15 października 2012 10:01

One Love Sound Fest coraz bliżej

Największy halowy festiwal reggae w Europie już w listopadzie.

[img:1]

Dziewiąta już edycja One Love Sound Fest odbędzie się we Wrocławiu 17 listopada 2012. Festiwal na przestrzeni ośmiu lat rozwinął się w największy halowy festiwal muzyki reggae w Europie! Festiwal odbywa się we wspaniałych, modernistycznych wnętrzach wrocławskiej Hali Stulecia, która może pomieścić nawet 12 tysięcy osób. Podczas poprzedniej edycji w Hali Ludowej bawiło się ponad dziesięć tysięcy ludzi! Profil artystyczny One Love Sound Fest zdecydowanie przełamuje panujące schematy festiwalowe. Tradycyjnie już, na tegoroczny festiwal zaproszono wielu zagranicznych wykonawców. Artyści ci zaprezentują najświeższe, najbardziej ambitne i ekscytujące projekty z całego świata. Festiwalowa publiczność może zatem spodziewać się prawdziwej uczty dźwięków reggae, roots, dub, ragga, hip-hop, dancehall, world music a także cyfrowych eksperymentów. Muzyka i płynące zewsząd pozytywne wibracje powodują, że nie wolno tej imprezy przegapić. One Love Sound Fest rozgrzeje Wasze serca i nie pozwoli spokojnie usiedzieć w ten niezwykły, listopadowy wieczór. 17 listopada każdy miłośnik dobrej muzyki obowiązkowo powinien przybyć do Wrocławia na jedną z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce!

Gwiazdy tegorocznej edycji Festiwalu:

Max Romeo (Jamajka)Kultowy wokalista i prekursor roots reggae. Pochodzi z Jamajki i nie bez powodu nazywany jest „Max Rebel Romeo”- słynie z niezwykle sugestywnych tekstów. Pierwsze sukcesy odniósł, debiutując w 1966 roku w trio wokalnym Emotions. Podczas prawie 50-letniej działalności pracował z jednymi z najbardziej liczących się producentów reggae min. Bunny’m Lee i Lee Perry’m. Chociaż Max Romeo woli spędzać czas na Jamajce, kultywować tradycję i troszczyć się o swoją rodzinę, to jego występy nieprzerwanie promieniują pozytywną energią. Koncertował na całym świecie i nieustannie inspiruje młodszych artystów.

SOJA to grupa młodych ludzi z Waszyngtonu, którzy zafascynowani twórczością Boba Marleya i Petera Tosah założyli 12 lat temu kapelę mającą stać się amerykańskim odpowiednikiem tego typu zespołów funkcjonujących na Jamajce. Korzystając z brzmień karaibskich, muzycy stworzyli własną wizję reggae, która jest związana z krajem w którym się urodzili - USA. Pierwszą płytę zatytułowaną ,,Soliers Of Jah Army EP” zespół nagrywał pod okiem cenionego producenta Jim’a Foxa, któremu młodzi ludzie zaimponowali do tego stopnia, że udzielił im rabatu w momencie gdy zabrakło pieniędzy na to przedsięwzięcie. Dwa lata później powstał album ,,Peace in a Time of War”, który zwrócił uwagę nie tylko amerykańskiej publiki, utwory jak ,,True Love” coraz tytułowy ,,Peace in a Time of War” zdobyły popularność na całym świecie. Każde kolejne płyty ,,Get Wiser” oraz koncertowa DVD ,, SOJA Live in Hawaii” tylko potwierdziły jakość artystyczną zespołu, który ma na swoim koncie występy u boku takich wykonawców jak Matisyahu, Gentleman czy Damian Marley. Trzon kapeli stanowią basista Bob Jefferson oraz wokalista i gitarzysta Jacob Hemphill, który przez jakiś czas wraz z rodziną mieszkał w Afryce, gdzie zetknął się ze rzeczywistością odmienną od tej, jaka towarzyszyła jego rówieśnikom ze Stanów. Wyjątkowa wrażliwość i osobowość Jacoba, oraz niezwykły kunszt muzyczny i wyczucie pozostałych kolegów z zespołu ukształtowały język, którym SOJA operuje w kontaktach ze swoimi słuchaczami. Niezwykle melodyjne liryczne utwory zaostrzone pazurem rockowym, zabarwione charakterystyczną nutą bluesową to dziś rozpoznawalny znak zespołu, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. SOJA to grupa młodych ludzi, którzy potrafią w swojej twórczości zwrócić uwagę na ważne sprawy dotyczące problemów globalnych i pozostają przy tym wiarygodni. Podczas One Love będą promować swój nowy album wydany w styczniu tego roku - „Strength to Survive”. Nie zabraknie również najbardziej znanych utworów z poprzednich płyt zespołu.

Mr. Vegas (Jamajka) to jedna z najbardziej uznanych i popularnych postaci współczesnej jamajskiej sceny dancehall. Prawdziwy gwiazdor, znany ze współpracy m.in. z Seanem Paulem czy Shaggy’m.
W 2012 roku wydał swój najnowszy podwójny album „Sweet Jamaica” dedykowany 50. rocznicy uzyskania przez Jamajkę niepodległości. Pierwszy z krążków tego wydawnictwa zawiera zaskakujące covery klasyków early reggae i rocksteady (m.in. Desmonda Dekkera czy Toots & The Maytals. Druga płyta w zestawie to dancehall. Nad całością produkcji czuwali Steely&Clevie, Kirk Bennett oraz członkowie grupy C-Sharp. Podczas koncertu na One Love Sound Fest Mr. Vegas z pewnością porywie publikę niesamowicie elektryzującym show!

Promoe - właściwie Mårten Edh, to szwedzki raper, który na swoich płytach wyjątkowo umiejętnie łączy muzykę hip hop i reggae. Członek szwedzkiego zespołu Looptroop Rockers, założyciel niezależnej wytwórni muzycznej David Versus Goliath (DvsG), której nazwa jasno definiuje, jak Promoe widzi muzyczny biznes i
swoje w nim miejsce. Jest weganinem, stroni od używek, a jego przeszłość malarza graffiti i wynikający z tego stosunek do służb mundurowych często przewijają się w tekstach. Uwielbia jamajską muzykę i kulturę, jego płyty pełne są nawiązań do reggae i jamajskiego patois, część swojego materiału nagrywał na Jamajce, a gościnnie usłyszeć można u niego Capletona, Bushmana czy Anthonego B. Z czterema solowymi albumami na koncie i niezliczoną ilością koncertów zagranych na całym świecie, jest jednym z niewielu europejskich raperów rozpoznawanych i szanowanych poza granicami swojego kraju. Między innymi dlatego, że mimo szwedzkiego paszportu Promoe rapuje i śpiewa po angielsku, brzmiąc tak samo dobrze, a czasem lepiej niż amerykańscy wykonawcy. Promoe, charakteryzuje się nie tylko wielką energią rapowanych wersów, ale i niespotykanym w hip hopie wizerunkiem i podejmowanymi tematami. Z dreadami do pasa i długą brodą, jest zaangażowanym społecznie aktywistą, a jego muzyka stanowi dla niego formę wyrażania często radykalnych poglądów na świat. Promoe wraca na One Love po raz drugi, po świetnie przyjętym występnie w 2008 roku. Tym razem, na scenie gościnnie pojawi się też C.O.S.MIC, kolejny członek Looptroop Rockers, możemy więc spodziewać się wyjątkowego dla fanów tej ekipy koncertu.

Queen Ifrica (Jamajca) - Właściwie Fyah Muma, wokalistka reggae pochodząca z Montego Bay na Jamajce, z korzeniami mocno osadzonymi w wierze Rasta. Queen podbiła świat hitami takimi, jak „Randy”, „Just my Brethren”, „Below the Waist” i „Daddy”. Dołączyła do Flames Production camp w 1988, od tej pory często występuje przy boku Tony’ego Rebel’a. Jej utwory emanujące pozytywnymi fluidami są siłą, z którą trzeba się liczyć. Niewątpliwie udowodni to już 17 listopada!

Tony Rebel (Jamajka) - właściwie Patrick George Anthony Barrett, urodził się w 1962 roku w Manchester Parish na Jamaice. Piosenkarz, DJ, założyciel Flames Production. W muzyce łączy roots reggae i dancehall, by inspirować i zachęcić ludzi do pozytywnego podejścia do życia oraz otwarcia się na zmiany społeczne. Swoją twórczość nazywa muzyką wolną od głębokiego filozoficznego przesłania, ale pełną lekkiego poczucia humoru.

Junior Stress (Polska) to pochodzący z Lublina jeden z najbardziej popularnych młodych artystów w Polsce, łączący jamajski klimat reggae i dancehall z polskimi tekstami. W 2009 roku wydał swoją solową płytę 'L.S.M.' nakładem Karrot Kommando. Mimo miłości do pulsu reggae, na płycie i na koncertach słychać wpływy różnych gatunków muzycznych. Junior Stress wychowany został w domu pełnym muzyki - jego rodzice i najbliższa rodzina to założyciele najstarszego polskiego reggae sound systemu Love Sen-C Music. Obecnie Sun El Band i Junior Stress w warszawskich i krakowskich studiach nagrań skończyli nagrywać drugą płytę „Dzięki”. Na One Love usłyszeć będzie można nowy materiał oraz dobrze znane fanom hity z pierwszego albumu.

Marika & Spokoarmia (Polska) - Marika to polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka, tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Okrzyknięta pierwszą damą polskiego dancehallu
dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman czy Macy Gray. Najnowszy album Marika tworzy wspólnie ze Spokoarmią - ośmioosobowym zespołem, który od kilku lat towarzyszy jej na scenie. Każdy występ Mariki i Spokoarmii to oddzielna historia, pełna energii i ognia.

Overproof Soundsystem (Wielka Brytania) - Częścią pochodzącego z Birmingham składu jest duet Stallion i Jah Grizzly, znany jako Groove Corporation- jedna z najpoważniejszych ekip producenckich reggae dub naszych czasów, odpowiedzialna za remixy m.in. dla Boba Marleya, Bobby Womack, czy Thievery Corporation. Oprócz nich na scenie zobaczycie Mighty Magoo oraz dwójkę znakomitych wokalistów Juggla oraz Messengera Douglasa.
Najnowszy album Overproof „Pull it UP” to połączenie afro beat’u z reggae, poprzez R‘n’B, hip-hop po klasycznego roots i klubowy dubu. Ich muzyka stanowi niesamowitą mieszankę wybuchową!

Mungos Mungo's Hi Fi to jeden z tych sound systemów, które wyznaczają kierunek na scenie reggae. Ich świeże podejście do muzyki dub, reggae i dancehall oraz nieustająca praca nad kolejnymi wydawnictwami, imprezami i własnym nagłośnieniem są wyjątkowe w skali Europy. Współpracując z legendami takimi jak Ranking Joe, nieżyjący już Sugar Minott czy Sister Nancy oraz promując młodych artystów jak Mr Williamz, YT i Soom T, od lat umacniają pozycję swojego sound systemu grając regularne sesje soundsystemowe w Szkocji i za granicą. Gdy nie grają, pracują w studio tworząc muzykę - ich kolejne wydawnictwa okupują pierwsze miejsca list sprzedaży w dystrybucjach na całym świecie, a Mungo's mimo triumfu cyfrowych nośników nadal proponują selektorom wersje wydane na winylu. Podwójny album "Sound System Champions" wydany w 2008 roku zaowocował występami w Japonii, Meksyku i USA. Teraz promują kolejny, wydany w zeszłym roku album "Forward Ever".

Silly Walks Discotheque (Niemcy) to jeden z fundamentalnych, pionerskich niemieckich sound systemów. Został założony w Hamburgu w 1991 roku przez Olivera Schradera (selektor) oraz Davida Meyera (inżynier dźwięku). Silly Walks mieli duży wpływ na europejską scenę reggae. Obecnie są jedną z najsilniejszych sound systemowych ekip w Europie. W 2012 wydali album „Storms Of Life” z udziałem m.in. Gentlemana, Konshensa, Luciano, J Boog, Exco Levi i Jah Vinci. Tegoroczne One Love Sound Fest będzie ich pierwszym koncertem w Polsce!

Herbalize It (Holandia) to holenderska ekipa, w której skład wchodzą: Stef, Sultan, Stef, D-One, Fyahmunk, Souljah & Carlito. W ich utworach reggae spotyka najnowszy dancehall, a wszystko doprawione jest świetnym miksem, niesamowitą energią i paroma niespodziankami- każdy set jest niepowtarzalny!
Herbalize It gra w pierwszej lidze światowych soundsystemów, spotkali się na scenie z praktycznie każdym selektorem i artystą reggae, którzy wystąpili w Europie. Ponadto umacniają swoją pozycję na rynku jako organizatorzy i promotorzy imprez – co roku na organizowanym przez nich soundclashu „War Inna East” największe światowe sound- systemy walczą na dubplaty ku uciesze fanów reggae.

Dancehall Masak-Rah (Polska) to cykl imprez i audycji radiowych prowadzonych przez 27Pablo i Junior Stressa (później dołączył do nich Drivah), w których usłyszeć można najświeższą selekcję przebojów reggae i dancehall z Jamajki, jak również autorskie produkcje, remixy i blendy. Dancehall Masak-Rah hołduje zasadzie „żyj szybko, melanżuj do bólu, umieraj staro”. Ich imprezy pełne są dynamicznych zwrotów akcji, hermetycznego poczucia humoru, niewybrednego słownictwa oraz nieskoordynowanych kroków tanecznych.

Radikal Guru & Cian Finn (Polska/Irlandia) czyli Mateusz Miller to jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki dubstep i dub. Jego rozpoznawalny styl przepełniony jest wpływami roots reggae, UK steppers oraz muzyki Dalekiego Wschodu, dzięki czemu wzbudza zainteresowanie w wielu kręgach. Po występach na praktycznie wszystkich liczących się festiwalach w Polsce i Europie, Radikal Guru pojawi się na One Love Sound Fest, tym razem w towarzystwie Cian Finn, wokalisty urodzonego we wschodniej Irlandi. Wydali razem dwie płyty winylowe, na których znalazły się utowry „Babylon Sky” oraz „You”. Jesienią 2012 roku ukażą się kolejne produkcje Radikal Guru & Cian Finn, które zaprezentują po raz pierwszy podczas tegorocznego One Love.

Zebra (Polska) - Przez wielu określana odkryciem ostatnich lat dub'owej sceny w Polsce! Członkowie zespołu tworzą wybuchowe, psychodeliczne mieszanki, łącząc nowoczesne, elektroniczne brzmienia z żywymi instrumentami, takimi jak: kontrabas, flet poprzeczny, gitara basowa, djembe, melodica, puzon, saxofon czy perkusja. Premiera nowego albumu Zebry- „Electronic Heart” przypada 13.10.2012, podczas One Love Sound Fest zespół wystąpi w wersji soundsystemowej i zaprezentuje premierowy materiał.
 One Love Sound Fest 2012

17.11.2012 - Hala Stulecia we Wrocławiu

Ceny biletów VIP:
- 130 zł - do 30.09
- 140 zł - od 1.10
- 150 zł - od 1.11
- 170 zł - w dniu koncertu


Ceny biletów normalnych:
- 69 zł - do 5.09
- 79 zł - od 6.09
- 89 zł - od 1.10
- 99 zł - od 1.11
- 120 zł - w dniu koncertu

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz