia Pin. Maciej Ulewicz był członkiem zespołu IMTM zaliczanego do Gdańskiej Sceny Alternatywnej, którego utwory kilkakrotnie pojawiały się na kompilacjach z serii Pozytywne Wibracje.

O stronę muzyczną projektu dba 7 osobowy zespół pod kierownictwem znakomitego kompozytora, aranżera i instrumentalisty Tomasza Krezymona.

Fortepian Szopena - w roku chopinowskim, na festiwalu w Białymstoku nie może zabraknąć akcentu związanego z wybitnym polskim kompozytorem. Specjalny projekt Witka Łukaszewskiego i Grand Piano Fortepian Szopena to rock-opera inspirowana twórczością dwóch znamienitych romantyków: Fryderyka Chopina oraz Cypriana Kamila Norwida. To niezwykłe widowisko jako współczesna wizja poematu Norwida, zabiera słuchaczy w muzyczną podróż po Europie, wykorzystuje różnorodne style: rock, flamenco, muzykę sefardyjską, jazz. W przeciwieństwie jednak do pesymistycznej wizji Norwida projekt Witka Łukaszewskiego niesie w sobie optymistyczne przesłanie, że Sztuka przez duże „S” i geniusz ludzki w końcu zwyciężają. U Norwida „Ideał sięga bruku”, natomiast w wizji przedstawionej w rock-operze wielka sztuka, wielka muzyka i poezja zawsze niczym Feniks mityczny odradzają się z popiołów.

PROGRAM FESTIWALU:

23 lipca 2010 piątek
projekt specjalny: Fortepian Szopena
Mika Urbaniak
Poluzjanci
Incognito
Us3

24 lipca 2010 sobota
FOX
Prince of Dreistadt & Monika Dryl
Gabin
The Brand New Heavies
Funkstar De Luxe

Bilety, karnety, bilety do sektora Golden Circle oraz pakiety VIP na Pozytywne Wibracje Festival 2010 (w cenach od 60 do 500 PLN) dostępne są w sprzedaży ogólnopolskiej w punktach sprzedaży oraz systemach internetowych: Eventim (www.eventim.pl), Ticketonline (www.ticketonline.pl), Ticketpro (www.ticketpro.pl), eBilet.pl (www.ebilet.pl), kasy biletowe w salonach empik w całej Polsce, ogólnopolska sieć sklepów Media Markt i Saturn oraz m.in. w następujących kasach biletowych w Warszawie: Kasa Sali Kongresowej 22 656 72 99 (www.kongresowa.pl), Kasa Eventim (dawniej Kasa ZASP) 22 590 69 15, Centrum Handlowe Promenada 22 611 39 39.

Bilet na festiwal w strefie Golden Circle (miejsca bezpośrednio przed sceną) lub bilet na zadaszoną trybunę VIP, osobne wejście tylko dla VIP, catering w specjalnej strefie chillout VIP, alkohol oraz napoje bezalkoholowe serwowane na miejscu, poczęstunek w formie szwedzkiego stołu, składający się z ciepłych i zimnych przekąsek, parking VIP (aż do wyczerpania miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń), zniżka 20% w wybranych hotelach na terenie Białegostoku.
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz