24 września 2013 13:31

Październik w krakowskim Klubie Studio

[img:1]

Początek nowego roku akademickiego oznacza również nowy sezon koncertowy. Październik w krakowskim Klubie Studio będzie obfitował w zróżnicowane wydarzenia muzyczne i kabaretowe – nie tylko dla studentów.

Pierwszy październikowy koncert w Klubie Studio zagrają Domowe Melodie – trio, które pojawiło się znikąd i podbiło serca słuchaczy bezpretensjonalną, spokojną muzyką okraszoną tekstami opowiadającymi o niełatwej codzienności. Fenomen zespołu jest tym większy, że udało mu się odnieść sukces bez wsparcia jakiejkolwiek wytwórni – Domowe Melodie, jak sama nazwa wskazuje, nagrały swoje utwory w domowych pieleszach i wydały własnym sumptem. O tym, jak brzmi najnowsze objawienie niezależnej polskiej sceny i skąd w ogóle całe to zamieszanie, będzie się można przekonać 6 października.

11 października Klub Studio stanie się areną bitwy na gagi, żarty i skecze. Bezkrwawe – lecz na pewno zażarte – Kabaretowe Potyczki stoczą między sobą kielecki Kabaret Czwarta Fala oraz rybnicki Kabaret 44-200. Jurorem artystycznej rywalizacji będzie zgromadzona publiczność, jej zadanie nie będzie jednak łatwe: jak bowiem ocenić skecz, w którym przeciwnicy – jakby na przekór formule – zaczynają współpracować? Niezależnie od tego kto okaże się lepszy, na pewno nie zabraknie śmiechu i dobrego humoru!

Następnego dnia królować będą zielono-żółto-czerwone barwy, pozytywne wibracje i jamajskie rytmy: 12 października w Klubie Studio odbędzie się Autumn Reggae Fest! Na krakowskiej scenie pojawią się wrocławianie z Natural Dread Killaz, którzy od 2005 roku odważnie i twórczo mieszają reggae, hip hop, dancehall, dub czy nawet… salsę. Współtworzący grupę Mesajah postanowił spróbować również kariery solowej, co okazało się strzałem w dziesiątkę – w Studio wystąpi on również ze swoim autorskim materiałem, towarzyszyć mu zaś będzie ekipa Riddim Bandits. Trzecią gwiazdą festiwalu będzie TaLLib, który wbrew swojemu nieco groźnemu pseudonimowi zachwyca zarówno balladami, jak i imprezowymi  kawałkami.  Choć do Karaibów z Krakowa jest dosyć daleko, to Klub Studio z pewnością stanie się w ten wieczór nieoficjalną ambasadą Jamajki.

Fish to szkocki artysta, który rozpoznawalność zawdzięcza swojemu wielkiemu wkładowi w twórczość neoprogresywnej grupy Marillion. Pod koniec lat 80. wokalista opuścił skład formacji i zdecydował się na karierę solową, która zaowocowała szeregiem doskonałych, progresywnych albumów. Fish współpracował również z takimi muzykami jak Tony Banks, Peter Hammill czy Ayreon. Wokalista wystąpi w Klubie Studio w poniedziałek 14 października.

Dzień później odbędzie się występ kolejnego artysty z Wysp Brytyjskich – będzie to Gordon Haskell, wokalista obdarzony głębokim, nieco chropowatym głosem, dzięki któremu często bywa porównywany do Leonarda Cohena. Repertuar artysty to w większości kołyszące, melancholijne ballady. 15 października w Klubie Studio nie zabraknie wzruszeń!

Na wieczór 16 października Klub Studio ma następną propozycję dla miłośników dobrego humoru: Abelard Giza, Kacper Ruciński, Tomasz Jachimek, Rafał Rutkowski, Karol Kopiec oraz Antoni Syrek-Dąbrowski zaprezentują się podczas Gali Stand-Up Comedy prowadzonej przez Katarzynę Piasecką. Dla artystów nie będzie tematów tabu: w swoich oburzających, skandalicznie zabawnych wystąpieniach nie oszczędzą nikogo! Z tego powodu na Galę mogą przybyć tylko widzowie pełnoletni, którzy – jak zapowiadają artyści – na pewno nie wyjdą z niej obojętni.

Polski rap ma wiele oblicz – śmiało można założyć, że jednym z najjaśniejszych jest twórczość braci Waglewskich znanych szerzej jako Fisz i Emade. Muzyczna wszechstronność, rozliczne inspiracje jazzem i rockiem, alternatywny szlif, dopracowana produkcja i tekstowa dojrzałość – te składniki przyczyniły się do niewątpliwego sukcesu artystów, którego miarą mogą być liczne nominacje do nagród i wysoka sprzedaż płyt. 18 października bracia jako Fisz Emade Tworzywo zagrają w Klubie Studio – żaden miłośnik hip hopu na najwyższym poziomie nie powinien tego przegapić!

To nie koniec hip hopowych koncertów w październiku – dzień później w Klubie Studio wystąpi The Game, jedna z czołowych postaci amerykańskiego gangsta rapu. Debiutancki album artysty pokrył się podwójną platyną i sprzedał w nakładzie 5 milionów egzemplarzy na całym świecie! Jak to w hip hopowym półświatku często bywa, The Game zaangażował się w liczne beefy – swoiste „wojny” na utwory z innymi raperami. Mimo tych konfliktów pozycja kalifornijskiego rapera jest niepodważalna, co z pewnością udowodni podczas koncertu 19 października w Krakowie.

20 października nastąpi zmiana klimatu – gangsterskie brzmienie rodem z USA zastąpi polsko-duńska alternatywa, czyli formacja Czesław Śpiewa z charyzmatycznym Czesławem Mozilem na czele. Podczas koncertu skład promować będzie swoje najnowsze wydawnictwo, koncertowy album pod nieco kontrowersyjnym – ale jakże rock’n’rollowym! - tytułem „Grać, Nie Srać”. Płyta zawierać będzie utwory nagrane podczas 25 różnych koncertów i dzięki temu ukaże ona różne oblicza zespołu, którego żaden występ nie wygląda tak samo. Czym Czesław i przyjaciele zaskoczą w Klubie Studio? Trzeba przekonać się samemu!

Trzy dni później będzie można zażyć dawkę zupełnie legalnej psychodelii – w Krakowie wystąpią Brytyjczycy z Ozric Tentacles. Twórczość grupy oscyluje między psychodelicznym rockiem, progresywnymi brzmieniami i jazzem. W ten sposób artyści potrafią zabrać swoich słuchaczy do różnych miejsc – w tym w podróż w głąb samego siebie! Muzyczne odloty w Klubie Studio będą mieć miejsce 23 października.

25 października do Klubu Studio warto przyjść choćby boso – wtedy wystąpi tam bowiem Zakopower. Formacja łączy podhalański folklor z nowoczesną stylistyką tworząc energetyczny melanż, który każdego porwie do tańca. Dzięki świetnym wydawnictwom Zakopower ugruntował swoją pozycję na scenie world music, co zaowocowało gronem oddanych fanów oraz licznymi koncertami w Polsce, Europie i reszcie świata. Dzięki energii prosto spod Tatr w Krakowie na pewno też się będzie działo!

26 października 2013 roku Klub Studio odwiedzi Hunter - jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów polskiej sceny metalowej. Założona w 1985 roku w Szczytnie formacja zdobyła uznanie licznych fanów dzięki pięciu albumom studyjnym i setkom koncertów, zarówno klubowych, jak i podczas wielkich festiwali (w tym na tegorocznym Przystanku Woodstock czy Cieszanów Rock Festival). O charyzmie muzyków grupy Hunter i energii ich twórczości nie trzeba przekonywać nikogo, kto już miał okazję się z nimi zetknąć. Jeżeli ktoś takiej okazji jeszcze nie miał, to będzie mógł nadrobić braki w krakowskim Klubie Studio – warto!

Mimo dwudziestego trzeciego roku scenicznej działalności zespół Raz Dwa Trzy wciąż zdobywa nowych słuchaczy, którzy w muzyce szukają czegoś więcej niż tylko rozrywki. Twórczość Raz Dwa Trzy nie tylko cieszy ucho łączącym elementy rocka, jazzu i folku brzmieniem, ale również zmusza do refleksji dzięki dojrzałym, nierzadko nieco ironicznym tekstom, z których autorem większości jest wokalista i lider zespołu, Adam Nowak. Raz Dwa Trzy to zespół, który nie próbuje uwieść słuchacza niepotrzebnym show – zamiast tego oferuje mu artystyczną konsekwencję, dojrzałość, ambitne przesłanie i urok muzyki świetnie współgrającej z ambitną warstwą liryczną. Grupa wystąpi 27 października w Klubie Studio - z pewnością ten wieczór nie będzie pozbawiony szczypty magii.

Klub Studio nie zapomina też o miłośnikach jazzu – 29 października Kraków odwiedzi Tomasz Stańko ze swoim najnowszym projektem: Tomasz Stańko New York Quartet. Legendarny polski trębacz mimo wielu lat scenicznej kariery wciąż jest otwarty na nowe idee i artystyczne poszukiwania, czego wyrazem może być album „Wisława” pełen sugestywnych motywów, natchnionego muzykowania i brawurowych improwizacji. Jazz na światowym poziomie, o nowojorskim szlifie, ale polskim sercu – tego będzie można się spodziewać na koncercie w Krakowie.

Ostatni dzień października zakończy ten miesiąc mocnym muzycznym akcentem – w Krakowie zagra Black Star Riders, supergrupa złożona z takich rockowych i metalowych wyjadaczy, jak Ricky Warwick, Scott Gorham, Damon Johnson, Marco Mendoza i Jimmy DeGrasso. W maju 2013 roku formacja wydała soczysty hard rockowy album „All Hell Breaks Loose”. Fantastyczne gitarowe granie pełne kapitalnych riffów, szalonych solówek i niesamowicie lotnych melodii – to czeka wszystkich, którzy 31 października odwiedzą Klub Studio.

Poniżej zbiorcza rozpiska koncertowa:
 
06.10 DOMOWE MELODIE
11.10 Studio Kabaretu: POTYCZKI KABARETOWE: CZWARTA FALA vs 44-200
12.10 AUTUMN REGGAE FEST (Natural Dread Killaz, TaLLib oraz Mesajah)
14.10 FISH
15.10 GORDON HASKELL
16.10 Studio Kabaretu: GALA STAND-UP COMEDY
18.10 FISZ EMADE TWORZYWO
19.10 THE GAME
20.10 CZESŁAW ŚPIEWA 
23.10 OZRIC TENTACLEs
25.10 ZAKOPOWER
26.10 HUNTER
27.10 RAZ DWA TRZY
29.10 Studio Jazzu: TOMASZ STAŃKO NEW YORK QUARTET
31.10 BLACK STAR RIDERS
 
Szczegóły na temat imprez dostępne na stronie www.klubstudio.pl
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz