20 maja 2016 08:45

Znamy nowych artystów Tauron Festival Nowa Muzyka

[img:1]

Oto i kolejni artyści XI. edycji Tauron Festiwal Nowa Muzyka 2016: czterech z Polski i czterech z zagranicy. Kultowy Plaid z nowym materiałem, poszukujący Lorenzo Senni i Hieroglyphic Being w wersji live, a także znany ze współpracy z Lindstromem i Toddem Terje Prins Thomas. Oraz polscy artyści – Dick4Dick i Niechęć z nowymi albumami, Baaba premierowo w wersji Deluks z rozszerzoną sekcją rytmiczną oraz zupełnie nowy projekt Sonar Soula – Sonar.

Plaid
Duetu Plaid fanom elektroniki nie trzeba przedstawiać. To kultowy projekt wywodzący się z wytwórni Warp, który obok Autechre na początku lat 90. stawiał fundamenty pod muzykę IDM, jednocześnie grając zupełnie inaczej niż wspomniane AE. Plaid ma na koncie 10 albumów, na których konsekwentnie rozwija swoją stylistykę. Ostatni album, utrzymany w bardziej stonowanym klimacie „Reachy Prints” ukazał się w 2014 roku. Członkowie Plaid są także założycielami projektu The Black Dog (choć już w nim nie występują) oraz specjalistami od remiksów (m.in. dla Bjork, Red Snapper czy Goldfrapp). W tym roku duet składający się z Andy’ego Turnera i Eda Handleya ma powrócić z nowym albumem który panowie zaprezentują na festiwalu Tauron Nowa Muzyka.

Lorenzo Senni
Niestrudzony badacz mechanizmów muzyki tanecznej wywodzącej się z lat 90., o którym mówi się, że „wyrywa kręgosłup muzyki trance i łamie go na naszych oczach”. Swoje utwory zwykle buduje wokół narastającego tuż przed przysłowiowym „dropem” napięcia kojarzonego z prymitywną muzyką taneczną, które następnie dekonstruuje, przekształca i wywraca na drugą stronę. Efekty, które sam nazywa „pointillistic trance” prezentował na świetnie przyjętej płycie „Quantum Jelly” z 2012 roku (wydane przez oficynę Editions Mego) oraz na równie udanym minialbumie „Superimpositions”, który w 2014 roku ukazał się nakładem Boomkat Editions. Senni prowadzi ponadto eksperymentalną wytwórnię Presto!?, w której wydają m.in. Florian Hecker, DJ Stingray, EVOL, Carsten Holler czy Palmistry.

Hieroglyphic Being Live
Pod pseudonimem Hieroglyphic Being kryje się Jamal Moss – promotor, producent i DJ, szef wytwórni Mathematics Recordings, jeden z czołowych przedstawicieli outsider house’u. Wśród swoich największych inspiracji wymienia m.in. Sun Ra, Johna Cage’a, Karlheinza Stockhausena czy projekt Cris and Cosey. Przez wiele lat udzielał się jako radiowiec w stacji WNUR, w której promował wszelkie odmiany house’u rozmawiając m.in. z Daft Punk, Miss Kittin, Robertem Armanim czy Carlem Coxem. Na jego muzykę niewątpliwie wpływ miało także house’owe dziedzictwo Chicago, w którym mieszka. W swoich produkcjach wzbogaca je o wpływy industrialu, awangardowego jazzu i noise’u. Na koncie ma kilkadziesiąt wydawnictw które ukazywały się w barwach Rvng Intl., Morphine Records oraz jego własnej wytwórni.

Prins Thomas
Regularnie współpracuje z uwielbianym przez modne media zajmujące się alternatywą Lindstromem, a w jego wytwórni Full Pupp nagrywa niemniej lubiany Todd Terje. Sam Prins Thomas jest bardzo skromny i przyznaje, że gdyby nie zajmował się muzyką, mógłby zostać np. kucharzem. Jak na razie poza prowadzeniem wytwórni skupia się na występach DJ-skich i wydawaniu kolejnych albumów – ostatni, zatytułowany „Principe Del Norte” ukazał się kilka miesięcy temu. Płytę wypełnia ponad 90 minut rozimprowizowanej mieszanki house’u, dubu i ambientu ze sprytnie wplecionymi inspiracjami spacerockiem rodem z lat 70.

Niechęć
Po czterech latach od debiutu, grupa Niechęć powraca z nowym, imiennym albumem. Zmienił się skład, zmieniła się też muzyka – to nadal fuzja jazzu z rockiem, jednak bardziej odważna, chwilami agresywna, a przede wszystkim doskonale wyprodukowana. Kwintet świetnie łączy ze sobą jazzową swobodę i zdolność improwizacji z rockową energią i siłą rażenia. Z jednej strony ich twórczość udowadnia, że młoda polska scena jazzowa ma się świetnie, poszukuje i wciąż dostarcza nam nowych wrażeń, z drugiej w nagranych „na setkę” numerach słychać energię Zappy i innych jazzrockowych tuzów.

Dick4Dick
Grupa Dick4Dick nigdy nie oglądała się wstecz. Styl zespołu zmieniał się z płyty na płytę balansując pomiędzy przerysowanymi electro-rockowymi przebojami nabuzowanymi testosteronem, szaloną elektroniką, funkiem czy prostymi rockowymi piosenkami. Podobnie skład. Dawno temu, w 2009 roku Dicki zagrały rewelacyjny koncert na festiwalu Nowa Muzyka w Cieszynie. Teraz powracają z materiałem, który ma szansę przebić tamten legendarny występ. Nowy album (nagrany zresztą w prawie tym samym składzie co pierwsze dwie płyty) „tau Ceti e” to płyta stuprocentowo elektroniczna pełna długich transowych numerów, przy których trudno usiedzieć na miejscu. Przedsmak koncertowej odsłony nowego materiału mieliśmy już na dwóch koncertach z cyklu Before Tauron Nowa Muzyka. Pora na mocne uderzenie na plenerowej scenie.Baaba Deluks
Zespół Baaba specjalizuje się w projektach specjalnych. Wspólnie z Gabą Kulką grał covery Iron Maiden, z Natalią Przybysz przerabiał kompozycje Krzytsztofa Komedy, a w 2013 roku odkopał nieznane przeboje polskiego bigbitu. Na tegorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka zaprezentuje się premierowo w wersji Deluks z rozszerzoną sekcją rytmiczną. Do Bartosza Webera, Tomasza Dudy, Jana Młynarskiego i Piotra Domagalskiego dołączą perkusiści Miłosz Pękała i Huber Zemler oraz artysta wizualny Wiktor Podgórski.

Sonar
Pod szyldem Sonar kryje się nowy projekt Łukasza Stachurko znanego przede wszystkim jako Sonar Soul. Po zeszłorocznym sukcesie projektu Rysy, który współtworzy, Stachurko do współpracy zaprosił perkusistę Rafała Dutkiewicza i debiutującą wokalistkę Lenę Osińską. Teksty do utworów napisał znany z Małych Miast i Kumki Olik Mateusz Holak, a na zatytułowanej „Pętla” płycie usłyszymy jeszcze kwartet smyczkowy, pianistę Artura Bogusławskiego oraz licznych gości. Całość ma być owocem fascynacji trip-hopem. Album ukaże się w barwach wytwórni U Know Me Records.


XI Festiwal Tauron Nowa Muzyka odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku na terenie Muzeum Śląskiego i katowickiej Strefy Kultury.
 
Rodzaje karnetów/biletów:

4 Dniowy Karnet - brak

3 Dniowy Karnet - uprawnia do udziału w festiwalu w dniach:
18.08. - czwartek, 19.08 - piątek , 20.08 - sobota

2 Dniowy Karnet - uprawnia do udziału w festiwalu w dniach:
19.08 - piątek i 20.08 - sobota

Koncert zamknięcia - 21.08 - niedziela

 Ceny karnetów/biletów:

4 Dniowe Karnety: brak
3 Dniowe Karnety: 300 PLN
2 Dniowe Karnety: 200 PLN / 230 PLN (od 01.03.) / 250 PLN (od 06.06.)

Koncert zamknięcia: 120, 140 PLN

KARNETY 2 DNIOWE DOSTĘPNE SĄ ONLINE POPRZEZ:

www.biletin.pl
www.biletomat.pl
www.ebilet.pl
www.ticketpro.pl
www.ticketportal.pl

STACJONARNIE KARNETY 2 DNIOWE DOSTĘPNE SĄ: w Jazz Club Hipnoza (Plac Sejmu Śląskiego 2, Katowice).

Alternatywa
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz