7 lipca 2023 11:00

Oto pierwsze gwiazdy Jazz Around Festival 2023

Jazz Around Festival to wyjątkowe święto, podczas którego królują funk, groove, soul i szeroko pojęty jazz. Druga edycja festiwalu przenosi się do Katowic, gdzie grono miłośników dobrej muzyki spotka się w nowych przestrzeniach – zaadaptowanego na festiwal Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz przepięknej sali NOSPR. Wydarzenie odbędzie się 21–22 lipca. Karnety są już w sprzedaży na www.jazzaround.pl.

 

 

Magnetyczna gra na gitarze, techniczna żywiołowość, wybitny humor i blask bijący ze sceny sprawiły, że Cory Wong stał się zarówno muzykiem znanym z ważnych współprac, jak i popularnym artystą solowym. Muzyk wydał 10 płyt solowych i kilka albumów live. Artysta jest częścią m.in. popularnej, funkowej grupy Vulfpeck. W Katowicach wystąpi też kultowa grupa Incognito. Ten brytyjski zespół specjalizuje się w tworzeniu pozytywnych, jazzowo-funkowych wibracji już od 44 lat. Założona w 1979 roku przez gitarzystę Jeana-Paula Maunicka grupa jest znana z unikatowego stylu łączącego różne gatunki – jazz, funk, soul, acid jazz czy world music.

 

 

[img:1]
Cory Wong. Materiały prasowe organizatora.

 

Muzyka The Comet Is Coming to połączenie elementów jazzu, elektroniki, funku i psychodelicznego rocka. Twórczość zespołu nawiązuje do filozoficznych motywów, jak mity stworzenia i powstanie życia, a także przestrzeni kosmicznej, science fiction i filmów klasy B. Swoim najnowszym albumem Hyper-Dimensional Expansion Beam zespół zabiera fanów do zupełnie nowych światów i dźwiękowych wizji.

Brooklyn Funk Essentials przez lata pracy artystycznej ugruntowali pozycję nieprzewidywalnego, multikulturowego projektu łączącego style i inspiracje z całego świata: funk, jazz, afrobeat, rock, soul, a nawet hip-hop. Ta osobliwa nowojorska grupa ma na koncie osiem albumów i świętuje w tym roku 30-lecie działalności.

 

[img:2]
The Comet Is Coming. Materiały prasowe organizatora.

 

Mieszkający w Nashville młody kompozytor i wokalista Stephen Day swoją popularność zawdzięcza m.in. viralowemu utworowi If You Were the Rain z pierwszego albumu Undergrad Romance and the Moses in Me z 2016 roku. Do tej pory Stephen Day wydał cztery płyty, w tym ostatnią The Shapes I’m In w 2021 roku. Jeden z najważniejszych polskich głosów jazzowych, kompozytorka, autorka tekstów. Dorota Miśkiewicz w Katowicach wystąpi razem z ojcem, wybitnym multiinstrumentalistą, kompozytorem i aranżerem i jednym z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych – Henrykiem Miśkiewiczem. W karierze występowali już wspólnie, m.in nagrywając album Nasza Miłość.

Węgierski kwartet Mörk również pojawi się latem w Katowicach. Sam zespół określa swoją muzykę jako „zbyt chwytliwą, by być jazzem, zbyt różnorodną, by być popem, zbyt groovy, by być indie, zbyt trippy, by być funkiem, zbyt głęboką, by być imprezą, a jednocześnie zbyt dziwną, by traktować ją poważnie”. Grupa ma na koncie dwa longplaye – wydany w 2016 roku You Are Free to Choose i w 2021 roku In the Golden Hour. Ole Børud to norweski multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor i producent muzyczny. W latach 90. XX wieku był członkiem heavymetalowych zespołów Schaliach i Extol, występował też z Oslo Gospel Choir. Rozwój muzyczny na wielu frontach pociągnął go ostatecznie w stronę funku i soulu. W 2008 roku wydał pierwszy solowy album Shakin’ the Ground.

 

[img:3]
Brooklyn Funk Essentials. Materiały prasowe organizatora.

 

String Theory to najnowszy album Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty jazzowego, który z tym właśnie projektem pojawi się na Jazz Around Festival. Kompozycja to wieloczęściowa suita napisana na gitarę improwizującą, sekcję rytmiczną oraz orkiestrę Aukso. Album ukazał się w listopadzie 2022 roku. Podczas Jazz Around Festival gitarzysta wystąpi z kwintetem smyczkowym jako Oktet String Theory. W niepowtarzalny nastrój wprowadzi Tertia May, songwriterka i wokalistka soulowa z południowego Londynu. W 2018 roku wydała debiutancką epkę Kind of Purple. Obecność artystki na scenie muzycznej umacnia się z dnia na dzień, a występy dla Boiler Room i Keep Hush zwróciły uwagę nowej, zróżnicowanej publiczności.

After ’Ours to nowozelandzki projekt pianisty i kompozytora Michała Martyniuka oraz perkusisty, gitarzysty i producenta Nicka Williamsa. Muzycy inspirują się bogatą historią jazzu, neo soulu, elektroniki i muzyki tanecznej. Pierwszy album duetu Odyssey ukazał się w 2016 roku, premiera kolejnego albumu Long Road jest zapowiadana na 2023 rok. Pędzące groove’y, chwytliwe popowe melodie i archaiczne elementy soulowe przyciągają uwagę i trafiają prosto do serca. Mowa o austriackim kwartecie Candlelight Ficus, który co prawda na scenie jest od niedawna, ale jak mówią muzycy, „nie jest już zwiędłą, umierającą rośliną domową – rozwinął się w muzyczne drzewo, które kwitnie jak szalone”.

 

[img:4]
Incognito. Materiały prasowe organizatora.

 

W Katowicach wystąpi też Kasia Pietrzko Trio z projektem Norwid. Projekt obejmuje jazzowe kompozycje Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowane wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry. Koncert ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa. Przynależne poezji subtelności, niuanse i oddechy spotykają się tu z prawdziwie jazzową formułą grania.

Kolejne ogłoszenie artystów i artystek Jazz Around Festival już w połowie maja.

 

Karnety

 
  • FAV TIX - Dostępne do 20.04.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
    Karnet dwudniowy: 359 zł
  • REGULAR TICKETS - Dostępne od 20.04.2023 (godz. 12:00) do 1.07.2023 (godz. 11:59) lub do wyczerpania puli biletów.
    Karnet dwudniowy: 399 zł
  • FINAL CALL TICKETS - Dostępne od 1.07.2023 (godz. 12:00) do wyczerpania puli biletów.
    Karnet dwudniowy: 459 zł

 

Kup karnety

 

Informacje o biletach jednodniowych ogłosimy niebawem! Na wybrane koncerty w NOSPR będzie obowiązywała wcześniejsza rezerwacja miejsc z uwagi na ich ograniczoną liczbę. Szczegółowe informacje podamy wkrótce.

 

[img:5]

 

Organizatorem wydarzenia jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerami wydarzenia są Międzynarodowe Centrum Konferencyjne i siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach. Patronami medialnymi są Radio 357, Wyborcza.pl, Polityka, Jazz Forum, Jazz Press, Jazz Soul i Presto. Więcej informacji i regulamin wydarzenia na www.jazzaround.pl.

 

Media społecznościowe

 

 

Blues & jazz
reklama
Copyright © INFOMUSIC 2017
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz