23 lutego 2017 15:04

WYWIAD: Enrique Iglesias

[img:4]

Enrique Iglesias pracuje nad nowym krążkiem i powróci do Polski ponownie po wyprzedanym w grudniu ubiegłego roku koncercie w Krakowie. Tym razem muzyk wystąpi 17 maja w gdańskiej Ergo Arenie. Jednak zanim się to stanie ukaże się piosenka o kryzysie uczuciowym w relacji z Anną Kournikovą.

- Związki to trudna sprawa - mówi piosenkarz. Enrique Iglesias, (41 l.), siedzi w swojej pracowni w luksusowej willi w Miami. W tle psocą jego psy, Chesapeake Bay Retriever oraz dwa owczarki. - Jeden z nich to jeszcze szczenię, jest trochę szalony - mówi Enrique starając się przekrzyczeć szczekanie psów. 17 maja Enrique Iglesias wystąpi w Polsce prezentując nowy repertuar i swoje największe przeboje. Obecnie pracuje na swoją 11 płytą, która ma nadzieję, ukaże się na rynku jeszcze w tym roku. 

- Planuję wypuścić hiszpańskojęzyczny utwór zatytułowany ”Sube me la radio”. To znaczy "Podkręć radio". Wolę go po hiszpańsku, niż po angielsku. Ma wesoły refren. Tekst przenosi go 4-5 lat w przeszłość, do czasu, kiedy mówiono, że jego długi związek z gwiazdą tenisa Anną Kournikovą zbliża się ku końcowi. - Utwór opowiada o kimś, kogo miałeś u swego boku, lecz kogo już nie spotykasz. O tym, żeby przetrwać trudny okres i się nie przejmować. Jednak zaczynasz pić i powracają wspomnienia tego, co razem przeżyliście. Myślę, że każdy się w tym rozpozna, zwłaszcza, jeśli pije się za dużo. Upijasz się, rozmawiasz z przyjaciółmi i decydujesz się, aby żyć teraźniejszością i przyszłością.

[img:2]
Utwór opowiada o twoim własnym związku, prawda?

- Pewne utwory są bardziej osobiste, tak jak właśnie ten. W związku jest raz pod górę, a raz z góry. Jak wszyscy wiedzą związki to trudne sprawy, ale jeśli jesteś gotowy ciężko nad tym pracować w trudnych chwilach, to te dobre chwile będą jeszcze lepsze.
Oni przetrwali i po 15 latach nadal są ze sobą.

"Nie rozmawiam z ojcem"

Temat legendarnego ojca Enrique - Julio Iglesiasa (73 l.) - był poruszany w wielu wywiadach podczas kariery syna. Enrique opisał ich "jedyną kłótnię", gdy był już dorosłym człowiekiem. Kiedy mając 18 lat opowiedział ojcu o swoich artystycznych planach, Julio zareagował bardzo impulsywnie. Enrique wyprowadził się z domu i "nigdy nie wrócił".

- Moja relacja z ojcem jest dobra, jednak jest inna. Mam respekt wobec ojca i bardzo go kocham. Jest moją inspiracją, jako artysta, człowiek i ojciec. Wiele razy próbowałem wyjaśnić naszą relację zarówno dziennikarzom, jak i przyjaciołom, jednak jest to trudne, jeśli nie przeżyło się tego samemu. Wyprowadziłem się, gdy miałem 18 lat, co zresztą czyni wielu, ale przez wiele lat nie utrzymywaliśmy kontaktu - mówi Enrique.

- Muzyka stała się moim życiem. Przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. To nas poróżniło. Nie powiem, że byłem kimś w rodzaju rebelianta, ale byłem kimś bardzo niezależnym i chciałem robić wszystko po swojemu. Nasz kontakt miał na mnie wpływ. Nie widzieliśmy się przez wiele lat, może nawet z dziesięć.

Czy dziś się spotykacie i rozmawiacie?

Nie, nie rozmawiam z ojcem. Nie chcę rozmawiać o muzyce i o przemyśle muzycznym. Był czas, gdy rozmawialiśmy i czułem, że przy każdej okazji rozmawialiśmy właśnie o tym. Ja nie chcę o tym rozmawiać. Chciałbym rozmawiać o tym, co dzieje się w jego życiu, o tym jak się miewa moje rodzeństwo i ogólnie o życiu. To miało dość duży wpływ. Próbowałem rozdzielać te sprawy. Możliwe, iż byłem zbyt zasadniczy. Jednak nawet jeśli się nie widzimy, to jest między nami wiele miłości i szacunku.

Kiedy widzieliście się ostatnio?

Przez kilka długich sekund trwa cisza. - Przepraszam, mój pies zabawia się zabawką. Ostatnio spotkałem ojca... jakieś parę lat temu.

A kiedy rozmawialiście ostatnio?

- Hmm. Może jakiś rok temu. Nie rozmawiamy często. Jednak się dogadujemy, wierz lub nie. Wiem, że trudno w to uwierzyć. Wielu mówi "oni nie lubią się nawzajem", ale tak nie jest. Gdy się spotykamy, mam uczucie, że rozmawiamy co tydzień. Mój ojciec był fantastycznym ojcem. Oczywiście podróżował wiele i często go nie było, jednak gdy go potrzebowaliśmy, zawsze dla nas był. Mieliśmy wszystko, czego mogliśmy sobie życzyć.

[img:1]
"Nie lubię się starzeć"

Zobaczymy czy również Enrique Iglesias doczeka starości na scenie.

- Nie wiem czy widzę siebie na scenie w wieku 50-60-70 lat. Zawsze mówiłem, że nie, ale tak naprawdę to nie wiem. Czuję, że brak mi cierpliwości każdego dnia, ale też czuję, że mam więcej do powiedzenia. To coś, co mogę przekazać w muzyce.

Myślisz wiele o starzeniu się?

Enrique milknie przez chwilę. - Starzenie, wybacz, musiałem nos wytrzeć. Gdy spoglądam za siebie, mam poczucie, że czas gna nieubłaganie. Gdy miałem 17 lat, czas jakby stał w miejscu. Teraz wystarczy, że mrugnę okiem i minął cały rok. Czy obawiam się starości? Nie. Czy lubię to? Nie powiedziałbym. Czy życzyłbym sobie, abym wiecznie miał 41 lat? Absolutnie. Jednak mam nadzieję, że będę się starzeć z godnością, ze stylem i że będę mógł być tak mądrym, jak będzie to możliwe. Jeśli na to racjonalnie spojrzeć, starzenie ma swoje korzyści. Nie starzeć się znaczy umrzeć.

Nagle wchodzimy na temat artystów, którzy zamilkli w roku 2016. Niektórzy z nich byli zaledwie kilka lat starsi, niż Enrique.

- George Michael miał 53 lata. To jest stanowczo zbyt młody wiek, aby umierać. Jestem wielkim fanem jego muzyki. On był jednym z czołowych kompozytorów i wykonawców. No i Prince. Często go słuchałem i komponując próbowałem go naśladować. To jest stanowczo zbyt młody wiek. Oni mieli jeszcze wiele do zdziałania.

[img:3]
"Blefował o prezerwatywach"

Około 2007 roku pisano, że miałeś być twarzą marki produkującej bardzo małe prezerwatywy. Jak w końcu z tym było?

Enrique milknie przez dłuższą chwilę. I w końcu wybucha śmiechem. - Nie To nie było prawdą. W gazetach o tym pisano, ale to był tylko żart. Szukałeś tej marki? Ona nie istnieje. Dałem ze sto wywiadów w ciągu jednego dnia i na jakieś pytanie dałem w końcu głupią odpowiedź.

Poruszamy temat mediów.

- Kończyłeś kampanię reklamową burritos lub czegoś tam i zapytano Cię, czy byłbyś skłony robić kolejne reklamy. Odparłeś wtedy "tak, kolejną reklamę, jaką zrobię będzie reklama prezerwatyw". Wszyscy to publikowali, ale to nie było prawdą - mówi i znika na chwilę.

Ten news chyba nadal krąży. Czy ludzie rozumieli, że to był żart?

- Nie interesuje mnie to. Zajmuję się tworzeniem muzyki. Nie jestem politykiem, nie wszytko, co mówię należy traktować poważnie. Jestem artystą. Uważam, że należy mieć poczucie humoru i czasem można powiedzieć coś głupiego.


Enrique Iglesias wystąpi w Polsce 17 maja 2017, w hali Ergo Arena Gdańsk/Sopot.
Bilety do nabycia w Eventim.pl oraz salonach Empik, Saturn i Media Markt na terenie całego kraju.

Źródło: materiały organizatora.

Zdjęcia: Sony Music

Pop
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz