21 lipca 2010 17:36

Wielkie nazwiska na Metal Hammer Festival 2010

Już 27 sierpnia w katowickim Spodku odbędzie się piąta edycja Metal Hammer Festival! Wystąpią na nim: Korn, Opeth, Pain Of Salvation, Katatonia, Riverside, Votum.
[img:1]
Korn (na zdj.) wydał 12 lipca swój kolejny krążek: "Korn III - Remember Who You Are". Jest to dziewiąty album w dorobku formacji i pierwszy dla Roadrunner Records. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Ross Robinson, który współpracował już z zespołem przy debiutanckim albumie "Korn" (1994 r.) oraz "Life is Peachy" (1996 r.). Korn odwiedzi Polskę w ramach trasy promującej album, będzie to już piąta wizyta zespołu w naszym kraju, po raz ostatni grupa zagrała u nas w lutym, 2008 r., na warszawskim Torwarze.
 
Korn, który zdominował hard rockową scenę już w 1994 r., przez kolejne dwie dekady pozostał jedną z najważniejszych i najbardziej wpływowych formacji na muzycznej scenie. Zespół sprzedał na całym świecie ponad 30 mln płyt. Już ich debiutancki album „Korn” z 1994 roku pokrył się platyną. Taki sam los czekał kolejne: „Life is Peachy” oraz „Follow The Leader”. Czwarty krążek, “Issues”, zadebiutował już na pierwszym miejscu listy Billboardu, a do brzmienia wnosi niesamowite "zaskakująco rozległe poziomy energii i różnorodność struktur kompozycji", jak pisano w recenzjach. Kolejny album, "Untouchables" (2002 r.), wzbogaca brzmienie amerykańskiej formacji o instrumenty smyczkowe i efekty elektroniczne, a „USA Today” określa ich płytę jako "symfonię z czyśćca". Po miażdżąco ciężkiej, platynowej "Take A Look In The Mirror"(2003 r.), przyszedł czas na „See You On The Other Side”, który ukazał się w 2005 r. Była to pierwsza płyta, która powstała po odejściu dotychczasowego gitarzysty, Heada, z zespołu. 2 lata później swoją premierę ma album "MTV Unplugged: Korn", na którym gościnnie pojawiają się muzycy The Cure i i Amy Lee (Evanescence). Natomiast w lipcu, tego samego roku ukazuje się ósmy studyjny krążek, który pozbawiony był tytułu. Album zyskał opinię bardziej nastrojowego, ciężkiego i progresywnego krążka niż jego poprzednicy, była to też pierwsza płyta, na której udziału nie wziął oryginalny perkusista grupy - David Silveria, zastąpili go Terry Bozzio, Brooks Wackerman i sam Jonathan Davis. Najnowszy krążek Korna, który ukaże się już 12 lipca, zapowiadany jest jako "surowy, oldschoolowy album", jak zdradza Davis: "Staraliśmy się, by każda z piosenek odzwierciedlała spójność debiutu. (...) Poza tym, to jednak kombinacja wszystkiego, co robiliśmy w 1993 roku. Jest funkowo, ciężko, melodyjnie. Jest tu wszystko. To po prostu Korn.".
 
Korn był sześciokrotnie nominowana do Nagród Grammy, finalnie zgarniając dwie statuetki: Best Short Form Music Video dla "Freak on a Leash" (z płyty "Follow The Leader" z 1998 r.) oraz Best Metal Performance za "Here To Stay" (z "Untouchables" z 2002 r.). Formacja była również dziewięciokrotnie nominowana do nagród MTV VMA, a laureatami zostali w dwóch kategoriach: Best Rock Video i Best Editing, za "Freak on a Leash". Zespół ten również stworzył swój własny objazdowy festiwal, "The Family Values Tour".Aktualnie w szeregach Korna znajdują się: Jonathan Davis (voc), Reginald "Fieldy" Arvizu (b), James “Munky” Shaffer (g) oraz Ray Luzier (dr).

 
Kolejną gwiazdą festiwalu jest grupa Opeth, doskonale znana jest wszystkim fanom progresywnego metalu. Zespół, któremu przewodzi Mikael Åkerfeldt, na muzycznej scenie działa już od 1990 roku i ma już na swoim koncie 9 studyjnych albumów, z czego ostatni – „Watershed”, ukazał się w czerwcu 2008 roku. Album ten został uznany za jeden z najlepszych krążków w dorobku Opeth, a jego zawartość stanowiła ekscytująca mieszanka współczesnych metalowych brzmień z prog rockiem, free jazzem oraz elementami europejskiego folku. "Watershed" to również pierwszy album Szwedów, na którym udziela się nowy gitarzysta grupy - Fredrik Akesson oraz perkusista Martin Axenrot.
 
Jeszcze przed wydaniem ostatniego albumu Opeth intensywnie koncertował, a po premierze „Watershed” zespół zagrał m.in. trasy po Japonii, Australii i Europie. Na początku zeszłego roku Opeth odwiedził Indie, a w lutym zespół znów zagościł na Starym Kontynencie, a następnie przeniósł się do Ameryki Południowej i Północnej. W ramach europejskiej trasy, 21 marca Opeth zaprezentował sie polskim fanom, na fenomenalnym, wyprzedanym koncercie w warszawskiej Stodole. Jesienią formacja razem z m.in. Dream Theater ponownie powróciła do Europy, a 30 września zespół zagrał w bydgoskiej Hali Łuczniczka. W tym roku grupa zagrała już kilka wyprzedanych koncertów w Europie i Stanach, a w lipcu i sierpniu zespół wystąpi na tylko dwóch europejskich festiwalach, na angielskim High Voltage Festival oraz na polskim Metal Hammer Festival.Pain Of Salvation
to kolejny zespół który wystąpi na MHF 2010, to kultowa już szwedzka formacja z kręgu progresywnego metalu, która na muzycznym rynku działa już od 1984 r. W twórczości zespołu znajdziemy elementy takich stylów jak metal, pop, funk, blues, goth, folk, a także wpływy muzyki orientalnej i arabskiej. Początkowo grupa działała pod nazwą Reality, ale w 1991 r. przemianowała się na Pain Of Salvation. Zespół zadebiutował w 1997 r. za sprawą krążka "Entropia", a już rok później ukazuje się drugi album Szwedów, "One Hour by the Concerte Lake". W 2000 r. swoją premierę ma płyta "The Perfect Element, Part I", po wydaniu której zespół koncertuje na wspólnej trasie z formacją Arena. W 2002 r. wydany zostaje krążek "Remedy Lane", który uznany został za najlepszą płytę w dorobku Szwedów i zespół zostaje zaproszony na wspólną trasę z Dream Theater. Kolejny album, "BE", to jedno z najambitniejszych dzieł Pain Of Salvation i ukazuje się w 2004 r.. Na tej płycie zespół stawia pytania dotyczące natury egzystencji Boga i człowieka, to właśnie podczas prac nad tym krążkiem, fani zespołu mogli nagrywać swoje wiadomości na "automatyczną sekretarkę Boga", czego zapis pojawia się na płycie. W 2007 r. wydany zostaje album "Scarsick", który uznany jest za kontynuację "The Perfect Element , Part I" i nieoficjalnie nazywany jest również "The Perfect Element, part II - 'he'". W maju swoją premierę miał najnowszy krążek Pain Of Salvation - "Road Salt One", a na październik zapowiadana jest druga część tego wydawnictwa - "Road Salt Two". Projekt ten to najbardziej emocjonalne dzieło Szwedów, a muzycznie nawiązuje do rockowej stylistyki lat 70-tych. Zespół pojawi się w Polsce na jedynym koncercie promującym to wydawnictwo, zapraszamy!Katatonia
, która na muzycznym rynku działa już od 1991 roku, uznawana jest obok Paradise Lost czy My Dying Bride za jednego z pionierów doom metalu. W 1993 r. ukazuje się debiutancki krążek grupy, “Dance Of December Souls”, który jest już kultową pozycją dla wszystkich fanów doom metalu. Na kolejnych płytach zespół odchodzi od doom metalu w kierunku bardziej melancholijnego, wręcz progresywnego brzmienia. W 2006 r. ukazuje się album "The Great Cold Distance", który uznany zostaje za jedną z najważniejszych płyt w dorobku Szwedów, a promowany jest na prawie całkowicie wyprzedanej trasie po USA, na którą zespół wyruszył w Moonspellem. Najnowszy, ósmy studyjny album Szwedów zyskał już opinię najlepszego i najbardziej różnorodnego krążka w dyskografii Katatonii, obok głębokiego i klimatycznego brzmienia tak charakterystycznego dla tej formacji, zespół zawarł na nim także elementy progresywne i folkowe.

 
Riverside będzie przedstawicielem polskiej sceny muzycznej na Festiwalu. Będzie to jeden z dwóch koncertów, jakie grupa da tego lata w Polsce. Riverside to obecnie najpopularniejsza polska grupa z kręgu progresywnego rocka. Formacja powstała w 2001 r. z inicjatywy Piotra Kozieradzkiego i Piotra Grudzińskiego. Zespół zadebiutował w 2003 r. krążkiem "Out Of Myself", a do tej pory ukazały się 4 studyjne albumy Riverside, z czego najnowszy - "Anno Domini High Definition" miał swoją premierę w czerwcu zeszłego roku, album ten znalazł się na pierwszym miejscu listy OLiS oraz uzyskał status Złotej Płyty. W grudniu zeszłego roku ukazało się również koncertowe, podwójne wydawnictwo grupy - DVD "Reality Dream".

 
Votum to jedno z największych odkryć na krajowej scenie progresywnego rocka i metalu. Na początku 2008 roku zespół wydał debiutancki album "Time Must Have A Stop", który szybko został zauważony i doceniony w Polsce, a już jesienią formacja podpisała kontrakt z wytwórnią Progrock Records. W tym samym roku grupa wyruszyła na trasę Black Sun Tour, w ramach której wystąpili w siedmiu największych miastach w Polsce. W 2009 r. ukazuje się druga płyta zespołu, „Metafiction”. Zarówno debiutancki krążek jak i nowy album, to płyty na których zawartość tekstowa utworów jest podobnie jak muzyka swoistym spoiwem wszystkich kompozycji. Tło stanowi bogata oprawa wizualna, którą zespół wykorzystuje na koncertach. Przez muzykę, tekst i wizualizacje zespół wyraża emocje i tworzy specyficzny klimat, a komponując nowe utwory nie zastanawia się, czy swoim charakterem wpiszą się one w jakiś określony nurt. Jedno jest pewne, fani takich zespołów jak Opeth, Porcupine Tree, Katatonia, Pink Floyd czy Riverside będą zachwyceni słuchając płyt Votum bądź oglądając ich na scenie – wykonania koncertowe nadają utworom więcej magicznego klimatu powodując, że z koncertu Votum nikt nie wychodzi obojętny.METAL HAMMER FESTIVAL 2010
 
KORN
OPETH
PAIN OF SALVATION
KATATONIA
RIVERSIDE
VOTUM
+ 1 zespół

27.08.2010 – Katowice, Spodek, godz. 13.30
 
Wejście od godz. 12.45
 
Bilety już w sprzedaży!
 
CENA biletu:
Loża – 400 zł
Sek. H i J – 275 zł
Sek. czerwony i niebieski do X rzędu – 170 zł
Sek. niebieski od XI rzędu – 140 zł
Płyta (miejsca stojące) – 160 zł

W dniu koncertu:
Loża – 450 zł
Sek. H i J – 300 zł
Sek. czerwony i niebieski do X rzędu – 185 zł
Sek. niebieski od XI rzędu – 150 zł
Płyta (miejsca stojące) – 175 zł
 
 
Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101), Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), [email protected], www.metalopolis.pl
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz