16 lutego 2013 00:00

UNKNOWN FESTIVAL - nowy festiwal w Warszawie - mamy dla was bilety!

[img:1]

Unknown Festival jest wyjątkowym wydarzeniem muzycznym prezentującym to co najlepsze i najbardziej wartościowe w polskiej muzyce.

 

RAZEM Z UNKNOWN FESTIVAL PRZYGOTOWALIŚMY DLA WAS
PO DWIE WEJŚCIÓWKI NA KAŻDY FESTIWALOWY DZIEŃ

Konkurs prowadzimy na naszym facebooku:
https://www.facebook.com/INFOMUSICmuzyka

 

Podczas festiwalu zagrają tylko Polscy wykonawcy! Muzyka tworzona przez gwiazy Unknown Festivalu jest nowoczesna, odkrywcza i niezależna. Dzięki ich oryginalności będziemy mieli okazję doświadczać wspaniałych i niezapomnianych występów na żywo oraz wspólnie tworzyć wyjątkową atmosferę festiwalu.

Don’t Let Them Be Unknown!

Na scenach Unknown Festivalu zagrają: Sofa, Loco Star, Ifi Ude, Rebeka, Olivia Anna Livki, New New, Drekoty, Ziemianie, Hrabia+ (DJ set), Avtomat (DJ set).

Unknown Festival odbędzie się w dniach 22-23 marca w warszawskich klubach Hydrozagadka i Chmury (ul. 11 Listopada 22).Więcej informacji na https://www.facebook.com/unknownfest

 

22 marca 2013 – scena Hydrozagadka i Chmury

Loco Star

Rebeka

Olivia Anna Livki

Ziemianie

Hrabia (DJ set)

 

23 marca 2013 – scena Hydrozagadka i Chmury

Sofa

Ifi Ude

Drekoty

New New

Avtomat (DJ set)

Ceny biletów jednodniowych, na każdy dzień festivalu: 39 zł.Olivia Anna Livki - niemiecka artystka polskiego pochodzenia. Wokalistka i basistka, ale przede wszystkim majsterkowicz muzyki pop z obsesyjną miłością do detalu, w tradycji architektów artrocka takich jak Byrne i Eno. Ta dziewczyna to też dzika, postpunkowa bestia, bosa szamanka w piórach i kolorowych rajstopach. Jednym słowem: nowa definicja geek-girl.

Jej debiut, płyta „The Name Of This Girl Is / Extended” jest rodzajem koncept albumu, artystycznego manifestu pokolenia 20-paro latków przedstawiającego ich życie wewnętrzne, ambicje i porażki, fantazje, filmy i książki, fobie przed realnym życiem i końcem świata. To debiut zbudowany z bogatych beatów hip hopowych, warstw afrykańskich bębnów, armii głosów i spectorowskich orkiestr. 6 lat przygotowania piosenek i rok pracy w studio. Livki napisała i zaaranżowała dzieło, które zostało doskonale wyprodukowane przez Patricka Dilletta, zdobywcę Grammy, współpracownika Davida Byrne'a.

“Kawał pięknej, artystycznej roboty. Takich ludzi szukamy i potrzebujemy” – Elżbieta Zapędowska

“Genialna!” - KORA

“Zaskakująco oryginalna i kompletna wypowiedź artystyczna, zważywszy że mamy do czynienia zdebiutantką. To rzecz wręcz stworzona do kariery międzynarodowej. Jeśli takowa wypali – możemy być dumni, że dziewczyna startowała z naszego kraju.” – Bartek Koziczyński, Teraz Rock.
 
SOFA
to jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich grup młodego pokolenia. Utalentowani i pracowici. Perfekcjoniści, ciągle rozwijający swoją pasję muzyczną. Artyści otwarci na nowe i ciekawe projekty muzyczne. Na koncie mają trzy studyjne albumy, szereg nagród i setki zagranych koncertów. Wystąpili na najważniejszych polskich festiwalach: Top Trendy, 2006, Opole Premiery, 2007, Vena Festival 2006 (Londyn), 2007, Heineken Open'er Festival 2005, 2006, 2007, 2009, Coke Live Music 2010, ArtPop Festival 2011, i wiele innych.

Sofa znalazła się wśród kandydatów do nominacji 'Paszporty Polityki 2007', a płyta Many Stylez zdobyła FRYDERYKA 2007 w kategorii 'Nowa Twarz Fonografii'. Grupa została także wyróżniona nagrodą Prezydenta Miasta Torunia, stając się jednocześnie oficjalnym przedstawicielem miasta w zmaganiach o tytuł 'Toruń Euopejską Stolicą Kultury 2016'. Zespół koncertuje z powodzeniem w kraju i za granicą, zdobywając uznanie profesjonalizmem i energetycznym, nowoczesnym brzmieniem. Swoim ostatnią płytą muzycy udowodnili, że są twarci na wiele stylów i gatunków muzycznych. Hardkor i Disko to ostateczna relacja z przełomu wieków w wykonaniu zespołu SOFA. Album wysmakowany a przy tym niezwykle wielobarwny, podkreślający kunszt dojrzałości muzycznej członków zespołu. Dzięki takim walorom scenicznym Sofa ma na swoim koncie wiele znaczących supportów, spośród których najważniejsze to koncerty wspierające gwiazdy światowego formatu np. US3, Lauryn Hill, Snoop Dogg, Groove Armada, Beastie Boys, czy The Black Eyed Peas. Sofę łączy współpraca studyjna lub koncertowa z takimi artystami jak Kayah, O.S.T.R, Andrzej Smolik, Michał Urbaniak, Jamal, Mosqitoo, czy wokalista współtworzonego z Barnfordem Marsalisem BuckShot LeFonque - Frank McComb.
 Rebeka
to polski duet tworzący muzykę elektroniczną. Początkowo był to solowy projekt Iwony Skwarek. W 2008 roku jej założenia były proste: tworzenie elektronicznych, minimalistycznych i brudnych lecz bardzo emocjonalnych utworów z pomocą keyboardu Casio i komputera. W 2010 roku Iwona postanowiła zaproponować współpracę Bartoszowi Szczęsnemu, który miał spełniać funkcję producenta, osoby katalizującej pomysły, ale także kompana na scenie. Ta kombinacja osobowiści okazała się strzałem w dziesiątkę.

Ich pierwszy singiel “Fail” (wydany przez Brennnessel) po chwili stał się piosenką tygodnia w radiowej Trójce. Pojawili się na stronie MTV IGGY oraz na większości portali muzycznych oraz mniejszych i większych blogach. W kwietniu 2012 wydali kolejny singiel - “Stars”, tym razem już w zagranicznym labelu Discotexas, z którym związani są tacy artyści jak Moullinex, Xinobi czy Kamp!. Na wydawnictwie znalazły się remiksy stworzone przez wyżej wymienionego Moullinexa i Xinobi`ego a także wersje stworzone przez Punks Jump Up czy Mirror People. Wraz z singlem pojawił się pierwszy teledysk zespołu, który został wyświetlony ponad 20 tysięcy razy w przeciągu niecałych 48 godzin po publikacji. W ciągu kilku miesiący klip “Stars” odtwarzany był ponad 100 tysięcy razy.

Muzyka Rebeki to mieszanka eksperymentalnego popu i szeroko pojętej elektroniki. Za tymi określeniami kryją się różnorodne kompozycje: dynamiczne, czasem liryczne, zawsze zadziorne. Artyści starają się połączyć zabawkowe brzmienia klawisza Casio analogowymi syntezatorami. Rebeka to przede wszystkim niesamowity głos i naturalna sceniczna charyzma. Tylko w 2011 roku dostałi zaproszenia na festiwal The Great Escape w Brighton (UK), Selector Festival w Krakowie, Open’er Festival w Gdyni, Free Form Festival w Warszawie, NoBorder w Rzeszowie, TAKK w Katowicach oraz Moonride w Koszycach (Słowacja). Oprócz tych festiwali grali w różnych klubach w Polsce. 

Długo wyczekiwany debiutancki album ukaże się 2013 roku, którego zapowiedzią będą single.

 


Zespół Loco Star łączy ze sobą różne rodzaje muzyki elektronicznej tworząc wielowarstwową, rytmiczną całość. Można go zaliczyć do nurtu tzw. Alternatywnego popu lub elektroniki sensualnej.

W skład zespołu wchodzą typowi muzyczni pasjonaci związani od lat z alternatywną sceną muzyczną. Liderem, głównym kompozytorem i producentem jest Tomek Ziętek. Brzmienie jego trąbki możemy usłyszeć na wielu płytach naszych polskich artystów. Tomek, trębacz nie tylko przyprawia o dreszcze swą grą, ale również obsługuje syntezatory i samplery.Ciepły i zadziorny wokal w zespole należy do bardzo utalentowanej Marsiji. Jest tez autorka lub współautorką wszystkich tekstów. Jej wokal można było również usłyszeć na płytach Smolika, Foxa. Sekcję rytmiczną tworzą :Pat (bass) grający również w zespole Marii Peszek i Homosapiens ,na perkusji Marcin Ułanowiski U1 (Smolik, ex Maria Peszek, i wiele innych) oraz Miłosz Pękala wibrafonista, perkusjonalista współtworzący zespół Kwadrofonik i grający m.in z Mitch & Mitch

W 2005 roku twórcy teledysku Bodo Kurek, Andrzej Stareński i Andrzej Rudź do utworu Loco Star „So Light „ otrzymali Yacha w kategorii Animacja. W 2008 roku zespół pod skrzydłami Kayaxu nagrał płytę „Herbs”, która zyskała duże uznanie u słuchaczy i dziennikarzy. W muzycznym podsumowaniu w piśmie „Przekrój” płyta „Herbs” znalazła się wśród 10 najlepszych płyt roku 2008. Zepół miał także przyjemność stworzenia muzyki do sztuki „ID” reżyserowanej przez Marcina Libera. W 2012 zespół wypuszcza na świat trzeci album „Shelter” z zaskakującym singlem „Artifiction”. Płyta wciąż zdobywa przychylność dziennikarzy,radiowców i słuchaczy.

 Pomysł na zespół New New narodził się w Trójmieście wiosną 2010 roku. Przez ostatni rok pracowali i skrzętnie dopieszczali materiał na swoją pierwszą płytę, który powinna ukazać się już jesienią. Błędem byłoby jednak nazwanie zespołu debiutantami, gdyż w skład New New wchodzą doświadczeni muzycy. Artur Czaiński i Marcin Makowiec, tworzyli wcześniej chociażby brzmienie Oxy.Gen. Energetyczny charakter płyty ukazuje swoje pełne oblicze podczas występów na żywo, gdzie New New jest nie do pobicia, co przyzna każdy, kto widział zespół podczas ostatniego Open’era. Do niewątpliwych sukcesów zespołu należy zaliczyć również udział w finale Coke Life Fresh Noise – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla młodych kapel w Polsce.

Wyciszone akustyczne brzmienie przeplata się z pulsującymi dźwiękami gitar i elektroniczną estetyką, a nad muzyką unosi się ciepły wokal Agnieszki Bigaj. Energetyczne aranżacje nadają materiałowi nutkę popowego charakteru. New New jednak nie zamyka się na to, co w nim najcenniejsze i najbardziej wartościowe, będąc alternatywą dla dzisiejszej przewidywalnej muzyki pop. Muzycy eksplorują i wykorzystują na nowo wpływy muzyki lat 80 i 90, ciekawym krokiem okazało się zaproszenie do jednego z utworów na płycie rappera toruńskiej Sofy – Iwo Naumowicza. Pierwszym singlem zapowiadającym płytę jest, utrzymana w tanecznym tempie piosenka „9:05”.

 

 

 


PORTAL INFOMUSIC objął patronat nad festiwalem.

[img:2]

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz