12 grudnia 2015 11:27

Wiemy kto zagra na Night of the Proms 2016 w Łodzi

[img:1]

12 marca 2016 odbędzie się kolejna odsłona Night Of The Proms. Tym razem głównymi gwiazdami będą: Zucchero, Lisa Stansfield, John Miles oraz Simple Minds. W Atlas Arenie obok wspomnianych gwiazd na scenie pojawią się też orkiestra symfoniczna Il Novecento i Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej.

Night of the Proms - Classic meets Pop to połączenie muzyki klasycznej z muzyka pop. Powszechnie znane i popularne utwory śpiewane są przy akompaniamencie pełnej orkiestry symfonicznej w bogatej oprawie efektów światła. Koncerty serii Night Of The Proms odbywają się na całym świecie, do ich tradycji należy zapraszanie lokalnych artystów. Tym razem będzie to łódzki zespół Blue Cafe

Regularnie Classic meets Pop gości także we Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii oraz w Luksemburgu. Jedna z największych imprez halowych na świecie Night Of the Proms po sukcesach ostatnich lat, raz trzeci w Polsce.

Zucchero
Zucchero, określany jako włoski Joe Cocker i Chris Rea w jednej osobie. Jego prawdziwe nazwisko, to Adelmo Fornaciari a swój pseudonim artystyczny, który oznacza “cukier” zawdzięcza jednemu z nauczycieli ze szkolnych lat. Jego kariera rozpoczęła się w latach 70, kiedy współtworzył swoje pierwsze grupy muzyczne. W 1987 roku dzięki płycie “Blue’s” na której znajdował się m.in. utwór „Senza una donna” podbił światową scenę muzyczną bijąc jednocześnie rekordy w sprzedaży płyt w historii włoskiej fonografii. Jego talent docenili tacy artyści jak: Eric Clapton, Stevie Wonder, Luciano Pavarotti, Elton John, Bono, Sting, i wielu innych z którymi artysta tworzył niezapomniane duety. Zucchero wraz z Erosem Ramazzottim, jest najpopularniejszym na świecie wokalistą pochodzenia włoskiego.

Simple Minds

Simple Minds – Szkocka grupa którą założyli w 1978 roku wokalista Jim Kerr i gitarzysta Charlie Burchill. Swoją karierę muzyczną rozpoczynali grając postpunkowego art-rocka, kończąc na klasycznym pop rocku. Ich pierwsze albumy. “Sons and Fascination” oraz “Sister Feelings Call” przyniosły grupie pierwsze sukcesy, ukierunkowując ich na dalsze ścieżki muzyczne, które doprowadziły ich do Stanów Zjednoczonych. Dzięki takiemu utworowi jak “Don’t You (Forget About Me)” Simple Minds podbiło USA oraz resztę świata. Do dziś na ich koncerty przybywa wielu fanów muzyki lat 80-tych, którzy cenią grupę za ich twórczość z tamtych lat, zachwycając się nie tylko ich muzyką, ale również bardzo żywiołowymi koncertami.

Lisa Stansfield

Lisa Stansfield – Brytyjska piosenkarka, która swoją solową karierę rozpoczęła w 1989 roku. Dzięki takim utworom jak “People Hold On” i “This Is The Right Time” i przede wszystkim “All Around The World”w bardzo szybkim tempie stała się ogólnoświatową gwiazdą. Dzięki płycie “Affection”, która sprzedała się w milionowym nakładzie, Lisę okrzyknięto jedną z najlepszych wokalistek pop i r&b. Piosenkarka zdobyła w swojej karierze wiele nagród m.in.: Brit Awards
i była nominowane do nagrody Grammy za jej niesamowite połączenie muzyki soul, fusa oraz nowoczesnych rytmów, które w połączeniu z jej głosem tworzą perełki muzyczne. Na scenie występowała m.in. w duecie z Georgem Michaelem wykonując wspólnie utwory z repertuaru grupy Queen, podczas pamiętnego koncertu na cześć Freddiego Mercury.

Blue Cafe

Zespół Blue Cafe – niekwestionowana gwiazda polskiej sceny muzycznej, laureaci wielu prestiżowych nagród. Zespół istnieje od 1998 roku. Trzon zespołu stanowią: Paweł Rurak Sokal i Dominika Gawęda. Ich największe przeboje to m.in.: Buena, DADA, Zapamiętaj, Wina i wiele innych. Zespół posiada na swoim koncie m.in. Nagrodę Fryderyka, czy też nie jedną Super Jedynkę w kategoriach Płyta Roku z Muzyka Taneczną, czy też Super Zespół, a ich każda z płyt w bardzo szybkim tempie zdobywa status Złoty i Platynowy.

John Miles

Brytyjski wokalista, autor tekstów, gitarzysta i pianista. Filar koncertów „Night of the Proms” biorący udział w niemal wszystkich edycjach cyklu od 1985 roku. Jego popisowy numer „Music”, bywa nazywany nieoficjalnym hymnem „Night of the Proms”. Ale John Miles ma w repertuarze także inne popowe szlagiery, jak „All by Myself”, „Bohemian Rhapsody” czy „It Was a Very Good Year”, a na koncie dziesiątki występów u boku gwiazd. Do historii przeszedł jego duet z nieznanym jeszcze wówczas Andrea Bocellim podczas „Night of the Proms” w 1995 roku. Utwór został wykorzystany na wydanej dwa lata później płycie „Romanza”, która stała się kluczem do międzynarodowej kariery Andrea Bocelliego sprzedając się w nakładzie 20 milionów egzemplarzy. John Miles porzuca „Night of the Proms” jedynie dla Tiny Turner, z którą współpracuje i koncertuje od 1987 roku. Ukoronowaniem jego zaangażowania w projekt był wydany w 2009 roku.

Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej

Pierwsze wzmianki o pojawieniu się chóru na Politechnice Łódzkiej sięgają 1951 roku. Ten pierwszy chór działał z przerwami ponad 10 lat. Z nielicznych zachowanych z tych czasów zapisków wynika, że chór występował m. in. w Filharmonii Łódzkiej, gdzie w ramach Wieczorów Moniuszkowskich wykonywał mazura ze „Strasznego Dworu”.
Istniejący do dziś Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej uruchomił, już nieprzerwaną tym razem działalność, w roku 1968, z inicjatywy studentów Wydziału Elektrycznego. Początkowo był to chór męski, ale w następnym roku stał się już chórem mieszanym i tak już pozostało. W 2013 roku Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej obchodził jubileusz 45-lecia nieprzerwanej działalności.


Electric Band
Electric Band to własny zespół Proms, który towarzyszy gwiazdom rocka i popu prezentującym swoje największe hity. Jest to grupa pięciu wytrawnych muzyków, z którymi wszystkie gwiazdy czują się tak, jakby występowały z własnym zespołem. Niezwykłe jest to, że artyści tacy jak Robin Gibb, Joe Cocker, Cliff Richard i wiele innych akceptują zespół, którego wcale nie znają. Jest to zasługą międzynarodowego uznania grupy Electric Band i doskonałej renomy w kręgach fachowców.

ROBERT GROSLOT ORAZ IL NOVECENTO

Licząca 75 muzyków orkiestra symfoniczna Il Novecento od 1991 roku towarzyszy wszystkim koncertom „Night of the Proms”. Skład muzyków się zmienia, ale na czele niestrudzenie stoi Robert Groslot – dyrygent, a w wolnych chwilach kompozytor i pianista. Nie sposób wyliczyć wszystkich artystów, z którymi grała Il Novecento, czyli „orkiestra XX-wieku”. Ale są wśród nich: Andrea Bocelli, Angie Stone, Céline Dion, Charles Aznavour, En Vogue, James Brown, Joe Cocker, Mike Oldfield, Paul Young, Sting, The Gypsy Kings, Youssou N’Dour, Toto, Zucchero. Muzycy Il Novecento towarzyszyli podczas licznych koncertów Luciano Pavarottiemu, wzięli udział w europejskim tournée Björk. Robert Groslot przyznaje, że „Night of the Proms” to wymagające i skomplikowane przedsięwzięcie, ale udział w nim daje ogromną muzyczną satysfakcję.

Informacje dotyczące koncertu:

Night of the Proms - Classic meets Pop

Kiedy: 12.03.2016,
Gdzie: Łódź, Altas Arena,
Bilety:  w cenie od 99 złotych do 699 złotych

reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz