5 sierpnia 2010 08:00

Apoptygma Berzerk na trzech koncertach w Polsce

Już w drugiej połowie listopada na trzy koncerty przyjadą do Polski mistrzowie electro-rocka, czyli norweska formacja APOPTYGMA BERZERK. Zespół wystąpi 21 listopada w poznańskim klubie Eskulap, dzień później w warszawskiej Progresji oraz 23 listopada w Krakowie w klubie Loch Ness.
[img:1]
Apoptygma Berzerk będzie promować swój najnowszy album o roboczym tytule “Imagine there’s no Lennon”", którego premiera jest zapowiadana na 22 października 2010. Więcej szczegółów na temat nowego albumu ma się pojawić wkrótce (w tym tracklista oraz fragmenty utworów na myspace). Bilety na koncerty już w sprzedaży !

Założyciel zespołu Stephan Groth urodził się w 10 sierpnia 1971 roku w Odensee w Danii. W 1986 roku Stephan Groth wyemigrował z rodzicami do Fredrikstad w Norwegii,gdzie mieszka do dzisiaj.W 1986 roku, wraz z Erikiem Jonem Martinsenem założył zespół Apoptygma Berzerk.Jednak po nagraniu kilku taśm demo, Martinsen odchodzi niezadowolony z kierunku w jakim zmierzała muzyka zespołu.

W roku 1991 nakładem Tatry ukazuje sie debiutancki singiel "Ashes to Ashes" (jedynie w 500 kopiach co sprawia, ze dzisiaj jest prawdziwym białym krukiem). W roku następnym, po sukcesie odniesionym piosenką "Ashes to Ashes", Stefan Groth nagrywa trzy tracki na słynny norweski składak "Sex, drugs and E.B.M". Dwa jako Apoptygma Berzerk i jeden jako Germ we współpracy z Andersem Oddenem, byłym gitarzystą zespołu Cadavar. Jednym z utworów jest "Burning Heretic", który staje się hitem undergroundowych klubów w całej Europie. Idąc za ciosem Groth wydaje E.P. "The 2dn Manifesto". Kolejnym przebojem staje sie numer "Spiritual Reality". W tym czasie APB gra jako support dla Young Gods, Die Krupps i Nitzer Ebb, umacniając swoją pozycje na scenie electro. W roku 1993 ukazuje się singiel - "Bitch" oraz debiutancki album "Soli Deo Gloria"(piosenki napisane w latach 1990-1993). W 1994 roku Groth wydaje trzy single jako "Tb-MOONchild" i "H2O" nakładem własnym (Echo Label) i pracuje nad innymi projektami z kręgu techno-house. Efekty tych eksperymentów widoczne sa na kolejnym singlu APB "Deep red", gdzie słychać bardziej technoidalne brzmienie. Następne single "Non-Stop Violence" i "Love Never Dies" w warstwie tekstowej skierowane są przeciwko wojnie i przemocy.

W 1996 roku ukazuje się druga, niecierpliwie oczekiwana płyta "7". Podczas nagrywania albumu "7" mało brakowało aby zespół przestał istnieć gdy to po Stephan'a zgłosiła się norweska armia. Jednak po dwóch rozprawach sądowych za nie stawianie się na komisję wojskową Stephan musiał odbyć 14 miesięczną służbę w zakładzie opieki społecznej co odbiło się trochę na pracy przy nowych wydawnictwach.

Po perypetiach związanych ze służbą wojskową APB wraca z sukcesem w 1997 roku. Zremiksowana wersja "Mourn" staje się przebojem na niemieckiej alternatywnej liście przebojów (DAC) dochodząc do 3 miejsca. Kolejny singiel "Paranoia" był już olbrzymim hitem w całej Europie i Apoptygma wyrusza na trasę "Apoptygma Berzerk Europe Tour 1998", której efektem jest wydanie pierwszej płyty koncertowej. Apoptygma rusza na podbój Ameryki, gdzie wydaje kompilacje "The Apocalyptic Manifesto", wznawia "7" oraz gra pierwsze amerykańskie tournee. Pierwsze albumy Apoptygmy - "Soli Deo Gloria" oraz "7" swoim stylem przypominały EBM albo Darkwave. Dopiero "Welcome to Earth" zawierał juz kilka kawałków będących muzycznym eksperymentem, oddalającymi się powoli od korzeni.W 1999 roku APB nagrywa kolejną płytę. Jako jej zwiastun ukazuje się singiel "Eclipse", który przynosi brzmienie znacznie lżejsze od wcześniejszych produkcji. Podobny charakter ma album "Welcome to Earth". Oba wydawnictwa zadebiutowały na pierwszym miejscu niemieckiej listy przebojów DAC. APB wyrusza w kolejna, zakończoną sukcesem, trasę koncertową. Zwieńczeniem uznania dla Apoptygmy jest nominowanie zespołu w kategoriach najlepszy album i najlepszy koncert przez German Alternative Music Awards u boku takich sław jak Smashing Pumpkins i The Cure. Pierwsza połowa 2000 roku była bardzo pracowita dla Apop toteż zrobili sobie przerwę do końca roku. Jednak po krótkim czasie zdecydowali się na kilka koncertów w Europie aby podziękować fanom za wsparcie. W 2001 roku Stephan Groth wraz z kolegami nagrywa płytę pt. "Harmonizer", wydaną na początku 2002 roku. W porównaniu do poprzednich albumów, Harmonizer zawiera delikatniejsze, bardziej synth-pop’owe utwory. Przynosi on jeszcze większe złagodzenie brzmienia co spotkało się z wieloma krytycznymi uwagami fanów.W październiku na the Mera Luna Festival fani usłyszeli pierwsze piosenki z nowej płyty m.in. "Until the End of the World". Między styczniem a majem 2002 roku grupa ruszyła w trasę po Europie i USA.

W 2005 roku powracają po 3-letniej przerwie i choć promocyjne egzemplarze singla "In This Together" nie wywołały zachwytów nawet u najbardziej zagorzałych fanów Apoptygmy Berzerk to Stephan Groth i spółka szczycą się swoim stylistycznym, odświeżonym wigorem. Przedostatni album "You and Me Against the World" stanowi całkowite zerwanie z tradycyjnym, zapoczątkowanym przez 7 stylem EBM, przejawia kompletną zmianę stylu. Na albumie słychać w przewadze gitarowe riffy oraz żywe instrumenty perkusyjne, nie stroniąc także od mocnych elektronicznych melodii. Po rewelacyjnie przyjętym przez fanów albumie 'You And Me Against The World' Norwescy mistrzowie electrorocka powracają z nowym materiałem. Album 'Rocket Science', to mocna dawka rocka z dużym zabarwieniem electro. Promujący album singiel 'Apollo (live On Your Tv)' może przynieść skojarzenia z najlepszymi kawałkami popularnego amerykańskiego bandu - The Good Charlotte. 'Rocket Science' z pewnością przypadnie do gustu fanom Zeromancer, Depeche Mode i Nine Inch Nails.

APOPTYGMA BEZERK (Norwegia)

21.11 20:00 klub Eskulap / Poznań
bilety: 45 / 55 pln
do nabycia: CIM, Rock Long Luck oraz Bilety24.pl

22.11 20:00 klub Progresja / Warszawa
bilety: 50/60 pln
do nabycia: Ticketpro.pl, Ebilet.pl oraz TicketStore (Traffic Club, Warszawa)

23.11 20:00 klub Loch Ness / Kraków
bilety do nabycia: Ticketpro
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz