21 stycznia 2013 12:44

Znamy pierwszych artystów Warsaw Winter Music Festival

[img:1]

Twórcy Miasta Cypel długo trzymali publiczność w niepewności, dziś zdradzamy pierwsze nazwiska artystów, którzy pojawią się 22 i 23 lutego w Soho Factory. Na Warsaw Winter Music Festival w ciągu dwóch dni wystąpi ponad dwudziestu wykonawców. Usłyszymy wiele gatunków muzycznych - od chilloutu przez disco na white house skończywszy. Przed nami dwa niezapomniane dni z dobrą muzyką i nie tylko.

W piątek, 22 lutego na scenie zobaczymy m.in. Sofe, The &, Projekt NOD, XXANAXX, Lanbery. Wieczór rozgrzewać będą dj-e: Adam Bekett, Flirtini, Hungry Hungry Models, I Say Mikey, Kovvalsky. Natomiast w sobotę 23 lutego zagrają Skinny Patrini, Olivia Livki, By Proxy, Dance Dance (Games People Play), Last Blush. Z listy dj-ów mamy: Boy Division, Boogie, Panda, Jealo, Kocurr. 

Sofa to zespół, który powstał w Toruniu w 2003 roku. Jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich grup młodego pokolenia. Utalentowani i pracowici. Perfekcjoniści, ciągle rozwijający swoją pasję muzyczną. Artyści otwarci na nowe i ciekawe projekty muzyczne. Swoją ostatnią płytą muzycy udowodnili, że są otwarci na wiele stylów i gatunków muzycznych. Hardkor i Disko to ostateczna relacja z przełomu wieków w wykonaniu zespołu SOFA. Album wysmakowany a przy tym niezwykle wielobarwny, podkreślający kunszt dojrzałości muzycznej członków zespołu.
 
THE &
znany między innymi z pracy nad albumem Ailo in Head producent Michał Kush łączy siły z frontmanem zespołu Brenda Walsh, Radkiem Rejslem. W efekcie powstaje charyzmatyczny duet ludzi, którzy przekuwają skomplikowane i wielopoziomowe koncepcje w namacalny twór. Świeże i pieczołowicie dopracowane przez Kusha electro-soulowe dźwięki dopełnia liryczna narracja prowadzona przez wyjątkowy wokal RaRe, który jest też autorem tekstów do większości utworów.

Projekt NOD (Niezidentyfikowany Obiekt Dźwiękowy) Polski zespół tworzący eksperymentalną muzykę elektroniczną, łączącą w sobie elementy takich gatunków jak Electronica, Future Garage, Witch House, Chillwave Lo-$, Postdubstep, Dub, Ambient, Drum'n'bass oraz IDM. Grupa powstała w 2008 roku z inicjatywy producenta Michała 'W' Wasilewskiego i początkowo miała być jednoosobowym projektem. Dwa lata później 'W' poznał twórcę muzyki chiptune - Bartosza Kroka. Bardzo szybko okazało się, że producenckie połączenie sił jest nieuniknione. Wspólne zacięcie do wyginania, transformowania i przekształcania dźwięków zaowocowała wydaną w maju 2011 roku płytą 'Emoth'.

XXANAXX tworzony przez Klaudie i Wu w 2012 roku. Klaudia po pojawieniu się w polskiej edycji X Factor szukała producenta a Voo wokalistki. Potrzebowali jednego spotkania, by podjąć decyzję, że chcą ze sobą współpracować. Dzielą swoje muzyczne zainteresowania do eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Ich kompozycje są pełne analogowych dźwięków, głębokich basów, ambientowych reverbów i ich ukochanego automatu perkusyjnego Roland TR 808. Ta mieszanka w połączeniu z głosem Klaudii powoduje niezwykłe doznania muzyczne, które przenoszą słuchacza na najwyższy poziom relaksu. Zapytani o wykonywany gatunek, mówią: "nie ma jeszcze nazwy, ale można go nazwać przyszłościowym chilloutem".

Lanberry porusza się w kilku gatunkach muzycznych, uwielbia eksperymentować z brzmieniem elektronicznym ale ma również słabość do dźwięków akustycznych. Podczas jej koncertów w warszawskich klubach, widzowie wyruszają w podróż przez niebanalne aranżacje znanych piosenek i jej własne kompozycje. Na początku 2010 r. poznała producenta Tofsona, w 2011 r. kolejnego - DASTA, z którymi od razu znalazła wspólny muzyczny język. Połączyły ich podobne inspiracje, głównie elektroniczne brzmienia z lat 80-tych oraz początku lat 90-tych. Rozpoczęli współpracę, której rezultatem są ich wspólne kompozycje.

Hubert DAST - kompozytor, producent, dj; miłośnik i twórca dźwięków, poruszający się w różnych obszarach muzycznych. Tworzy zarówno mocne klubowe brzmienia jak i nagrania oparte na żywych instrumentach. Jako dj wielokrotnie gościł na warszawskiej scenie w klubach takich jak 1500m2, Kamieniołomy, Jedyne Wyjście oraz na wielu eventach opatrzonych muzyką klubową.

Skinny Patrini to trójmiejski audiowizualny duet: Michał "Skinny" Skórka i wokalistka Anna Patrini. "Tworzenie muzyki we dwoje można przyrównać do dialogu między dwiema osobami (...) Jeśli pojawia się więcej osób, traci się intymność, będąc/pracując we dwójkę można naprawdę stworzyć coś niesamowitego." mówi Michał (Alternativepop.pl). Wraz z Anią tworzą parę przyjaciół ze szkoły podstawowej, która także w liceum stawiała wspólnie pierwsze sceniczne kroki. Początkiem prawdziwej współpracy były nagrania na dyktafon w drodze powrotnej z podróży na koncert I AMX w Trencinie w 2004. Następnie wspólne piosenki i trasa koncertowa po Polsce, z czasem po Europie. W 2008 roku zagrali mini trasę koncertową w Irlandii. Mają na koncie występy u boku Ladytron, Mylo, Tiga, Fischerspooner, Stereo Total, Adriano Canzian oraz AdamSky.

Olivia Livka - niemiecka artystka polskiego pochodzenia. Wokalistka i basistka, ale przede wszystkim majsterkowicz muzyki pop z obsesyjną miłością do detalu, w tradycji architektów artrocka takich jak Byrne i Eno. Ta dziewczyna to dzika, postpunkowa bestia, bosa szamanka w piórach i kolorowych rajstopach. Jednym słowem: nowa definicja geek-girl. Jej debiutancka płyta ?The Name Of This Girl Is / Extended? jest rodzajem koncept albumu, artystycznego manifestu pokolenia 20-paro latków przedstawiającego ich życie wewnętrzne, ambicje i porażki, fantazje, filmy i książki, fobie przed realnym życiem i końcem świata. To debiut zbudowany z bogatych beatów hip hopowych, warstw afrykańskich bębnów, armii głosów i spectorowskich orkiestr. Sześć lat przygotowywania piosenek i rok pracy w studio. Livki napisała i zaaranżowała dzieło, które zostało doskonale wyprodukowane przez Patricka Dilletta, zdobywcę Grammy, współpracownika Davida Byrne'a. By Proxy - Elektroniczny duet założony w Krakowie na początku 2011 r. Mimo iż główną rolę w ich muzyce odgrywa elektronika, chłopaki nie boją się dodawać do niej elementów alternatywy, rocka, czy nawet metalu. W zeszłym roku ukazała się ich pierwsza EP, ?They Leave Us?. Pochodzący z niej utwór ?Lost? znalazł się w reklamie napoju Sprite, przygotowanej specjalnie na konkurs w Pekinie przez Pawła Soję. We wrześniu 2012r ukazała się nowa piosenka "Mistake" nagrana dla Pink Kong Records. Twórczość zespołu docenili między innymi jurorzy T-mobile Music i Skoda Auto Muzyka By Proxy. Aktualnie zespół wydaje swoją drugą EP, ?Full Dark, No Stars? i rozpoczyna przygotowania do nagrywania debiutanckiej płyty.

Dance Dance (Games People Play) - warszawski projekt Dance Dance to żywioł, który łączy w swojej muzyce najnowsze dokonania elektroniki, niekończące się frazy melodyjnego popu, klasyczne bujające disco oraz drapieżny funk. Zbudowany na gruzach formacji Games People Play, zadebiutował w lutym energetyczną Epką ?The Decisive Moment?, od razu torując sobie nią drogę na polskim rynku. W skład zespołu wchodzą warszawski producent Talented Mr. Peter, perkusista Jacek Hipp oraz charyzmatyczna Lu Lu.

Last Blush to polski duet tworzący szeroko pojętą muzykę elektroniczną. W skład zespołu wchodzą Dorota Morawska (wokal, kompozycja) oraz Adam Nowak (kompozycja, produkcja). Ich wcześniejsze doświadczenia związane m.in. z udziałem w zespołach rockowych spowodowały, że repertuar Last Blush obejmuje zarówno masywne utwory, pełne agresywnych syntezatorów, jak również bardziej spokojne i nastrojowe kompozycje nawiązujące do trip-hopu i downtempo. Uczestnicy takich festiwali jak Selector Festival, Artpop Festival, Festiwal Nowobrzmienia, finaliści konkursów Coke Live Fresh Noise i T-Mobile Electronic Beats. 
Kolejne nazwiska w najbliższych dniach. 
Co może być lepszego w chłodne zimowe dni niż spędzenie kilku wieczorów na wygrzaniu mózgów i wyluzowaniu kończyn.

Ideą festiwalu jest rozgrzanie zimowej, szarej i smutnej Warszawy do czerwoności! Nie siedźmy w domu, aktywnie spędzajmy zimę w mieście! Dość nudy!

 

 


Miejsce festiwalu: SOHO FACTORY 
Termin: 22-23 lutego 2013r. 

Bilety do nabycia: ebilet.pl, ticketpro.pl, interticket.pl
bilet jednodniowy: 80 zł - do 1.02.2012
od 2.02.2013 100 zł - do 21.02.2013
120 zł w dniu wydarzenia 
bilet dwudniowy: 120 zł d
200 zł w dniu wydarzenia

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz